Numan Kurtulmuş’u Kutluyoruz

Din Bir-Sen Genel Başkanı Lütfi Şenocak, Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’u tebrik etti.

Numan Kurtulmuş’u Kutluyoruz

Din Bir-Sen Genel Başkanı Lütfi Şenocak, Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’u tebrik etti.

06 Eylül 2014 Cumartesi 12:06
Numan Kurtulmuş’u Kutluyoruz
banner221
Davutoğlu’nun Başbakanlığını yaptığı 62. Hükümette milletvekili olmamasına rağmen dışarıdan kabineye Başbakan Yardımcısı olarak atanan Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un halkın sevgisini kazanmış bir siyasetçi olduğunu söyleyerek, gündeme dair yazılı basın açıklaması yapan Demokratik Sendikalar Konfederasyonu (DESK) ve Din Bir-Sen Genel Başkanı Lütfi Şenocak, Sayın Kurtulmuş’a duyulan güven nedeniyle halkın beklentileri olduğunu söyledi.
 
Şenocak, açıklamasında şunları söyledi: “İşletme tahsili yapmış, iktisat konusunda uzmanlaşmış, uzmanlık dalında yazdığı eserleriyle Türk ve dünya iş hayatına yön vermiş, sosyal Siyaset, Çalışma Ekonomisi ve İnsan Kaynakları Yönetimi konularında yüzlerce öğrenci yetiştirmiş bir siyaset ve devlet adamı olarak kendisinden devletimizin ve milletimizin çok faydalanacağını umuyoruz.
 
Dünya ekonomisi inişli çıkışlı trend izlerken Numan Kurtulmuş gibi, alanında uzman iktisatçılara devletimizin ihtiyacı vardır. Sadece iktisadi konularda değil, devletin, İnsan Kaynakları konusunda karmaşık ve yönetimi zor olan istihdam ve idari alanlarında Devlet Personel Başkanlığı gibi kurum ve kuruluşların yeniden yapılandırılmasına büyük katkı sağlayacaktır. Personel alımı ve görevlendirilmesi konularında uzmanlığından istifade edilebilir. Din Bir-Sen olarak, Sayın Kurtulmuş’un uzmanlık alanlarında, devletin karmaşık yapısının çağa uygun şekilde yeniden yapılandırılmasına katkı sağlayacağını düşünüyoruz.
 
Sayın Kurtulmuş, halkın sevgisini kazanmış bir siyaset adamıdır. Vatandaşın bile kendisiyle oturup rahatça konuşabileceği bir siyaset adamı olması, onun güvenirliliğinden kaynaklanıyor. Bu çerçevede özellikle diyanet camiasında çalışan personelin beklentilerine destek olmalarını bekliyoruz. Vekil İmam-Hatip, Müezzin-Kayyım ve Fahri Kur’an Kursu Öğreticileri, kadrolarının verilmesi hususunda kendisinden beklenti içindedir. Din Bir-Sen olarak, Sayın Kurtulmuş’un bu beklentilere cevap vereceğini düşünüyoruz.
 
Bu vesileyle Sayın Numan Kurtulmuş’un Başbakan Yardımcısı olarak atanmasını olumlu buluyor ve tebrik ediyoruz. Milletimize hayırlara vesile olmasını Allah (c.c)’tan temenni ediyoruz.”
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220