Paralel Yapının Diyanet ayağı: Türk Diyanet Vakıf-Sen

Türk Diyanet Vakıf-Sen sığınacak yer arıyordu sonunda buldu. Sendika yöneticileri paralel yapının silsilesine ilhak etti.

Paralel Yapının Diyanet ayağı: Türk Diyanet Vakıf-Sen

Türk Diyanet Vakıf-Sen sığınacak yer arıyordu sonunda buldu. Sendika yöneticileri paralel yapının silsilesine ilhak etti.

26 Şubat 2016 Cuma 10:40
Paralel Yapının Diyanet ayağı: Türk Diyanet Vakıf-Sen
DiNiHABERLER.COM / öZEL

Türk Diyanet Vakıf-Sen'in yapmış olduğu Diyanet'i küçük düşüren araştırma çalışmalarını kamuoyuna sunmasıyla birlikte paralel yapının arayıpta bulamadığı fırsat ayaklarına gelmiş oldu.
Günlerdir Diyanet'i hafife alan manşetlerinin ve boy boy haberlerinin ardı arkası kesilmedi. Tabi bu arada bu durumdan Türk Diyanet Vakıf-Sen de payını aldı. Paralel medyanın baş tacı oldu. Söz konusu sendikadan övgü dolu cümlelerle bahsediliyor .

Son olarak bu gün yine Zaman gazetesinde Türk Diyanet Vakıf-Sen'in gündeme getirdiği sözde raporun yakınlarını okurlarına büyük bir keyifle sundular. Her geçen gün eleştirinin ve hakaretin dozunu biraz daha arttıran FETÖ'nün basın sözcüleri bütün site ve medya organlarını bu olay için seferber etti. Paralelin Diyanet düşmanlığı zaten her fırsatta itibarsızlaştırma operasyonları ile ayan beyan biliniyordu  fakat olayın vicdanlara dokunan tarafı; Diyanet Teşkilatını temsil ettigini ve Din görevlilerinin haklarını savunduğu sanan Türk Diyanet Vakıf-Sen'in Diyanet'i bu kadar gözden çıkarması oldu.

Söz konusu sendikanın böyle bir skandallar zincirinde, Diyanet camiasına olan sorumluluğunu hatta kendi üyelerine olan çifte standartının açıklamasını nasıl vereceği merak ediliyor dogrusu.

Diyanet İşleri'ne açılan topyekün saldırılar halkasına camia içinde bu güne kadar aykırı tavırları ile sivrilen Vakıf-Sen, işin boyutunu bir tık ileri götürerek paralel silsileye ilhak etmiş oldu. Bu kirli ilişki nereye kadar gider bilinmez. Fakat Diyanet, bu ortaklıktan her geçen gün biraz daha yara almakta. Ve bununla birlikte Diyanet Teşkilatına hizmet eden haber sitemiz kendini bilmez Diyanet düşmanlarının hedefi haline geldi. Ancak unutulmamalıdır ki bizler, vatanını ve Diyanet'ini seven bir yayın organı olarak bu güne kadar izlemiş olduğumuz yayın politikamızdan asla taviz vermedik ve vermeyeceğiz.  Vatan hainlerine ve onların destekleyicilerine de prim vermeyip doğru bildiklerimizden,  bir hakikatina binler gönül verdiğimiz hak davamızdan ve bu yolda yürümekten asla vaz geçemeyeceğiz.


İşte paralel yapı 
Türk Diyanet Vakıf-Sen ortalığını gösteren manşetlerden bazıları

Son Güncelleme: 26.02.2016 17:07