Paralelci Sendika Temsilcilerini Açıklayın

Demokratik Sendikalar Konfederasyonu (DESK) ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Lütfi Şenocak, Din-Bir-Sen’in Kayseri’deki üyelerine mesaj çeken Diyanet-Sen’e çok sert açıklamalarda bulundu.

Paralelci Sendika Temsilcilerini Açıklayın

Demokratik Sendikalar Konfederasyonu (DESK) ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Lütfi Şenocak, Din-Bir-Sen’in Kayseri’deki üyelerine mesaj çeken Diyanet-Sen’e çok sert açıklamalarda bulundu.

22 Aralık 2014 Pazartesi 15:03
Paralelci Sendika Temsilcilerini Açıklayın
banner283Demokratik Sendikalar Konfederasyonu (DESK) ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Lütfi Şenocak, Din-Bir-Sen’in Kayseri’deki üyelerine mesaj çeken Diyanet-Sen’e çok sert açıklamalarda bulundu.

Diyanet-Sen, üyemize mesaj attı

Diyanet-Sen’in Paralel yapı, hükümete yönelik eleştirilerinden sonra kamuoyu oluşturma gayretiyle ülke genelinde sendika temsilcilerine yönelik yıpratma faaliyeti başlatarak yandaş sendikalara üye kaydetme gayretiyle yalan yanlış ifadelerle üyelerimizi aldatmak istemektedirler. Dikkatli olalım. Tefrikaya sebebiyet vermeyelim,” şeklindeki mesajı nedeniyle yazılı basın açıklaması yaptı.

Üyelerimizin Kafasını Karıştırmak İstiyorlar

Şenocak, basın açıklamasında şunları söyledi: “Paralel yapıya mensup ya da paralel yapının sempatizanı olan sendikalar ve sendika temsilcileri varsa ve mesajınızda tespit ettiğiniz hususlar doğruysa bunları kendi üyelerinize çekin. Din-Bir-Sen’in üyelerine böyle bir mesaj çekmeniz doğru değildir. Buna hakkınızda yoktur. Bu, üyelerimizin kafasını karıştırmaya yönelik bir mesajdır.

Din-Bir-Sen, Paralel Yapının Mensubu ya da Sempatizanı Değildir

Şunu iyi bilin ki, Din-Bir-Sen yönetimi ve temsilcileri hiçbir zaman paralel yapının ne mensubu ne de sempatizanı olmamıştır. Din-Bir-Sen yönetimi İslam demokrasisinin yeryüzüne hâkim olmasını isteyen bir düşünceden gelmektedir. Geçmişte bu düşünce çerçevesinde mücadele etmiş, bugünde bu çizgide giden bir sendikadır.

Paralel yapı mensubu veya sempatizanı olup üyelerimize baskı kuran ve yıldırmaya çalışanlar hakkında ilgili makamlara çeşitli tarihlerde şikâyette bulunmuş bir sendikayız. Din-Bir-Sen’i veya yönetici ve temsilcilerini paralel yapı mensubu ya da sempatizanı gibi göstermeye çalışarak üyelerimizin kafasını karıştırmak ne insanı açıdan ne de ahlaki açıdan etik değildir. Hele ki, sendikacılık faaliyetleriyle hiç ilgisi yoktur. Üyelerimizin istifasını baskıyla sağlayamadınız, iftira atarak, kafa karıştırarak mı yapmaya çalışıyorsunuz?

Paralel Yapı Mensubu Sendika ve Temsilcilerini Açıklamayan Müfteridir Paralel yapının sendikalarını ve temsilcilerini açıklayın. Açıklamazsanız sizi müfteri ilan ederiz. Yalancı ve iftiracı ilan ederiz.

Yalanları Ortaya Çıkınca Sıkıştılar

2013 Yılında imzaladığınız toplu sözleşmede memurun haklarını masa başında sattınız. “Büyük kazanımlar elde ettik,” yalanıyla memuru oyaladınız, kandırdınız. Diyanet personeline “Rotasyon uygulanmayacak” dediniz, ancak ertesi gün rotasyon uygulanınca sıkıştınız. Büyük yalan ortaya çıkınca iftiralara mı başvurmaya başladınız. Diyanet personelinin hiçbir sorununa çözüm üretilemezken, personel sorunları katlanarak büyürken, sadece diyanet çalışanlarını değil, aynı zamanda ailelerini de olumsuz etkilerken, yetkili sendika olarak seyretmekten başka bir şey yapmadınız.

Din-Bir-Sen’in Büyümesi Telaşlandırıyor

Din-Bir-Sen’in diyanet personeline yönelik çalışmaları sizi telaşlandırdı. Basın açıklamalarımıza yapılan yorumları okuyorsunuz. Gelen tepkileri görüyorsunuz. Telaş içindesiniz. Bu nedenle ne yapacağınızı şaşırdınız. Din-Bir-Sen’i taşlamaya başladınız. Diyanet personeli her şeyi görüyor. Diyanet camiasını kandırdığını sananlar ancak kendilerini kandırırlar.

Sayın Cumhurbaşkanımızı da Başbakanımızı da Destekledik

Din-Bir-Sen, Sayın Cumhurbaşkanımızı Başbakanlığı döneminde yalnız bırakmadı. İcraatlarını destekledik. Bugünkü Başbakanımız Sayın Davutoğlu’nu da destekledik. Yaptığımız basın açıklamalarımızı inceleyin. Biz, hakiki sendikacılık yapıyoruz. Yalana, iftiraya sarılmıyoruz. Üye çoğunluğunu sağlamak için kimseyi kandırmıyoruz. Kimseyi ötekileştirmiyoruz. Kimseyi sürgünle, baskıyla, sindirme ve yıldırmayla üye yapmıyoruz. Eğer sizin üyelerinizi aldatan paralel yapı sendikaları ve temsilcileri varsa direk olarak onlara söyleyin. Onlara söz söylemekten korkuyor musunuz, yoksa? Din-Bir-Sen’den elinizi çekin. Aleni olarak söylüyorum; paralel yapılarla ortak hareket eden sendikalar ve temsilcileri alçaktır. Yalan söylemek ve iftira atmak hainliktir.”
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
kemal 2014-12-22 15:18:33

Sayın başkan söylediklerine katılıyoruz.

Avatar
Fadime Havva Özbey 2014-12-22 15:21:59

parelelcilerle uzaktan yakından alakası olmayan devletını hükümetini seven bir sendika kimse iftira atmaya kalkmasın..

Avatar
Yakışıklı İmam 2014-12-22 15:23:16

Diyanetsen bunu yaptıysa çok ayıp etmiş. Konuşunca ağır konuşuyorsun diyorlar. gelde konuşma. ben sendikalı değilim ama diyanetsen içindeki mikropları temizlemelidir.

Avatar
tebrik 2014-12-22 15:29:23

tebrikler başkan haklının yanında haksızın karşısında arkandayız yarın dinbirsendeyiz

Avatar
Mehmet 2014-12-22 15:43:59

Bu açıklamayı destekliyorum. Bu sözlere katılmamak mümkün değil.

Avatar
ali yolda 2014-12-22 15:46:31

diyanet sen bu kurumu siyasete soktu ve en büyük ihaneti yaptı.siyasetçi sendikaya hayır.

Avatar
ahmed 2014-12-22 15:55:32

başkanım seni destekliyoruz inşallah bu rotasyonuda halledersiniz

Avatar
imam 2014-12-22 15:57:28

Diyanet sen kendine baksın Hocam biz seni iyi tanıyoruz DURMAK YOK YOLA DEVAM Sen gündemde oldukça onlar ses vermeye başladı Birazdaha gayret hocam