Recep KIYAK'tan Çanakkale Mesajı

TÜRKİYE CAMİİ ve KURAN KURSLARI DERNEKLERİ FEDERASYONU

Recep KIYAK'tan Çanakkale Mesajı

TÜRKİYE CAMİİ ve KURAN KURSLARI DERNEKLERİ FEDERASYONU

17 Mart 2015 Salı 15:31
Recep KIYAK'tan Çanakkale Mesajı
banner221
Çanakkale Türk Milletinin Kurtuluş Savaşı'nın müjdesidir. Çanakkale Annesi kadar aziz bildiği vatanına namahrem elinin değmemesi için din, vatan ve namus uğruna canlarını, mallarını, kanlarını adamış yiğitlerin tarih oldukları yerdir.
 
Çanakkale Ayağında postalı, sırtında ceketi, atacak mermisi olmayan Türk Milleti nin  dönemin en teknolojik silah ve mühimmatına sahip olan haçlı milletini toprağın ve denizin derinliklerine gömdüğü yerdir.
 
Çanakkale Anadolu coğrafyasını İslam ın son kalesi olarak tanımlayan M. Akif'in Çanakkale Aslanları nı yani Seyit Onbaşı yı, Yahya Çavuş'u kısaca 235 bin cesaret ve iman sahibi, Bedrin Aslanları olan Hz. Ömer'e, Hz. Ali'ye benzettiği yerdir.
 
Çanakkale Hz Muhammed [S.AV.] in Mehmetlerini beklediği ve buluştukları yerdir.

Milletimizin birlik ve bekası, ülkemizin bölünmez bütünlük ve saadeti, ay yıldızlı bayrağımızın ebediyen göklerde dalgalanması ancak Çanakkale ruhu ile yetişmiş nesillere sahip olmakla mümkündür bu nedenle Çanakkale destanı ve ruhunu evlatlarımıza anlatmalıyız. Türkiye Camii ve Kuran Kursları Dernekleri Federasyonu olarak 18 Mart Çanakkale Zaferi yıldönümü ve Gününü rahmet ve minnetle anıyoruz.   
 
 
 
Yönetim Kurulu Adına
Recep KIYAK
Genel Başkan
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220