Rotasyon bombası Türk Diyanet Vakıf-Sen'in elinde patladı

Zorunlu Yer Değişikliği (Rotasyon) Davasında Danıştay Yürütmeyi Durdurmayı Reddetti…

Rotasyon bombası Türk Diyanet Vakıf-Sen'in elinde patladı

Zorunlu Yer Değişikliği (Rotasyon) Davasında Danıştay Yürütmeyi Durdurmayı Reddetti…

18 Şubat 2015 Çarşamba 08:15
Rotasyon bombası Türk Diyanet Vakıf-Sen'in elinde patladı
banner283
DiNiHABABERLER.COM / ÖZEL


Günlerdir merak ediliyordu "Zorunlu Yer Değişikliği (Rotasyon)" hakkında Danıştay, nasıl bir karar verecek diye..!

Diyanet camiası Danıştay'ın vereceği karara göz dikmiş ve gelecek cevabı dört gözle bekliyordu. Türk Diyanet Vakıf-Sen'in basına pofpoflayarak vermiş olduğu "Zorunlu Yer Değişikliği (Rotasyon) Davasında Danıştay Yürütmeyi Durdurma" kararı tam bir şok etkisine neden oldu.

Merakla beklenen diğer bir hadise ise, "Rostasyon Bombasının" kimin elinde patlayacağı olmasıydı. 6 Temmuz 2014 tarihinde kamuoyuna duyurmuş olduğumuz "Rotasyon bombası kimin elinde patlayacak? " haberimizde cevabını bulmuş oldu.


İLGİLİ HABER İÇİN RESME TIKLAYINIZ

-DİYANET-SEN ÇÖZÜM ARAYIŞINA GİRDİ-


Yetkili Sendika Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, mahkeme kararını beklemeden elindeki bombayı direk Diyanet işleri Başkanı Mehmet Görmez'in eline bıraktı.

Geçtiğimiz günlerde, Diyanet Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, teşkilatın sorunları olan Rotasyon ve beraberinde becayiş konularını Diyanet İşleri Başkanı Sayın Mehmet Görmez'e iletti. 
Bayraktutar, taşrada ciddi sıkıntıların olduğunu ve Diyanet'in sizinle başlayan gülen yüzünün kaybolmasından endişe ettiğini ve Rotasyona acilen yeni çözüm üretilmesi gerektiğini başkan Görmez'e iletti.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Diyanet'e yapmış olduğu ziyareti Dinihaberler.com aracılığıyla kamuoyuna duyurdu.

-DİYANET, DİYANET-SEN'İN TEKLİFİNİ MAKUL GÖRDÜ- 

Ummadığı bir anda "Rotasyon bombasını" elinde bulan Başkan Görmez de, boş duracak değildi. 

Başkan Görmez, Bayraktur'a "Yetkili sendika olan Diyanet-Sen'in çalışmalarını takip ettiğini, takdire şayan çalışmalar yapıldığını, öncelikle Diyanet-Sen Genel Başkanı ve ekibini üye ve teşkilatın dertleritle dertlenen sivil toplum vasfınızdan dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Rotasyon konusunda bana ilettiğiniz taleplerinizi dinledim, her yeni uygulamada olduğu gibi uygulama aşamasında sıkıntıların oluşabileceğini görüyorum, fakat Diyanet İşleri Başkanlığı'nın hizmet geleceği ve verimliliği açısından ilkesel olarak rotasyondan tamamen vazgeçmemiz mümkün görünmüyor. Fakat yetkili sendika olan sizlerin talepleri doğrultusunda süre ve uygulamadaki idari aksaklıkları tekrar ele alarak yeniden düzenlenmesi talimatını vereceğim. " demesinden sonra taşra teşkilatından yeni bir heyecan oluşmasına sebep oldu. (AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ)

"ROTASYON BOMBASI TÜRK DİYANET VAKIF-SEN'İN ELİNDE PATLADI  BoooMMM"


Türk Diyanet Vakıf-Sen yetkilileri Danıştay'ın vermiş olduğu rostayon hakkındaki "RET" kararını kamuoyuna paylaştı.

Tabi tepkilerini de beraberinde getirdi. Hiç bir sendika bunu açıklamadı. Çünkü diğer sendikalar 
Danıştay'ın rostayon hakkındaki vermiş olduğu "RET" kararına alternatif bir çözüm arayışına girdiler. Türk Diyanet Vakıf-Sen ise sanki "bakın biz mahkemeye verdik ama sonuç alamadık, bizden bu kadar" der gibi bir kenara çekildi. Etkiyi ve yetkiyi kaybeden sendika Türk Diyanet Vakıf-Sen, elinde patlayan rotasyon bombasının etkisiyle ne yapacağını bilemez hale geldi.

Türk Diyanet Vakıf-Sen yönetiminin acemice yapmış olduğu stratejik hatası kendilerine pahalıya malolacak. Daha önceki yapılan büyük hatalardan dolayı Avrasya Diyanet Vakıf-Sen doğmuş ve hızla büyümeye başlamıştı. Türk Diyanet Vakıf-Sen kopmaların devam edeceği ve Avrasya Diyanet Vakıf-Sen'e geçişlerin hızlanacağı iddia edildi.

Ayrıca Türk Diyanet Vakıf-Sen'de (!) bir yetkilinin İspanya anayasının (Rodrigo ohtenta cama) hükmünce Diyanet tarafından görevine son verilmesi yönetiminde ikinci bir şokun yaşanmasına neden oldu. Bu durumda bir açıklama yapacaklar mı yapmayacaklar mı bilemeyiz ama Türk Diyanet Vakıf-Sen'in elinde patlayan bombalar hayra alamet değil...

İyi patlamalar... BooooMMM....


Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mali 2015-02-18 08:23:45

bu vakıf sen varya.kızılelma koalisyonun da yer alan kamu sen aslında.uyan ey millet

Avatar
tevbe 2015-02-18 08:42:06

Dini Haberler hukuk mücadelesini bomba patladı diye göstermek haberciliğe yakışmıyor. Kimin borazanlığını yapıyorsunuz. Yetkili sendikanın rotasyon, ilitam ve 2014-2015 yılları maaş zamlarındaki acziyetini herkes görmekte ve erimekte milletvekili seçilmek için sendikacılık yaptıklarını bütün personel yakınen izlemekte hemde ibretle. Her şeyyyy menfaat için.

Avatar
nabız 2015-02-18 09:29:52

Diyanet haber bu haber hukukuna yakışmıyor. Rotosyon için imzayı ilk atan kim? maaşlarda adaletsizliği yapan kim? Nakil sınavlarında MBsTS şartını getiren kim. Yetkili sendikanın yaptığı diyanet camiası için hayırlı bir işi söylesene sen. kendi çıkarları için milleti yaktılar. İçimize tefrikayı sokan Diyanete sene üye olursan istediğin yere tayinini yaptırırız diyen, olmazsan halin zor diyen, seni sürgün ettiriz Müftüler bizden diyen kim. Sen şucusun sen bucusun diyen sendika kim daha bunlara benzer bir sürü olay yazsam sayfa almaz. Kendi çıkarınız için başkalarını karalamayı bırakın artık. Haberlerinizi de okuyoruz.......................... gerisini anladınız siz.

Avatar
NİĞDELİ 2015-02-18 09:37:30

BEN DE BİR DİYANET MENSUBUYUM,VE DİYANETSEN ÜYESİ OLARAK BÖYLE BİR HABER ANLAYIŞINI ESEFLE KINIYORUM. VAKIFSEN HAKKIMIZI ARAMAK İÇİN ŞANSINI DENERKEN ÜYESİ OLDUĞUM SENDİKA NEYLE MEŞGUL OLUYOR BİLMİYORUM.KARDEŞİM BEN15 YIL KÖYLERDE GÖREV YAPTIKTAN SONRA MERKEZE YAKIN BİR KASABAYA GELMİŞİM.KIZIM LİSEYE NİĞDEYE GİDİYOR,OĞLUM İŞYERİNE BURADAN GİDİP GELİYOR,BORÇ LANARAK BURADAN EV ALMIŞIM.ROTASYONLA BENİ ALIP BİR YERE SAVURUNCA BEN SANKİ GÖREVDE BAŞARILIMI OLACAĞIM SANİLIYOR.GİDECEĞİM YERE BİR YATAK BİR YORGAN ATIP YARI GÜNÜM İZİNLİ YARI GÜNÜMÜ RAPORLU GEÇİRMEM İSTENİYORSA ÖYLE YAPARIZ..OYSAKİ GEREK DUYMADIĞIMIZ İÇİN BİRÇOK ARKADAŞLA BAYRAMLAR DIŞINDA İZİN BİLE KULLANMIYORUZ.BİZ BÖYLE MUTLUYUZ.ALLAH RIZASI İÇİN BAŞKA BİR İŞLE UĞRAŞIN ,NE OLUR HUZURUMUZU BOZMAYIN...EY DİYANETSEN UNUTMA KESER DÖNER SAP DÖNER GÜN GELİR HESAP DÖNER..BELKİ BİRGÜN BU YETKİ SENDENDE GİDER.

Avatar
Yakışıklı İmam 2015-02-18 09:38:31

Vakısenciler hoplamaya başlamış:))

Avatar
ismail hakkı ÇATLI 2015-02-18 10:10:29

s.alaikum , bu tur heberlerin veriş şekliniz bir diyanet camiiasına yakıştıramıyorum. kendim T. Diyanet V. sen uyesi değilim.
selam ve dua ile

Avatar
kartal 19 2015-02-18 10:18:27

Ey diyanet sen 10 sene üyesiydim ne yaptın boş lafa karnımız tok vakıfsen en azından bir atım atmış mahkemele iötürmüş sen ne yaptın diyanet imamlık müktesebi olan hafız yıllarca imamlık yapmış zaruretten hizmetlilige geçiyoruz hizmetlilik yapıp tuvalet temizliyoruz diyanet sen başkanı sen hafız olsan hizmetlilik yaparmısın müftülüklerde sıradan bir adam gibi muamele görüyoruz rencidi oluyoruz müftülüklarde hizmetlimgin kaldırılmasını istiyruz duy sesimizi geri idare hizmeti istiyorZ vekil alacakları yerlerde niçin boş olan yerlerde degerlendirmiyorlar rencide oluyoruz

Avatar
imam 2015-02-18 10:22:04

___ADMİNİN YORUMU___Şerefli bir imam böyle yorum yapamaz....