Şevki Yılmaz: Diyanet personeli Türkiye'nin gelişmesi için çalışmalı

Diyanet-Sen'in Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında bir konuşma yapan Şevki Yılmaz, Diyanet personelinin Türkiye'nin kalkınması için canla başla çalışması gerektiğini belirtti...

Şevki Yılmaz: Diyanet personeli Türkiye'nin gelişmesi için çalışmalı

Diyanet-Sen'in Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında bir konuşma yapan Şevki Yılmaz, Diyanet personelinin Türkiye'nin kalkınması için canla başla çalışması gerektiğini belirtti...

01 Aralık 2015 Salı 15:30
Şevki Yılmaz: Diyanet personeli Türkiye'nin gelişmesi için çalışmalı


DiNiHABERLER.COM / öZEL iÇERiK

İşte Şevki Yılmaz'ın konuşması: 
 
Sorumluluğunuzun makamınız kadar büyük olduğunu biliyorsunuz. İki sınıf vardır ki onlar düzelirse toplum düzelir onlar bozulursa toplum bozulur. Allah Resulünün lisanıyla alimler ve yöneticiler.
 
Allah bizi dinsiz ve vatansız bırakmasın. Dinsiz vatan, vatansız dinin payidar olması mümkün değildir.
 
Onlar yeryüzünde iktidara geldikleri vakit, hür ortamda iktidara gelmekle olmuyor. Dünyada iyiliklere motor, kötülüklere fren olmak için iktidar zorunludur.
 
Tüm peygamberlerin yolu iktidara gider. İktidar olmaksızın yaptıklarınızın tamamı boşa gider. Hedefine ulaşmaz.
Sarayda dünyada geldiler yada saraya sokuldular. Yani Peygamberlerin hiçbiri iktidardan uzakta değildir. Peygamberler daima iç içeydiler.
 
Peygamberimiz Kureyş sarayındadır. Etliye sütlüye karışmadan durabilirdi ama O da durmadı. 
Dünyanın gözü Türkiye'dedir. Tüm oyunlar Türkiye üzerinde oynanıyor. Türkiye'nin önemi Mekke'den sonra ikinci önemli merkezdir.
 
İnsanlığın ikinci merkezi, Medine'den Kudüs'ten önce Şırnak'tır. Cezire(Cizre)'dir. Nuh'un gemisinin Cizre yakınlarında durdu. Nuh orada yaşadı ve orada vefat etti. 
 
Bu nedenle Cizre'yi yok etmek istiyorlar. Türkiye'yi yok etmek istiyorlar.
 
Tüm köprüler yıkılırken ata yadigarı köprülerin ayakta kalması mimari yapısında ki kilit taşları etrafına örülü taşlar yumağıdır. Tıpkı Türkiye'nin kilit taşı olması diğer İslam ülkelerinin ise kilit taşı etrafında örülü olan barış köprüsü görevi görmesi gibi...
 
Siz Müslüman olunca kardeşler topluluğu oldunuz, ayetinde olduğu gibi biz İslam ile kardeş olduk. Birlik olduk ve ümmetçiyiz.
 
Evs ve Hazreç kabilecilik yaptığı için büyüyemedi. 
 
Tekasür Suresi ile ırkçılık ayaklar altına alındı. İşte ırkçılığın İslam ülkelerini ne hale getirdiğini hep birlikte görüyoruz.
 
İDARECİLER MERHAMETLİ OLSUN DİYE ÜMM-ANA KELİMESİNDEN TÜREMEDİR
 
"Ümm" - ana-  demektir. Ümmet de ana kelimesinden bir üremedir. "İmam" kelimesi de "ümm-ana" kelimesinden türemedir. Yani Allah halklarına merhametli adil olsunlar-ana gibi merhametli olsunlar diye" ümm" kelimesiyle onları vasıflandırıyor.
 
Birinci cihan harbinde Osmanlıyı yıktılar. İkinci cihan harbiyle İsrail'i kurdular. Üçüncü cihan harbiyle İsrail İmparatorluğu kuracaklar. Ama Türkiye engel.
 
Türkiye'yi yıkabilirler mi?
 
Allah'ın izniyle asla Türkiye'yi yıkamadılar, yıkamayacaklar.
 
Abdülhamit'in eline kelepçe takıp Selanik'e sürdükleri günden beri ümmetin anası ağlıyor. 
 
Dünya hayatında palavra söyleyenlerin sözleri sizin hoşunuza gider. Kadın modası, tüketim modası, feminizm modası, komünizm eşitliği gibi beşeri sözler hoşunuza gider. Onlar kültür ve ekonominizi yok etmek isterler. 
 
NESLİNİZİ YOK ETMEK İSTEYECEKLER. 
 
Kur'an, Kadir gecesi indi. Kadir, ölçü demektir. Ölçü nedir? Sizin hayat kitabınız, yaşam ölçünüz geldi. Erkeklerin, kadınların, hayatın ölçüsü olan kitap kışladan, eğitimden ve hayattan sürdüler. 
 
Çok büyük bedeller ödedik. Biz bu günlere gelinceye kadar çok büyük bedeller ödedik. Bunun kıymetini bilelim. 
Altı ok'un altısı da Bediüzzaman'ın ifadesince iman şartlarına saplanmış birer oktur. Buna rağmen dimdik ayaktayız  ve ayakta durmak zorundayız. 
 
Eski Türkiye'yi bilmezsek Allah'a hamdi ve şükrü unutabiliriz. 
 
Erzurum ve Sivas Kongresini tertip eden Kazım Karabekir Paşa ve arkadaşları ilk kez mandacılığa karşı durdu. 
 
Bu kongreleri tertip edenler birbir şehit edildiler. Daha sonra Menemen'de subayımızı bir eroinmana katlettirdiler.
 
HASAN MEZARCI'YI İSA MESİHE ÇEVİRDİLER
 
 İttihatçıların yaptığı katliamları ilk kez Hasan Mezarcı'ya açıkladı ve Bilal-i Habeşi'ye yapılan işkencenin iki katını yaptılar da çıkışta kendisini İsa Mesih zannetti. 
 
Biz de Almanya'ya kaçmasa idik belki kendimiz Musa zannedecektik.
 
Allah bu ülkeyi kimseye yutturmaz. Karabekirler gider Menderesler gelir. 
 
Türkü-Kürdü el ele vererek bu ülkeye sahip çıkmak zorundayız.
 
Amerika'nın izin verdiği kadar değil Allah'ın izin verdiği kadar Müslüman olmak zorundayız.
 
Dünyanın en zengin ülkesi Afrika ama yaş ortalaması 40. Neden çünkü sömürülmüşler. Ama güneşe hasret Avrupa'da yaş ortalaması 80.
 
Türkiye'de Erdoğan gelmeden önce yaş ortalaması 60 idi. Erdoğan'dan sonra 73'e çıktı. İktidar farkı bu işte.
 
Yol, tünel, kalkınma mı diyorsunuz. İdamınız için bu yeterli sebeptir.
 
Erdoğan ekonomik İslam Birliğini kurmak istediği için iktidardan almak istediler.
 
D8'lerin temelini atan Menderes olduğu için idam edildi. İmzası bulunan Kral Faysal idam edildi. Bakanları ve bürokratları bir bir öldürüldü.
 
Dün bazı cemaatler Şeyh Şamil'e ihanet etmeseydiler bu gün ortada Rusya yoktu. Maalesef bu gün de bazı cemaatler kullanılarak Türkiye durdurulmak isteniyor. Rus çarı'nın Şeyh Şamil'e yaptığı ikramlar ve hazırladığı saraylar ortadadır. Ama ittihatçıların Vahdettin'e yaptığını Ruslar yapmadı.
 
Menderes'ten sonra bayrağı Necmeddin Erbakan ve ekibi bayrağı devraldı. Allah bu ülkeyi lidersiz bırakmadı. Bırakmıyor da...
 
Aynı hileler aynı tuzaklar Erbakan'a da yapıldı. 12 Eylül Erbakan'ın ağır sanayii çalışmalarına vurulan bir darbedir. Türkü Türk'e kırdırdılar. 
 
Ardından Özal geldi. Özal kendilerinden göründü ama çok geçmeden anladılar ve onu da zehirlediler.
 
Ardından biz geldik. Kumar, ihale, faiz, sendika mafyalarıyla bizi yıktılar. Vural Savaş çok sevindi. Erbakan'ı gönderdik diye ama çok geçmedi "keşke Erbakan olaydı dedi, bu çok sert ve eli sopalı" dedi. Ama o gün sabır geriyordu bu gün sopalı lider lazım ve Erdoğan bu gün eli sopalı lider.
 
Kur'an'ı yasaklayanlara karşı Kasım Paşalı Kur'an'ı okullara soktu. 
 
Merve'ye meclisi mi dar ediyorsunuz, Kasım Paşalı Merve'nin ablasını bakan yaptı.
 
Devlet zaten elimizde...
 
Çıkmış bir cemaat devleti elimize geçireceğiz diyor. Fatih'e isyan eden Mustafa ve beraberindekiler isyan etti. Fatih beraberindekilerle birlikte Mustafa dahil 2 bin askerini kılıçdan geçirdi. Devlete rağmen Bizans'a gidip el birliği etmek suçu işlemişlerdi.

 

 
Son Güncelleme: 01.11.2017 00:24
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İbrahim özbek 2015-12-01 20:06:22

Teşekkür ederiz

Avatar
Bunyamin tastan 2015-12-01 20:15:24

HARIKASIN SAYIN HOCAM ALLAH UZUN OMURLER VERSIN

Avatar
hoca 2015-12-01 21:15:32

Allah razı olsun

Avatar
Erbakan hoca 2015-12-01 22:10:08

Hey gidi Şevki Yılmaz...

Avatar
Hocam 2015-12-01 23:06:58

Allah razı olsun hocam. Böyle yüreklice seslendirin müslümanların görevlerini ve unutturmayın bizlere düşmanlarımızı.

Avatar
Hasan izyer 2015-12-01 23:36:45

Anladim

Avatar
NASİP 2015-12-02 01:48:26

Refah Partisi döneminde meşhur olmuştu konuşmalarıyla. O dönem VHS video kasetlerini alıp kahve kahve dolaşıp kasetleri dinletmeye çalışıyorduk. İnanmıştık bir davaya. Samimi bir şekilde din-i mübin-i İslam için çalışanlar vardı. Yine aynı şekilde çalışanlar mevcut. Bir de dava deyip sadece menfaatini düşünenler var. Diyanet Sen'in konferansında din görevlilerine hitap ediyor. Oysa din görevlilerinin bağlı olduğu Diyanet ve Diyanetin Avrupa teşkilatları olan DİTİB lerin yapmış oldukları hac ve umre organizasyonlarını ellerinden almaya çalıştı. Diyanet yapmasın. Ben yapayım düşüncesiyle aylarca uğraştı. Hamdolsun başaramadı. Şimdi din görevlilerine konferans veriyor. Emanet, ehliyet, liyakat meselesi . Ticaretini başka alanlarda veya seyahat acentesi kursun ne yaparsa yapsın.Hac, umre. Ama Gözünü Diyanet' e dikmesin.

Avatar
ah hocam benim 2015-12-02 07:41:10

ALLAH RAZI OLSUN ESKİ LİSANLARINIZ KONUŞMUŞ NOLURSUNUZ ARTIK SAHNEYE ÇIKIN BÖYLE SİZE YETMEZ MEYDANLARDA OLUN TELEVİZYONLARDA GEREK KONFERANLARDA GEREKSE ÇEŞİTLİ AKTİVİLERLERDE BULUNUN İLİM YÜKLÜ OLSAK FERESET VE BASIRET AYRI BİR ŞEY ALLAHIM SİZDEN RAZI OLSUN BİZİ GEREK SİYASET HUSUNDA GEREK TARİH GEREKSE BİR ÇAOK HUSUSTA UFKUMUZU AÇIYORSUNUZ BUNA GERÇEKTEN İHYAÇLARIMIZ VAR GÖZ ÖNÜNDE OLSANIZ NE İYİ OLUR.. ALLAH RAZI OLSUN