Şimdi hesap verme zamanı!

Türk Diyanet Vakıf Sen’in İslam karşıtlarının Diyanet’e saldırıların arttığı bu günlerde FETÖ’ye yakınlığı ile bilinen Yeni Hayat Gazetesi üzerinden açıkladığı anket tartışılmaya devam ediyor.

Şimdi hesap verme zamanı!

Türk Diyanet Vakıf Sen’in İslam karşıtlarının Diyanet’e saldırıların arttığı bu günlerde FETÖ’ye yakınlığı ile bilinen Yeni Hayat Gazetesi üzerinden açıkladığı anket tartışılmaya devam ediyor.

04 Mayıs 2016 Çarşamba 18:20
Şimdi hesap verme zamanı!
DiNiHABERLER.COM / ANALiZ

İlgili haberde anketin daha önce Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e sunulduğu iddiası karşısında her yönüyle sağlıksız olan anketin nasıl olup kabul edildiği merak ediliyor! 

Anket, araştırmaya dayalı olmaktan öte masa başında hazırlanan bir anket olduğu izlenimi veriyor. 


Anketle ilgili olarak;

Anketi kimin yaptırdığı,

Anketin parasını kimin ödediği ve faturası,

Anketin sipariş edildiği firmanın adı,

Hangi şekilde (internet, telefon, yüz yüze görüşme, mektup vs) yapıldığı,

Hangi illerde uygulandığı,

Kimlerin aracılığı ile uygulandığı,

Ankete muhatap olanların konuya olan ilgi ve bilgileri, 

Ankete katılanların demografik bilgileri (yaş, cinsiyet, hangi birimde çalıştığı…) gibi anketle ilgili ön bilgilerin verilmemesi anketin gerçekte yapılıp yapılmadığına dair şüpheleri beraberinde getiriyor. 

Anket sonuçlarının, Diyanet Vakfı’nın gelir kalemlerinden olan camilerden toplanan bağışlar, sınavlarda tarafsızlık, yönetim anlayışı, vatandaşa sunulan hizmet” gibi Diyanet karşıtı FETÖ ile birlikte hareket eden Ulusalcı-Sol medyanın beklentilerine cevap verir şekilde özetlenmesi, gerçeği bulmaktan öte anketin bağcıyı dövme amacıyla yapıldığı izlenimi veriyor. 


Görevlendirme ile ilgili olarak sözde personele sorulduğu ama yüzde 50’nin cevaplamaktan kaçındığı ile ilgili olarak yapılan anket notu tam bir facia: 

“Sorunun değerlendirme bölümünde, personelin yüzde 50’sinin ‘korkutulmuş ve sindirilmiş’ olduğu için bu soruyu cevapsız bıraktığı belirtildi” denirken; 12 bin kişi üzerinde yapılan sözde ankette Diyanet yayınlarıyla ilgili “,“Kurumun kendi yayınlarının kendi personeli tarafından neden okunmadığının ve kabul görmediğinin nedenini, başkanlık yönetiminin kendisi sorgulaması gerekmez mi?” notu, sipariş anket sonucu izlenimi uyandırıyor.

Oysa sonuçları tutarlı bir ankette kişilerin ruhsal yapılarıyla ilgili bilginin verilmesi anketi sakatladığı gibi (nihayetinde psikolog olmayan) anketörün böyle bir gözlem yapma yeti ve yeteneği de bulunmuyor. 

Basına verilen fakat Türk Diyanet Vakıf Sen’in sitesine yüklenmeyen anket bilgileri de işin bir başka boyutu…

 

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 05.05.2016 21:14
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Yazıklar olsun size 2016-05-04 20:20:11

Bu anketi tüm illerde çalışanlar doldurdu.üstelik dagitilarak kimse kimsenin etkisinde kalmadan ..ama siz her zaman olduğu gibi araştırmadan çamur atmaya fitnecilige devam ediyorsunuz tukurum sizin haberciliginize.sitenin adını değiştirin dini haberler değil fitne fucur haberler yazın.hazım zeki kadar başınıza taş düşsün inşAllah

Misafir Avatar
imam 2016-05-05 13:43:02 @Yazıklar olsun size

kardeş, gel de sen bunu bu acemi silahşörlere anlat. bu ankete biz de katıldık. ne yani bu site yöneticileri beğenmiyor diye suç mu işledik? madem zorunuza gitti, söyleyelim. bir ankette siz düzenleyin ama katılanların kimlik bilgilerini hiçbir kuruma vermemeyi taahhüt ederek. bakın o zaman piyasaya ne bilgiler çıkacak.

Beğenmedim! (0)
Avatar
İMAM 2016-05-04 18:59:20

bu anketi tüm illerde olduğu gibi bizde toplantıda tüm sendikali sendikasiz diğer sendikali arkadaşlarimiza dağitarak her görevli özgün iradesi ile anketi doldurmuştur.

Misafir Avatar
İMAMa 2016-05-04 20:16:52 @İMAM

rüyanda mı doldurdun bu anketi merak ettim. biz neden haberdar olmadık. şu ilini, ilçeni, bağlı bulunduğun müftülüğü bir ver de soralım, doğru mu söylüyorsun yalan mı

Beğenmedim! (5)
Avatar
Hikmet 2016-05-04 19:50:05

peki diyanet, anketi kendisi bütün personeline bir yapsın, buyurun hodri meydan

Avatar
adalet 2016-05-04 21:11:23

anketi eleştirenler taşradan haberi yok... meşhur tabirle hodri meydan yapın bir bağımsız anket alın boyunuzun ölçüsünü... memnuniyetsizlik yüzde 80 civarında...

Avatar
müezin 2016-05-05 11:40:43

arkadaşlar bub anketi yapanlar yine çok merhametliymişler diyanet işleri başkanlığının anketinin sonucunu biliyormusunuz (sodes) araştırma şirketinin sonucu çok vahim diyanete güven yüzde 28 biliyormusunuz

Avatar
Yavuz hoca 2016-05-04 19:24:26

Bu sendika sizi karşısına aldıysa işi bitmiş demektir. Sizd füşman olacağına intihar etseydi hiç olmazsa rezil olmadan ölürdü.

Avatar
i hatip 2016-05-04 21:19:38

böyle bir anket asla söz konusu değildir..

Avatar
dinihaberler.com'u seviyoruz 2016-05-04 20:24:07

hazım zeki, hazır dinihaberler.com'un sahibi değişmişken gidip barış anlaşması yapaydın. görmüyor musun korkusuz bir kadrosu var. bu kadro dünyayı karşısına alır. uzun zamandır takip ediyorum. i̇slam asıl bu sitede. ne mehmet görmez dinlerler ne hazım zeki... doğru olanın arkasında sağlam duruyorlar bu net