Suriye'de katliam var!

Diyanet-Sen Mersin Şube Başkanı Ahmet GÖRGÜLÜ ''SURİYE'DE KATLİAM VAR..! '' makalesi.

Suriye'de katliam var!

Diyanet-Sen Mersin Şube Başkanı Ahmet GÖRGÜLÜ ''SURİYE'DE KATLİAM VAR..! '' makalesi.

28 Kasım 2016 Pazartesi 22:29
Suriye'de katliam var!
banner221
Suriye’de Esed rejimi, Rusya, İran ve Hizbullah ile yürüttüğü ortak saldırılarda katliama devam ediyor.  
 
Dünyanın güvenliğini sağlamakla görevli uluslararası kuruluşlar ise,    dün İslam ülkelerindeki vahşete nasıl yetersiz kör ve duyarsız  kaldıysa, bugün de sınıfta kalarak  yeni katliamları engellemedeki  körlüğünü sürdürüyor..
Kara bir bulut gibi tüm insanlığı gölgeleyen mezalimin üzerinden 5 yıl geçti.  Suriye'deki katliam  tarihin kara sayfalarında çoktan yerini aldı. Geçen 5 yıl içerisinde, yürekler yanık, boyunlar bükük kaldı, ama Suriye'deki, iç savaşı durdurma adına gerekli adımlar atılmadı, aksine katliamı meşrulaştırma yarışına girilerek Suriye belli güçlere peşkeş çekilmekte ve pay edilmektedir..
 
Suriye'de milyonlarca insan yurdundan edildi , yüz binlerce kişi hayatını kaybetti , on binlerce kişi   işkence ve tecavüz kurbanı oldu.  Her gün televizyonda çocukların ve kadınların öldüğünü,enkaz altından çıkarılan cesetleri can çekişen masumları,anaların babaların feryatlarını  yüreklerimiz burkularak acziyet içerisinde  izliyoruz. Tüm dünya BM, NATO,İslam ülkeleri AB Esad'ın yaptığı, soykırımı sessizce izliyor..
 
Günlerdir Rus ve rejime ait savaş uçakları, Halepi muhaliflerin denetimindeki bölgeleri yoğun bir şekilde bombalamakta  söz konusu bölgelerde enkaz altında çok sayıda ölü ve yaralı  olduğu haberleri geliyor.. Yoğun saldırılar nedeniyle olay yerlerine gidilemiyor. Bu ne vahşet ki yaralı çocukların   tedavi edildiği hastaneler   Rejime ait askeri helikopterlerden  yerleşim yerine  atılan varil bombalarıyla  yok ediliyor..

Halep'te yönetim karşıtlarının kontrolündeki bölgelere 15 Kasım'dan bu yana iki haftada  düzenlenen saldırılarında 600 sivil öldü, 2 bin sivil de yaralandı. Rejim ve destekçilerinin saldırılarında tüm hastaneler servis dışı kalırken kentte muhalif bölgelerde sadece  birkaç fırın çalışıyor. Yoğun bombardımandan dolayı kentte altyapı çökerken yollar da kullanılmaz hâle geldi.  
  
12  Fransız öldüğü için sokaklara dökülen utanmaz batının insanlığını kaybetmiş devlet adamı kılığındaki vampirleri..., verdiğiniz silahlarla viraneye çevirdiğiniz yüzlerce, binlerce yetimin öfkesi feryadı sizleri de bir gün perişan edecek.


 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Anahtar Kelimeler:
Esad Suriye Hizbullah
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220