Suriye'de tarih ve insanlık yok ediliyor!

Ahmet GÖRGÜLÜ Diyanet Sen Mersin Şb Bşk ''HADİS-İ ŞERİFİN HATIRLATTIKLARI''

Suriye'de tarih ve insanlık yok ediliyor!

Ahmet GÖRGÜLÜ Diyanet Sen Mersin Şb Bşk ''HADİS-İ ŞERİFİN HATIRLATTIKLARI''

09 Aralık 2015 Çarşamba 15:45
Suriye'de tarih ve insanlık yok ediliyor!
Suriye'de.... Bir ülke yok ediliyor.Tarih yok ediliyor.İnsanlık yok ediliyor.

Batı dünyası işgal etmek istediği İslam ülkelerde kendi elleriyle kurdukları terör örgütleriyle mücadele edeceklerini bahane ederek hain emmelilerini gerçekleştiriyorlar.Tıpkı Afganistan'da . önce Talibanı ,sonrada Elkaide adlı terör örgütünü bahane ederek Afganistan'ı işgal ettikleri gibi.Şimdide İŞİT,DEAŞ bahanesi ile Suriye ,Irak işgal edilmekte ayrıca Türkiye'nin ortadoguda ki nüfuzunu zayıflatılmaya çalışılmaktadırlar.

Şu anda Akdeniz de ve Suriye de savaş gemileri üsleri bulunan bir taraftan da  oralara yığınak yapan kefere devletlerin Suriye de ne işi var ?..Suriye sizin sınırınız değil,soydaşınız değil,dindaşınız değil,..Ama maksat başka ,oyun büyük..

Eğer bu kefereler insan olsalardı Suriye'deki iç savaş dan kaçarak Avrupa ülkelerine gitmek  için sınırlarına dayanan  yarısı yollarda denizlerde telef olan kadın erkek yaşlı çoluk çocuk kapılarına dayanınca korkuya kapılıp sınırlarını kapatmazlardı.İşte gavurun insanlığı bukadardır.Zaten iki milyara yakın kuru saman çöpüne döndürülmüş Müslümanların dirayetsizliği ,zayıflığı vurdumduymazlığı sebebiyle bu mazlum kardeşlerimiz gavurdan merhamet bekler hale gelmiştir.

Allah'ın Resulü Buyurdu ki;
"Aç insanların yemek kabına üşüştükleri gibi yakında diğer milletler de sizin başınıza üşüşeceklerdir. Dinleyenlerden biri: O gün bizim az oluşumuzdan mı böyle olacaktır? Deyince Rasulullah (sav): “Bilakis sizler o gün çok olacaksınız, fakat sizler sel üzerinde akıp giden çer çöp gibi olacaksınız. Allah (cc) düşmanlarınızın kalbinden sizden korkma duygusunu çekip alacaktır. Sizin kalbinize ise vehn sokacaktır” buyurdu.

Yine dinleyenlerden biri: “Vehn nedir?” deyince Rasulullah (sav) “Dünyayı sevmek ölümden hoşlanmamaktır” buyurdu." (Ebû Davut, el-Melahim, b. 5, Hadis no: 4297


Bu hadisi şerif asırlar öncesinden  adeta  bugünü haber veriyor. Ortadoğu üzerine aç kurtlar gibi üşüşülüyor. Karanlık  elller Ortadoğu'ya sürdükleri IŞİD'i durdurma bahanesiyle Ortadoğu'yu bir yüz yıl daha sömürebilecekleri yeni bir formata sokmaya çalışıyorlar.

ABD ,Rusya,Çin Fransa,İngiltere,Almanya başta olmak üzere orta doğudaki  nüfuzunu artırmak için ,enerji yataklarından pay kapmak için tüm hain planlarını devreye sürmüş durumdalar.
Büyük bir sınavdan geçiyoruz kardeşlerim.Zülüm Gözyaşı ,Katliam insanlık dışı muameleler olabildiğince devam ederken Allah hepimizin imanını imtihan ediyor. Kaç ayarlık Müslüman oluşumuzu test ediyor.Zülüm hiçbir dönemde ebeden devam etmemiş.

Herkesin bir hesabı var, Allah’ın da bir hesabı var. Galip olacak olan O’nun hesabıdır.. Zalimlerin bir hesabı varsa elbette yüce Allah'ın da bir hesabı vardır ve O, hesabında hiçbir zaman yanılmaz.
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.