Tekbir-Sen'den Camiler Haftası Mesajı

Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (TEKBİR-SEN) Genel Başkanı Necdet KAYA, Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Tekbir-Sen'den Camiler Haftası Mesajı

Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (TEKBİR-SEN) Genel Başkanı Necdet KAYA, Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

02 Ekim 2016 Pazar 00:59
Tekbir-Sen'den Camiler Haftası Mesajı
banner221
Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (TEKBİR-SEN) Genel Başkanı Necdet KAYA, Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Genel başkan mesajında şunları söyledi.

Her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan camiler ve din görevlileri haftası bu yılda Diyanet İşleri Başkanlığının öncülüğünde çeşitli etkinliklerle kutlanacak, camiler ve din görevlilerinin önemi bir kez daha vurgulanacaktır.
Müslümanları bir araya getiren, birlik ve beraberlik şuurunun tesisi için vazgeçilmez olan Kâbe'nin şubeleri ve Allah'ın evi olarak bilinen camilerin sadece ibadet değil sosyal ilişkilerin geliştirildiği mabetlerimizin vazgeçilmez kurumlar olduğu malûmdur.

Özellikle 15 Temmuz darbe girişiminde camilerimizin minarelerinden yükselen sala nidaları halkımızın birlik ve beraberlik şuurunu zirveye çıkarmış ve hep birlikte bu işgal girişimine karşı vatan savunması yapılmıştır. Bu noktada camilerimizin sadece ibadet değil vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğünün korunmasında önemli bir payı ortaya çıkmıştır. Yine o karanlık gecede her türlü tehlikeyi göze alan, tüm tehdit ve tahriklere aldırmadan camilerine gidip sala ve ezan okumak suretiyle halkı sokağa ve meydanlara davet eden din görevlilerimizin de görevlerinin sadece beş vakit namaz kıldırmak olmadığını, vatanın müdafasında önemli roller üstlenebileceği ortaya çıkmıştır. Hz. Peygamber döneminden bugüne kadar cami ve din görevlilerinin toplum nezdinde saygın bir yeri hep varolagelmiştir.

Her yıl olduğu gibi bu sene de Diyanet İşleri Başkanlığımız Camiler haftası için tema belirlemiştir. "Cami ve Kitap" . Cami ile kitabın birlikte anılması, ilk emri oku olan islâm dinimizin ilme ne kadar önem verdiğini bir kez daha ortaya koymuştur. Başkanlığımızın başlattığı proje kapsamında gruplara göre camilerde bulunması gereken kitaplar tespit edilmiştir. Tespit edilen bu kitaplar camilerde oluşturulacak kitaplıklarda yerini alacak, halkımızın istifadesine sunulacaktır. Böylece vatandaşlarımız din konusunda ayrılığa düşürecek bilgilerden kurtulacak, doğru bilgiyi edinme şansını bulabileceklerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (TEKBİR-SEN) olarak "Camiler ve Din Görevlileri Haftamızın başta ülkemize ve din görevlisi kardeşlerimize hayırlar getirmesini diliyorum. Ayrıca hicrî yılbaşımızı ve önemli olayların vukû bulduğu Muharrem ayımızın da iyilik ve güzelliklere vesile olmasını rabbimden niyaz ediyorum.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Anahtar Kelimeler:
CamiTekbir-SenHicret
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220