Tekirdağ Din Bir Sen İl Başkanı Karacan'dan mesaj

Tekirdağ DİN BİR SEN İl Başkanı Abdullah KARACAN’ ın Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle yayınladığı mesaj yayınladı.

Tekirdağ Din Bir Sen İl Başkanı Karacan'dan mesaj

Tekirdağ DİN BİR SEN İl Başkanı Abdullah KARACAN’ ın Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle yayınladığı mesaj yayınladı.

30 Eylül 2014 Salı 18:08
Tekirdağ Din Bir Sen İl Başkanı Karacan'dan mesaj
banner283
 Abdullah KARACAN’ Mesajında şunları söyledi:

1986 yılından beri her yıl ekim ayının ilk haftası “Camiler Haftası” olarak kutlanırken, 2003 yılından itibaren de bu hafta “Camiler ve Din Görevlileri Haftası“ olarak kutlanmaktadır. Bu haftanın ülkemiz, milletimiz ve tüm din görevlilerimiz için hayırlı, başarılı hizmetlere vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ederim.

Bizleri halkeden Allah, ibadet için yaratmıştır. İbadet yerlerimiz de başlıca mescid ve câmilerimizdir

Camiler aynı safta omuz omuza, diz dize namaz kıldığımız, birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik duygularımızı, hoşgörü anlayışımızı güçlendirdiğimiz yerlerdir. Camilerimiz vatan sevgisinin milli bütünlüğün telkin edildiği, şehitlik gazilik ruhunun beslendiği, çalışma azminin, güzel ahlakın işlendiği dini mekanlardır. Camiler aynı zamanda birbirimize merhamet etmeyi, acıları paylaşmayı, kimsesiz, yoksul dul ve yetimlere yardım etme duygularını kazandığımız mabetlerdir.

Camiler, içlerinde huzur ve huşu ile, gönül birliğiyle, omuz omuza, diz dize, bütün mü'minler bir tarağın dişleri gibi eşit olarak, genç ihtiyar, âmir memur farkı gözetilmeden belli bir maksat için Allah'a yöneldiğimiz kutsî mabetlerimizdir

Camilerimiz, balık suya ne kadar muhtaçsa, en az o kadar muhtaç olduğumuz hayat kaynağımızdır.

Ruhumuzun gıdalandığı, temiz manevî havalar teneffüs ettiği, manevî kazançlar elde ettiği saadet ve hakikî huzurevlerimizdir.

Camilerimiz, inanan insanlan biraraya getiren, kalpleri ve dilleri "Lâilâhe illallah, Muhammedürrasûlullah!" cümlesinde birleştiren, birlik ve beraberliğimizi daima canlı tutan, burcu burcu İslâm kokan, tekbir sadâlarıyla çınlayan, mü'minleri sevindiren, maneviyatlarını kuvvetlendiren, münkirleri ve din düşmanlarını korkutan kurtuluş kalelerimizdir.

Camilerimiz, toplum hayatımızın temel taşlandır, ilim ve irfan mekteplerimiz, Kur'ân ve îman medreselerimizdir.

Camilere giderek günde beş defa Allah'ın huzurunda toplanan Müslümanlar her konuda birlik ve beraberliklerini devam ettirebilirler.

Camilerimiz ihtilâfa mânidir. İslâmî hayatımızda huzur ve saadeti, emniyet ve asayişi temine vesiledir.

Camilerimiz, İslâm kardeşliğinin, îman kahramanlığının -tâlim ve tahkim edildiği muhkem kalelerimizdir.

Ülkemizin en ücra köşesinden metropollere kadar hizmet veren din görevlilerimiz, aydınlatıcı, uzlaştırıcı, bütünleştirici görev anlaşışıyla dini konularda halkı aydınlatırken, sosyal sorunlara da çözüm arayan, ulvi bir vazifeyi yerine getirerek, toplum hayatında önemli bir görev üstelenmişlerdir. 
 Din görevlileri; her türlü dünya görüşüne sahip insanlara rehberlik yapan, onlara namaz kıldıran, onların dertleriyle dertlenen, üzüntüleriyle üzülen, sevinçli anlarında sevinçlerine ortak olan, herkesi sevgi ve şefkatle kucaklayan, önder insanlardır.
 Din görevlisi; cemaatinin çocuğu dünyaya geldiğinde kulağına ezan okuyup adını koyan, nişan, düğün, mevlit gibi dini merasimlerde hizmetinde olan, cenazesi olduğunda defin işleriyle ilgilenen her zaman ve her yerde halkının ve cemaatinin yardımına koşan vefakar insanlardır.

Din görevlilerimiz bu görevlerini ifa ederken, toplumsal ve güncel olayları takip eden ve bunları halka aydın, ufku açık, yol gösteren bir anlayışla yaptıkları aşikardır.Dolayısıyla son yıllarda milli-dini ve ahlaki değerlerimizdeki aşınmayı durdurma ve gidermede  din görevlilerimizin yeri dahada önemli hale gelmştir
 Peygamber varisi Camilerimizin manevi mimarları, toplumdaki ortak sağduyunun ve dindarlık bilincinin oluşumunda, insanların ruh temizliğini ve hayatlarına istikamet bulmalarına, birbirleriyle kaynaşmalarına rehberlik eden Cami görevlilerimiz (imam hatip ve Müezzin Kayyım)Çocuklarımızı yaşları olursa olsun 7 den70 erkek ve kadını ile  Kur’an’la buluşturan Kur’an Kursu Öğreticilerimiz sizlerin yeri ve değeri hem Allah katında hem de toplum   katında yükselerek yerini korumaktadır

“Camiler ve Din Görevlileri“ haftasının ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, cami yapan, yaptıran, yapımında emeği geçen, din hizmetinde ömür tüketen rahmete kavuşanları rahmetle anıyor, yaşayanlara sağlık, sıhhat ve başarılar diliyor, “Camiler ve Din Görevlileri“ haftasını kutluyor, saygılar sunuyorum.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.