Türk Diyanet Vakıf-Sen Bölünüyor mu?
Eymen NEZİR / ANKARA

Dini Haberler Özel İstihbarat Bölümü'nün güvenilir kaynaklardan ulaştığı bilgilere göre, Türk Diyanet Vakıf-Sen üyeleri yeni bir sendika kurma girişiminde bulunacaklarının bilgisine ulaştı.


Türk Diyanet Vakıf-Sen 22-23 Şubat 2104 tarihinde 5. Olağan Genel Kuruluna gitmiş ve Hazım Zeki SERGİ, bir dönem sonra Nuri ÜNAL'dan görevi devralarak yeniden Türk Diyanet Vakıf-Sen'in başına gelmişti. Bu süreçten sonra bazı Türk Diyanet Vakıf-Sen üyeleri kendilerine yeni bir yol haritası çizme yoluna gittikleri gelen iddialar arasında.
 
Yine iddialara göre,  "Türk Diyanet Vakıf-Sen'den ayrılacak üyeler yakın bir zaman sendikalarını kuracak." Yeni kurulacak sendikanın önderliğini ve kimlerin kuracağı bilgisine henüz ulaşılamadı. Edindiğimiz sağlam kaynaklara göre hummalı çalışmalar devam ediyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Diyanet çalışanlarının sendika üye sayılarını tespit etmesinden sonra  Türk Diyanet Vakıf-Sen'in üye sayılarında büyük düşüşler meydana geldiğini gördük. Sendika her geçen gün üye kaybetmeye devam ediyor. Eğer Türk Diyanet Vakıf-Sen bununla birlikte bölünmeye devam ederse büyük bir yara alacağı kesin.
 

 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
isim soyisim 3 yıl önce

Tehdit politikalari ile uye devsirme yoluna giden bir sendikann elbette uye sayisi duser... karsi cikan loabilir boyle birseyyok diye ama ben bu tehditle karsi karsiya kalanlardan sadece biriyim

Avatar
mehmet 3 yıl önce

yalan haber yapmayalım tarafsız olun

Avatar
cahit 2 yıl önce

diyanette tek ciddi sendika vardı koltuk uğruna yazık oluyor.kişilerin koltuk merakı koskoca bir kurumu eritiyor ,