Türk Diyanet Vakıf-Sen Diyanet'e Saldırdı

Cami basıp ve imamı darp etmekle meşhur olan sendika yönetimi, şimdi de Diyanet'e saldırdı

Türk Diyanet Vakıf-Sen Diyanet'e Saldırdı

Cami basıp ve imamı darp etmekle meşhur olan sendika yönetimi, şimdi de Diyanet'e saldırdı

16 Mayıs 2015 Cumartesi 19:23
Türk Diyanet Vakıf-Sen Diyanet'e Saldırdı

DiNiHABERLER.COM / öZELiÇERiK


Ülke genelinde paralel yapıyla ilgili mücadeleler sürerken, Soma müftülüğünde görevli 12 personel ile ilgili BİMER'den yapılan bir ihbar üzerine Diyanet İşleri Başkanlığı'nca bir inceleme başlatıldı.

30 Mart seçimleri öncesi hükümet aleyhinde kara propaganda yapan ve cami avlusu, cami bahçesi, mahalle, köy ve bucaklarda önce CHP, sonra MHP ve daha sonra da alenen diğer partilere çalışan Paralel İhanet Çetesi'nin mensupları Cumhurbaşkanı ve Başbakanımızın ailelerine yönelik ağır iftiralar attıklarından dolayı soruşturma açılmış ve neticesinde de bazı imamların görevlerine son verilirken bazı imamlar ise SÜRGÜN edilmişlerdi.

Diyanet'ten yapılan açılmada ise; "Bugün, bazı gazetelerde ve internet sitelerinde yer alan “Fıtrat Sürgünü” başlıklı haberle ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına lüzum görülmüştür.
 
Her şeyden önce millet olarak Soma’da yaşadığımız acı hadiseyi istismar ederek yalan haber yapmak, bu elim hadise üzerinden kamuoyunu yanıltmaya çalışmak insaf, izan ve vicdandan uzaklaşmanın tezahürüdür.
 
Söz konusu haberde yer alan, Soma’da yaşadığımız acı hadiseden sonra, “Diyanet İşleri Başkanlığının hükümete yönelik tepkiyi azaltmak için imamlara telkinde bulunduğu” şeklindeki iddia tamamen hayal ürünü olup açık bir iftira ve karalama kampanyasından ibarettir.
 
Habere konu olan görevlilerin durumu ile ilgili iddialar ise Teftiş raporu neticesinde 633 Sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanunun 25. Maddesi çerçevesinde yapılan gerekli yasal ve hukuki işlemlerdir."

HİMMET YA CAMİ BASAN SENDİKA!

Bu 12 personelin çoğu Diyanet-Sen ve Din Bir-Sen'den yüz bulamadıkları için cami basan sendikaya yani Türk Diyanet Vakıf-Sen'e geçtiler.


Paralelciler üyesi olduğu için sahip çıkan cami basan sendika başkanı ise şu açıklamayı yaptı;

 Türk Di­ya­net Va­kıf Sen Ge­nel Baş­ka­nı Ha­zım Ze­ki Ser­gi, "İmam­la­ra ya­pı­lan­ bu uygulama hem di­nen hem de in­sa­ni­ye­ten uy­gun değildir. Üyelerimizden görevine son verilen ve sürgüne gönderilenler bulunmakta. Biz sen­di­ka ola­rak üye­le­ri­mi­zin hak­kı­nı so­nu­na ka­dar sa­vu­na­ca­ğız. Ar­ka­daş­lar­dan bel­ge­le­ri­ni top­la­dık. Bu ko­nu­yu yar­gı­ya ta­şı­ya­ca­ğız" de­di.
 
Diyanetin çok fazla siyasete girdiğini belirten Sendika genel başkanı Hazım Zeki Sergi, AK­P’­ye ya­kın Di­ya­net Sen­di­ka­sı üye­si on bin­ler­ce ima­mın ale­nen si­ya­set yap­tı­ğı­nı, o ki­şi­ler­le il­gi­li de iş­lem ya­pıl­ma­sı ge­rek­ti­ği­nin al­tı­nı çiz­di.

"İmam­la­ra ya­pı­lan­ bu uygulama hem di­nen hem de in­sa­ni­ye­ten uy­gun değildir" diyerek diyanet'e saldıran Sergi'ye soruyoruz!

Hangi dinde cami basmak var?
Cami basıp imamı darp etmek insanlık mı?
Üyelerimiz Paralel İhanet Çetesine hizmet ettiler mi?

Bastığın camide "inşallah CHP ile birlikte iktidara gelirsek" diye bir tabir kullandın mı?
Camide CHP'nin propagandasını yapmak hangi akla hangi dine hangi imana sığar?

CHP'ye MHP'ye oy topladılar mı?
Üyelerimiz diye sahip çıktığınızbazı kişiler toplanan yardımları Diyanet Vakfı'na mı, 
Paralel İhanet Çetesi'nin hesabına mı geçtiler?

Varsa yüreğin açıkla bunları....


 
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
miroğlu 2015-05-16 21:20:37

Diyaneti korumak için kurulan sendika ya bakın !!!

Avatar
Şair imam 2015-05-16 21:40:41

Kardeşim sizin dediniz ne Allah aşkına...otaya attığınız iddialar günlerce insanları meşgul etti...Biraz tavsıdığını fark edince yeniden aynı teraneler.Kendin çal kendin oyna kabilinden.İddia ettiğin cami baskınıyla ilgili videolarını hâlâ bekliyorum.Bakın,Peygamber efendimize soruluyor,Müslüman şu günahı işler mi bunu yaparmı birçok şeyden sonra yalan söyler mi dediklerinde asla yalan söylemez diyor.Aylardır ısıtıp ısıtıp ortaya attığınız şu baskının belgelerini özellikle videolarını yayınlayın da görelim.Bu olayın şahidi kim mağduru kim öğrenelim.Olayı bu kadar ayrıntılı bildiğinize göre bir alakanız olsa gerek.

Avatar
SELİM 2015-05-16 22:08:19

VALLAHİ BEN SENDİKACİ FİLAN DEĞİLİM ,AMA BU ÜLKEDE 13 YILDIR PARALEL İLE OLANLAR BELLİDİR,BUNLAR SÖYLENİRKEN NAMAZLI NIYAZLIDIRLAR SÖYLENİYORDU,ŞİMDİ İSE BİRİLERİNE ÇAMUR ATMAYA GEREK YOK...........

Avatar
hala tdvs ye üye olanlara 2015-05-16 22:12:09

TÜRKİYE KAMU SENİN KAMU ÇALIŞANLARI İLE İLGİLİ
04.04.2015 TARİHİNDE TÜM HİZMET KOLLARI İLE BİRLİKTE YAPTIĞI MİTİNGDE KAMU ÇALIŞANLARININ HAKLARI DEĞİLDE SİYASİ PARTİ MİTİNGİ GİBİ:

KİN
NEFRET
TEHDİT
KARALAMA
SİYASET


NE ARARSAN VAR

İŞTE MİTİNG DE YANSIYANLAR:

MEMURUN KATİLİ YANDAŞ SENDİKA
SİYASETİN KÖLESİ OLMAYACAĞIZ
ZAM ZULÜM İŞKENCE İŞTE AKP
400 MİLLET VEKİLİ İSTİYOR VERECEK MİSİNİZ
ÜLKEYİ KİM YÖNETİYOR CUMHURBAŞKANIMI BAŞBAKAN MI İMRALI'DAKİ CANİMİ
GÜN GELECEK DEVRAN DÖNECEK AKP MEMURA HESAP VERECEK
ÇALIŞANLAR SİZİNLE REZİL OLUYOR
YANDAŞ SENDİKA OMURGASIZ SİYASET
KAMU SEN BURADA YANDAŞLAR NEREDE
VUR VUR İNLESİN HÜKUMET DİNLESİN
KORKUTARAK SİNDİREREK TEHDİT EDEREK MEMURU İŞTEN ATIYORLAR
AÇILIM DEDİNİZ REZİL ETTİNİZ
YALAKALARA SARI SENDİKALARA MEYDANI BIRAKACAK MISINIZ

HEDEF MEMUR SEN VE İKTİDAR

BU MU SENDİKACILIK BU MU KAMU ÇALIŞANLARININ HAKKINI KORUMAK

Avatar
Imam 2015-05-16 22:51:18

Say'ın diyanet işine Geldimi soruşturma açar işine gelmedimi açmaz. Defalarca müfettiş hakkında bimere şikayet ettik kılını bile kıpırdatmadı diyanet. Adamına göre muamele ediyor. Ondan sonra kürsüye çıkıp haktan adaletten bahsederler. Ondan sonra kalkarlar Sak'ın diyaneti eleştirmeyin derler. Bu nasıl adalet. Siz site yöneticiler sizden ricam Allah rızası için diyaneti savunmayın. Yoksa sizde vebal alıyorsunuz.

Avatar
imam 2015-05-16 23:01:55

Sizin Akp yi savunmaniz siyaset olmuyor baska partiyi savunanlar siyaset yapiyor diyorsunuz. Bu ne perhis ne maydonoz. Ayıptır sendika temsilciliğini düzgün yapın. Bir siyasi partinin arkasına g izlenmeyin

Avatar
vatandaş 2015-05-16 23:28:45

sayın admin, haber yapıp gündemde tutmayın ,sonra kendilerin nimetten sayıyorlar.herkes herkesin ne oldugunu nasıl olsa biliyor.

Avatar
mütedeyyin müslüman 2015-05-17 01:17:17


madem paralel operasyonu var sade somadaki imamlarmı suçlu.yıllarca resmen AKP ye çalıştı bu paraleci dedikleriniz o zaman suç değilmiydi.bir zamanlar zekeriya öz gibi savcılar baş tacıydı şimdi görevden alındı sizinde akıbetiniz öyle olabilir dikkat edin.sendikacılığa gelince tamamen tarafsınız.Akp yalakalığı yapıyorsunuz bu siyaset değilmi.Allahtan korkuyorsanız biraz adil olun.Diyanet sen sendikacılığın içine etti zaten.herşeyden önce bir din adamının hiç bir partiye sempatisinin olmaması lazım.çünkü bütün kesimlere din hizmeti sunmaktadır.cemaatçi siyasetçi imamın mihrapta olmaması lazım.özel hayatında gizlice tasavvuf mensubu olmasında mahsur yok.müslümanların biraz aklını başına toplaması lazım.yoksa fitne bizi bitiriyor.