Türk Diyanet Vakıf-Sen imamları sahtekarlıkla suçladı

Türk Diyanet Vakıf-Sen'de skandalların ardı arkası kesilmiyor. İmamlar sahtekarlıkla suçlandı

Türk Diyanet Vakıf-Sen imamları sahtekarlıkla suçladı

Türk Diyanet Vakıf-Sen'de skandalların ardı arkası kesilmiyor. İmamlar sahtekarlıkla suçlandı

29 Ağustos 2015 Cumartesi 20:09
Türk Diyanet Vakıf-Sen imamları sahtekarlıkla suçladı
banner221

İsrail'in camileri bastığı gibi Cami basan sendika: Türk Diyanet Vakıf-Sen, İmamı darp eden sendika: Türk Diyanet Vakıf-Sen, Sendikaların içerisinde en fazla paralelci imam bulunduran sendika: Türk Diyanet Vakıf-Sen, paraleleci imamlara sahip çıkan sendika: Türk Diyanet Vakıf-Sen şimdi de Diyanet'i eleştirdi.
 
 
Türk Diyanet Vakıf-Sen'in acemi Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gümüş, Manisa’nın Turgutlu İlçesi’nde haklarında sürekli şikayet yapılan ve inceleme başlatılan ilçedeki "Paralelci" 20 imam sahip çıktığı yetmiyormuş gibi, bir de onları savunmaya geçti. Bu da yetmiyormuş gibi Diyanet'e ağır eleştirilerde bulundu.
 
İmzalar sahte olabilir ama olay gerçek!
 
Taraf'tan Sümeyra Tansel'in haberine göre, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından görevlendirilen müfettiş şikayet dilekçesinin altında imzası olan imamları çağırdı ancak imamlar imzaların kendilerine ait olmadığının belirtti. Sahte imzalı dilekçeler yine de işleme konuldu. İlçenin sevilen 20 imamı hakkında düzenlenen dilekçelerde bu kişilerin “paralel yapı”yla bağlantılı oldukları ve işlerini yapmadıkları iddia edildi. Haklarında sürekli şikayet yapılan ve inceleme başlatılan ilçedeki 20 imamdan 8’i ise psikolojik baskıya daha fazla dayanamadığını belirterek emekliliğini istedi. Yaşanan skandala Türk Diyanet Vakıf-Sen tepki gösterdi. 
 
Skandallar bitmiyor....
 
Cami basan ve imamı darp eden sendikanın çaylak başkanı Ahmet Gümüş, "20 imamdan 8’i ise psikolojik baskıya daha fazla dayanamadığını belirterek emekliliğini istediğini" iddia ediyor.  Madem imamlar haklı madem bir suç teşkil edecek olay yaşamadı veya yapmadı, neden emekli oluyorlar. Bu devletin mahkemesi var savcısı ve avukatı ve hakimi var.Demek ki abdestlerinde şüphe var ki emekliye ayrılarak kaçamak bir çözüme el atıyorlar. Devlet tarafınfan terör örgütü olarak kabul edilen şahısların avukatlığını yapmakta sizin gibilerine düşer. 
 
İmamlara sahtekar dedi
 
Densiz başkan Ahmet Gümüş, imamları sahtekarlıkla suçladı. Paralelin içinde boğulan Türk Diyanet Vakıf-Sen, bir yandan imzaların sahte olduğunu dile getiriken, yani kimlerin dilekçe verdiği belli olmazken, diğer yandan da suçu imamların üzerine atarak hakaret etmeyi uygun gördü.
 
"Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gümüş “Daha önce imamların sahtekarlık yaptığına şahit olmuyorduk. Bunlar yok denecek kadar azdı. Bu dönemde yoğun bir şekilde bunlarla karşılaştık. Kahroluyoruz” diye konuştu. "
 
 
Bakın şu densiz başkana! Yalan söylemeyin çağrısı da yapmış! "Geçen gün imamlara ziyarette bulunduk ‘arkadaşlar yalan söylemek münafıklığın alametlerindendir." Açıklaması yapan münafık başkana bir kaç soru da haber sitesi olarak  soralım!
 
1: Neden cami bastınız? 
2: Neden imamı darp ettiniz?
3: Genel Başkan Yardımcısı ( Mevzuat ve Toplu Sözleşmeden Sorumlu) Seydi SARI, Diyanet'eki görevinden neden atıldı?
4: Seydi SARI, Jandarmaya gidip ifade verdi mi?
5:Kırşehir'de bastığınız caminin imamı hakkında ülkü ocaklarına giderek yardım talebinde bulundunuz mu? O Ak Partili imam MHP'ye küfretti diyerek cahil cühelayı o imamın üzerine yolladınız mı?
6: Tekvandocu imamdan yediğiniz dayaktan sonra KAMU-SEN'den yardım talep ettiniz mi?
7: Genel başkanınız polislere yalvardı mı?
8: Yönetim kurulundan ve peşinize takdığınız 9 kişiden oluşan bir ekiple imama saldırmaya utanmadınız mı?, O gün kıldığınız namaz için abdest aldınız mı? Yine o gün, CHP'nin müftüsü İhsan Özkes'i neden övdünüz?
9: CHP ile MHP iktidara gelince ilk önce Mehmet Görmez'i sonra da bastığınız caminin imamını görevden alacağız dediniz mi?
10: Tekvandocu imamı müftülüğe, Valiliğe ve Diyanet'e ne diye şikayet ettiniz mi? Şikayetlerinizin içeriğinde neler var? Kıvırtmadan açıklaya bilir misiniz? 

11: Son açıklamanızda imamaları münafıklıkla ve sahtekarlıkla suçlamanız etik mi? Bu tabiri hangi aklın üzürünü olarak akl ettiniz? Beddua ve zan üzerinde bulunma konusunda Terörist Fetullah'tan mı ders aldınız?
12: Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in huzuruna hiç çıktınız mı? Birer bir görüştünüz mü, personelin sıkıntılarını Mehmet Görmez'e hiç anlattınız mı? Mehmet Görmez'i en son ne zaman gördünüz?

 
Madem münafıklıkla ilgili fetva veriyorsunuz, madem suç bastırıyorsunuz. Hodri meydan!   Açıklayınız ki sizin münafık olmadığınıza kamuoyu kanaat getirsin.
 
‘YALAN SÖYLEMEYİN” ÇAĞRISI 
 
Sahte dilekçelerin hangi imamlar tarafından üretildiğini tespit ettiklerini ve bunu resmi bir yazıyla Diyanet İşleri Başkanlığı’na ileteceklerini belirten Gümüş “Paralel denince şikayetler dikkate alınıyor. O yüzden bu yola tevessül ediyorlar. Diyanet’e 30 yılını vermiş biri olarak söylüyorum bu sahtekarlık işleri yok denecek kadar azdı. 17-25 aralıktan sonra paralel iftirasıyla şikayetler başladı. Geçen gün imamlara ziyarette bulunduk ‘arkadaşlar yalan söylemek münafıklığın alametlerindendir. Onun için dikkat edelim diye konuşmalar yaptık. 

Üç beş üyeyi yönetemeyen sendika, boyundan büyük işlere kalkışarak Diyanet'i eleştirmeye kalktı. Bir gün dahi Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in huzuruna çıkmayı cesaret edemeyen 
Türk Diyanet Vakıf-Sen yönetim kurulu acizliğini böyle dile getirdi. İşte o açıklama;
 
Şu anda Diyanet İşleri Başkanlığı iyi yönetilmiyor. Suçlamalar ve ceza noktasında en üst seviyede cezalar veriliyor. Personele sahip çıkılmıyor. Merhamet gösterilmiyor” diye konuştu. İmamların büyük baskı altında kaldıklarını ve seslerini çıkaramadıklarını belirten Gümüş “İmamlardan AKP’nin politikalarını desteklemeleri bekleniyor. Diyanet toplum önünde de yıpratılıyor. Oysa Diyanet namaz kılanı da kılmayanı da, kapalıyı da açığı da alkol alanı da almayanı da kucaklayan bir kurum olmalı” dedi.


 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Güncelleme: 13.04.2016 12:57
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Elağzılı 2015-08-27 10:02:02

Nuri başkanımız sendikamızın başına kesinlikle gelmelidir. bu yönetimden hayır çıkmaz

Avatar
erkek 2015-08-27 10:24:14

sizi kibar satılmışlar siz nesiniz belli değilki

Avatar
UZMAN 2015-08-27 10:25:34

Türk Diyanet Vakıf-sen üyeleri hala bu sendikayı desteklemeye devam edecekmisiniz ? Bir gün size de sorarlar? Hiç bir yaraya derman olamayan aciz sendika paralel yapının odağı haline gelmiş artık amacından uzaklaşmıştır. Gelin artık bu sendikaya bir dur deyin.

Avatar
Imam 2015-08-27 10:49:08

Hani taraf tutmuyordunuz yazık çok yazik

Avatar
Yeni göreviniz hayırlı olsun 2015-08-27 11:14:35

_____ADMİNİN YORUMU___ ERKEK ADAM ADINI CİSMİNİ YAZAR. ÜRKEK ADAM KENDİNİ SAKLAR.

Avatar
İmam Selçuk 2015-08-27 12:27:46

____ADMİNİN YORUMU___ ADAM OL ADAM GİBİ YORUM YAZ...

Avatar
haklısın 2015-08-27 13:39:46

nuri ünal adam gibi adamdı, bunlar sendikayı bitirdiler

Avatar
recep kuru 2015-08-27 14:32:17

Ne biçim haber sunuyorsunuz?
Kendi görüşlerinizi haberlere eklemeyin. Tarafsız olun biraz.
Haberciliğinizden midem bulandı.

banner220