Türk Diyanet Vakıf-Sen'in Kirli çamaşırları dökülmeye başladı

Memur Sen ve Diyanet Sen Antalya Şube Başkanı Mehmet Yıldırım, Türk Diyanet Vakıf-Sen'in bütün kirli çamaşırlarnı ortaya döktü... İşte o açıklama:

Türk Diyanet Vakıf-Sen'in Kirli çamaşırları dökülmeye başladı

Memur Sen ve Diyanet Sen Antalya Şube Başkanı Mehmet Yıldırım, Türk Diyanet Vakıf-Sen'in bütün kirli çamaşırlarnı ortaya döktü... İşte o açıklama:

23 Şubat 2016 Salı 16:56
Türk Diyanet Vakıf-Sen'in Kirli çamaşırları dökülmeye başladı
'BİZ HADDİMİZİ BİLİRİZ'


Memur Sen ve Diyanet Sen Antalya Şube Başkanı Mehmet Yıldırım, “Türk Diyanet Vakıf Sen televizyon kanallarında Diyanet Sen ve Antalya Müftülüğüne iftiralar atılıyor. Bizler sendikacıyız kimseden destek almıyoruz. Bizler haddimizi de biliriz hakkımızı da biliriz” diye konuştu.
Sendika olarak güçlerini üyelerinden aldıklarını belirten Diyanet Sen Antalya Şube Başkanı Mehmet Yıldırım, “Türk Diyanet Vakıf Sen, Antalya İl Müftüsü Osman ARTAN hakkında sendikaya destek veriyor diye iftiralar atıyor. Bizler sendika olarak hiçbir müftüden destek almadık. Atamaları il müftüsü ile birlikte yapıyor gibi kötü iftiralar atıyorlar. Bizler sendikacıyız İl Müftüsü İl Müftülüğünü yapıyor. Karşıt sendika televizyon kanallarına çıkıp iftira atıyorlar. Alanya müftüsü bu sendikanın arkasında onların en büyük destekçiliğini yapıyor. İftiralar böyle devam ederse kısa süre içerisinde mahkemeye vereceğiz. Bu zatı muhterem ülkenin üst yöneticilerine hakaretlerde bulunuyor. Şehit cenazesinde eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e hakaretlerde bulundu. Mevcut Cumhurbaşkanımız’a da hakaretlerde bulundu. Bunlar hiçbir sendikacıya yakışmayan davranışlar. Bizler gücümüzü üyelerimizden alırız. Bizler haddimizi de biliriz hakkımızı da biliriz. Haddimiz sendikal sınırlar içerisinde görevlerimizi yapıyoruz. Hakkımız ise bizlere hakaret edildiğinde ahlakımızı koruyup bize yakışanı yapacağız” dedi.


Malum karşıt Sendikanın her geçen gün kan kaybettiğini ifade eden Diyanet Sen  Antalya Şube Başkanı Mehmet Yıldırım, “Cumhurbaşkanını’na küfür etmekten, hakaretten görevden mahkeme kararıyla atılıp Yargıtay’ın içtihadıyla göreve geri dönen her geçen gün kan kaybeden, bitmeye yüz tutmuş olan bir sendikanın lafta genel başkanı, genel merkezi kendi sayfalarında ve bir siyasi partinin kanalında Antalya İl Müftüsü ve şahsımla alakalı iftiralarına hakaretlerinden beriyiz” şeklinde konuştu.
Sendikal faaliyetler içerisindeki konulara değinen Diyanet Sen  Antalya Şube Başkanı Mehmet Yıldırım, “Bizler Antalya da bir zamanlar sevk almak için sendika değiştirme zorunda olan arkadaşlarımızı biliyoruz unutmadık. Herhangi bir resmi evrak almak için önümüze sendika üye formu konulduğunu biliyoruz unutmadık. Kendilerine sorulduğunda evet biz bir siyasi partinin sendikasıyız diyen malum sendika ağalarını çok iyi biliyoruz. Sendikal toplantı yapıldığı sabahı odalarına çağırılıp bizleri tehdit eden amirlerimizi biliyoruz. Bir zamanlar bir siyasi partinin el işareti yapan il müftü yardımcısına bu sendikanın nasıl sahip çıktığını deliyse bizim delimiz deyip sahip çıkıldığını çok iyi biliyoruz” dedi. 
Üyelerin Müftülüğe çağrılılarak baskı oluşturulduğunu vurgulayan Yıldırım, “Kümelendikleri odada her hangi bir üye kendilerinden istifa ettiklerinde nasıl sin kaf lı küfür ettiklerini bizler çok iyi biliyoruz ve hiç unutmuyoruz. Yüzlerce arkadaşlarımıza üye oldukları hafta eften püften şeylerden dolayı müftülüğe çağırılıp nasıl baskı oluşturulduğunu bizler çok iyi biliyoruz hala unutmuyoruz. Şimdi ey müfteri bir sendikanın utanmaz genel başkanı ve il temsilcisi hala Alanya ilçesinde birçok arkadaşlarımız bize gelip size üye olursak diğer sendika başkanı müftü ile birlikte olup bize sıkıntı oluşturmaması için sizlere üye olamayız denilen bir ortamda sizlere çok açık bir çağrı yapıyorum” diye konuştu.
İftira ve hakaretlerin devam ettiği takdirde yasal haklara başvuracağını belirten Yıldırım, “ Başta şahsım yönetim kurulu üyelerimiz ve ilçe temsilcilerimizden her hangi birisi herhangi bir görevlimize bize üye olmadığınız takdirde sizler için hiç iyi olmaz ve şöyle şöyle olur denilen bir kişi bulur ve karşımıza getirmezseniz sizleri yalancı utanmaz iftiracı düzenbaz ve şereften yoksun ilan edeceğim. Başta Antalya İl Müftümüz Sayın Osman Artan ve bizler görev ve yetkilerimizi çok iyi biliyoruz. Hiç kimse hiç kimsenin görev ve yektilerine ne müdahale eder nede teşebbüs eder. Sizler geçmişte il müftüleriyle böyle bir diyalog içerisinde olmuş olabilirsiniz bizleri bu işler hiç alakadar etmez.

İftira hakaret ve sövmeleriniz devam ettiği takdirde yasal haklarımızı kullanacağız” şeklinde konuştu. 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
sanane 2016-02-23 18:37:21

Müftü savunsun kendini sanane kendi işine bak zaten savunmadan belli Müftü yle birlik oldugun dünya alem biliyor muftuler le bir olup ne firildak lar cevirdiginizi

Avatar
garip 2016-02-23 17:28:54

Kaldırın şu sendikaları da herkes rahat etsin. Bıktık iyicene yeter sendika mendika istemiyoruz

Avatar
fırtına 2016-02-25 21:40:02

Sayın hocam Aynen buyurduğu gibi bu sendikalar insanları birbirine düşürdü Allah sonumuzu hayır eylesin din görevlisine yakışmayacak ifadeler kullanılmaktadır Allah ıslah eylesin