Unutma, uyutma!

Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası (DİVA-SEN) Aydın İl Başkanı Necmettin TUFAN'dan ''Unutma, uyutma!''

Unutma, uyutma!

Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası (DİVA-SEN) Aydın İl Başkanı Necmettin TUFAN'dan ''Unutma, uyutma!''

22 Temmuz 2014 Salı 03:24
Unutma, uyutma!
banner283
’Baksana kim boynu bükük ağlayan.  Hakkı hayatındır senin  Müslüman,
Kurtar o biçareyi Allah için.  Artık ölüm uykularından uyan.’’

         
Günlerdir Gazze kan ağlıyor. Filistin kan ağlıyor. Vicdanı olan Müslümanlar kan ağlıyor. Vicdanı olan diyorum…

          
Vicdanının sesini bastırabilmek için; Araplar şöyle-böyle, Hamas şunu yaptı, El-Fetih bunu yapmadı yollu ‘’boşboğaz’’ müslümanları samimiyetleriyle(!) Allah’ın İlahi yargısına havale ediyorum.

         
Tartışılır. İncelenir. İrdelenir. Eleştirilir. Ama bu kritik dönemde değil.

           
İşte bu güruh! Zamanın ve Filistinlinin içinde bulunduğu durumun hassasiyetini, ölümle yaşam arasında verdiği, var olma mücadelesini düşünmeden anlamadan akıllarda istifham oluşturabilecek söylemlerini yıllarca tekrarladılar, tekrarladılar, tekrarladılar.Bir kısmı ısrarla bilerek söyledi.Bir kısım Müslümanlar ise cehlen hataen söylediler, ama söylediler. Bir an dahi düşünmediler. Sömürü düzeninin kirli propogandası o kadar etkiliydi ki yanıbaşındaki kardeşinin, dindaşının tek bir kelimesini olsun duymadılar, duyamadılar. Sömürgeci Avrupalının ağzıyla konuştular. Katil ve müfsit Amerikalının ağzıyla konuştular. Siyonist İsraillinin ağzıyla konuştular… Enaniyetleri  vicdanlarının, materyalist fikirleri akıllarının önüne geçti. Gözlerini kör etti.

          
 Veyl osun o Müslümanlara ki, konuştuklarında yalan söylerler. Zalimin yanında yer alırlar. Olayları çarpıtır, çeşitli manevralarla zulmü meşrulaştırırlar...  ‘’ İçimizdeki beyinsizlerin yüzünden’’ kim bilir kaçtane Gazzeli, kaçtane Suriyeli, kaçtane Mısırlı, kaçtane Arakanlı, kaçtane Iraklı, kaçtane Afkanistanlı, kaçtane Eritreli, kaçtane Türkistanlı müslümanın hun-u heder olacak. Kaçtane çocuk kumlara gömülecek? Kaçtane kadının izzet-i şerefi ayaklar altında çiğnenecek. Kaçtane ihtiyar yerlerde sürünecek. Kaçtane ocak sönecek. Kaçtane yuva yıkılacak?…

            
Eeey Müslüman! Halamı Arabı eleştirecek Filistinliyi kınayacaksın? Hala mı kendinle kavga edip kardeşine sırtını döneceksin. Kumsaldaki çocuğun, denizi dalgalandıran çığlıklarını duymayacak mısın? Bitkin bedenleri kavuran ateş toplarını görmeyecek misin? Göz pınarları kurumuş anaların boş bakışları sana hiç mi bir şey anlatmıyor? Bu kadar mı taşlaştın?  Siyonizmin sadece Müslümanların değil insanlığın baş belası olduğunu anlamayacak mısın? Mutlak gelecek olan ‘’hesap gününü ne tez unuttun.’’ Perçeminden’’ yakalanmayacağını mı zannediyorsun.

          
Eeey Müslüman! Ne zaman uyanacaksın?...  İsrail illetini Ortadoğu’nun kalbine musallat edenleri… Afrika haritasını cetvelle çizenleri… Yıllarca İran-Irak savaşını körükleyip sinsice gülenleri… Hindu çeteleri silahlandırıp Arakan Müslümanlarının üstüne salanları… Seçilmiş Mursiye darbe yapan-yaptıran zorbaları… Suriye deki  Firavun rejiminin alçak taşeronlarını… Türküye nin seçilmiş Başbakanı Adnan Menderes ve iki bakanını ipe götüren hastalıklı ruhları… Milletin maddi ve manevi bütün enerjisini tüketen terör örgütlerini… Yasal boşluklar zorlanarak halkın emeğini sülük gibi sömüren ‘’Beyaz Türkleri’’… Her defasında seçilerek iktidar olmuş halkın iradesine pranga vurmaya çalışan kalkışmacıları… Dayatmacı PROJELERİ… Projeci pısırıkları… Omurgasız yaratıkları… İlkesiz müptezelleri… Mazlumu ezenleri  ne zaman tanıyacak, ne zaman anlayacaksın?

         
İşte o zaman, İşte o zaman; uyanıp da bunları anladığın zaman, bebekler ölmeyecek, analar ağlamayacak. Müsteşrikler projelerini dayatamayacak. İşte o zaman, yeni bir gün doğacak. Aydınlık bir gün.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.