Van Sivil Toplum Konseyi'nden 15 Temmuz Bildirisi!

Van Sivil Toplum Konseyinden yapılan açıklamada,“Muktedir devlet ve global güç odaklarının bu taarruz ve tazyiklerinde yerel işbirlikçi bulmakta hiç de zorlanmadıklarına yakın zamanlarda pek çok kez milletçe tanık olduk, oluyoruz. Nitekim en kapsamlı saldırılarını 15 Temmuz’da gerçekleştirmiş, fakat gerek iktidarın ve gerekse halkın dirayetli karşı duruşuyla bertaraf edilmiştir.

Van Sivil Toplum Konseyi'nden 15 Temmuz Bildirisi!

Van Sivil Toplum Konseyinden yapılan açıklamada,“Muktedir devlet ve global güç odaklarının bu taarruz ve tazyiklerinde yerel işbirlikçi bulmakta hiç de zorlanmadıklarına yakın zamanlarda pek çok kez milletçe tanık olduk, oluyoruz. Nitekim en kapsamlı saldırılarını 15 Temmuz’da gerçekleştirmiş, fakat gerek iktidarın ve gerekse halkın dirayetli karşı duruşuyla bertaraf edilmiştir.

15 Temmuz 2017 Cumartesi 17:38
Van Sivil Toplum Konseyi'nden 15 Temmuz Bildirisi!

AZİZ VE MUNTAKİM OLAN ALLAH’IN ADIYLA

Uzun yıllardan beri dışa bağımlı ve kendini idare etmekten aciz duruma düşürdükleri ülkemizin, son 15 yıllık zaman zarfında kendi ayakları üzerinde duracak bir döneme girmesini hazmedemeyen batılı devletler bundan tam bir yıl önce alçakça bir kalkışma girişiminde bulundular. Vatanımızı parçalamak, ülkemizde iç savaş çıkarmak ve İslam ümmetinin son kale diye tabir ettiği umudumuzu ele geçirmek için içimizdeki hainleri de kullanarak bir darbe girişiminde bulundular. Halkımız bunu çok iyi biliyor ki bu saldırının görünen yüzünde vekâlet savaşının yerel aktörü olan terör örgütleri varken geri planda onları destekleyen tüm dünyayı kendi iktidar hırslarına kurban etmek isteyen Batılı küresel güçler bulunmaktadır.

Bu gerilimin başlangıcını “One Minute” ve “Dünya Beşten Büyüktür” manifestosu başlatmıştır. Dünyanın tanrılığına soyunmuş olan Emperyalist devlet başkanları tıpkı ataları Nemrut ve Firavun gibi tanrılık iddiasında bulunmuşlardır. Aziz ve Hamid olan Allah’a inanmaktan başka suçu olmayan Müslümanları başlarına atadıkları Kukla yönetimlerle idare etmeye alışmış olan batılı müstekbirler “Siz Çocukları Öldürmeyi İyi Bilirsiniz” ikazının tüm dünyada duyulmasını hazmedemediler. Tüm dünyayı aldattıkları demokrasi naralarının ardında yatan, kan emici yönlerinin açığa çıkmasından rahatsız oldular. Elbet bunun hesabı sorulmalıydı. Çünkü ataları Firavun ve Nemrut öyle yapmıştı. Bu zulmün ve zalimlerin sünnetiydi. Ancak bilmedikleri bir şey vardı. İbrahim (a.s)’in teslimiyeti Musa(a.s)’nın, ve Muhammed(a.s)’in de bir sünneti vardı. Calut’unmüstekbir ordusuna karşı Davut(a.s)un İsyan nidası vardı.

Bu sünneti yerine getiren Cumhurbaşkanımız selaların, tekbirlerin sesleri arasında şöyle sesleniyordu:

Başaramayacaksınız. Milletimizi bölemeyeceksiniz. Bayrağımızı indiremeyeceksiniz. Vatanımızı parçalayamayacaksınız. Devletimizi yıkamayacaksınız. Ezanlarımızı susturamayacaksınız. Bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz. Bu halka boyunduruk kuramayacaksınız. Bin yıldır yürüdüğümüz bu yoldan bizi geri döndüremeyeceksiniz. Ülkemizi hedeflerinden vazgeçiremeyeceksiniz.

Kurdukları korku imparatorluğunun korunaklı kalelerinde bu sesin çığlığını hazmedemediler. Ansızın başlattıkları bu darbe girişimi için bu halkın sırtında 40 yılı aşkın süredir bir kene gibi halkımızın kanını emen dini duygularımızı sömüren FETÖ örgütünü ve ordumuzun içine karışmış olan modern HAŞHAŞİ teröristlerini kullandılar. Halkımızın iyi niyetini istismar eden bu hain Fettullahçı Terör Örgütü (FETÖ) sayesine bu halkı esir alacaklarını sandılar. Ancak bir şeyi hesap edemediler. Modern tankların, silahların üçakların karşısında Rabbimizin ebabillerini hesap edemediler. Bu kez filler gökte ebabiller yerdeydi ama yine kazanan ebabiller olmuştu. Unutmuşlardı atalarının akibetini koca fil ordusunun nasılda ebabiller karşısında yenik yaprak tanelerine döndüğünü. “Kaderin Üstünde Bir Kader Vardı” kahraman halkımız ummadıkları bir direnişle, kurmaya çalıştıkları zulüm çarkına çomak soktu. Hesapları alt üst oldu. Tüm dünyaya tankların, uçakların nasılda güçsüz olduğunu ispat ettiler. Bu gün ülkemiz dünden daha güçlü, müstekbir zalimler ise daha acizler.

Milletimizi illerimizin meydanlarına davet ediyorum çağrısıyla Kendi iradesine sahip çıkan halkımız sandıkta verdiği oyun arkasında durarak en uzun ve En karanlık geceyi Rahmetin ve bereketin aydınlığına ulaştırarak. Tüm dünyaya Askerin değil halkın gücünün esas olduğunu göstererek tüm dünyaya 250 şehit ve binlerce gazimiz tüm dünyaya halkına sadık olan liderlerinin uğrunda ölümü nasılda göze alacaklarını ilan ettiler. Kan emici düzenlerin Ülkemizi yıkamayacağını İslam ümmetinin sesini bastıramayacağını duyurdular.

15 Temmuz dirilişinin yıl dönümü münasebetiyle, bu onurlu direnişe ön ayak olan tüm halkımızın sokağa çıkmasının başlangıcını sağlayan aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyor. Allah’tan şehitlerimize rahmet yakınlarına da bir kez daha baş sağlığı diliyoruz. Yerel terör örgütlerine ve emperyalist patronlarına da İslam ümmetinin dirildiğini ve asla zalimlere boyun eğmeyeceğini bildiriyoruz.” Böyle alçak oyunlarınızla bizleri alt edemezsiniz. Yeni bir kalkışma hayaline de sakın düşmeyin. Böyle bir durumda Halkımızın onurunu nasıl koruyacağını ve bunun cezasını nasıl çekeceğinizi unutmayın. “Şüphesiz ki aziz ve muntakim olan allah yaptıklarınızdan haberdardır.”

VAN SİVİL TOPLUM KONSEYİ
 

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.