Vekil ve Fahri din görevlilerinden manifesto

Vekil ve Fahri Diyanet Çalışanları Derneği VE-FADER'den Manifesto

Vekil ve Fahri din görevlilerinden manifesto

Vekil ve Fahri Diyanet Çalışanları Derneği VE-FADER'den Manifesto

13 Mayıs 2015 Çarşamba 18:32
Vekil ve Fahri din görevlilerinden manifesto
 
Vekil ve Fahri Diyanet Çalışanları Derneği (VE-FADER) olarak resmi açıklama yapılmadan, Gayri resmi kişi ve kişilerce Vekil İmam Hatip, Vekil Müezzin Kayyım, Fahri Kur'an Kursu Öğreticilerinin hak arayışı adı altında yapılan veya yapılacak olan; Gösteri, Yürüyüş, Toplantı, Protesto, vs. yanlışlıklarla VEKİL VE FAHRİ DİYANET ÇALIŞANLARI DERNEĞİ (VE-FADER)' ne Emek ve Gönül verenlerin Hiçbir bağlantısı yoktur.
 
Van' dan, Edirne' den, Samsun' dan Hatay' dan, Doğudan, Batıdan, Güneyden, Kuzeyden gelecek olan Vekil İmam Hatip, Vekil Müezzin Kayyım, Fahri Kur'an Kursu Öğreticisi Kardeşlerimin borç alarak, Hanımının alyansını, küpesini satarak, Ankara'ya bir ümitle getirilen kardeşlerim VE-FADER olarak her yerde bizler sizleri temsil ettik ediyoruz ve dahi edeceğiz. 
 
Ankaralarda çolugunuzun, çocuğunuzun rızkını, hanımınızın pazar masrafını, market masrafını kimsenin zevki ve sefası için asla ve asla heba ettirmeye vesile olmayacağız. Yazıktır, günahtır vebali vardır. Hükümet, Devlet ve Diyanet Aleyhine, AK Parti Aleyhine yapılan ve yapılacak olan açıklama ve olayların içinde' de yer almadık almayacağız.
 
Hükümet, Devlet ve Diyanet hakkında; Bunlar bizi KANDIRDI, KANDIRIYOR diye nara atanların arasında da yer almadık almayacağız. Diyanet İşleri Başkanlığı kapansın, Biz iktidara gelirsek kapatacağız diye naralar atan siyasilerinde ellerinde malzeme, Yanlarında yandaş olmadık olmayacağız. 
 
Bizler Türkiye Geneli Vekil İmam Hatip ve Müezzin Kayyım ve Fahri Kur'an Kursu Öğreticileri olarak Diyanet İşleri Başkanlığı kurumunda, İslam’a Müslümanlara ve insanlığın geleceği için kadrolu gibi Köy, Taşra, Belde, İl, İlçe demeden ülkemizin her yerinde görevimizi en iyi şekilde yapmaya çalışan İslam Dininin kutsal emanetçileriz. Çünkü biz bu kutlu görevi Allah rızası için yapıyoruz, Diyanet İşleri Başkanlığını yıpratacak hiç bir olumsuzluğun yanında asla ve asla yer almayacağız.
 
Aksine dimdik durup, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ Hocamızın İslam’a hizmet adına hem Ülkemiz’ de hem de Dünya’ da, birçok hizmetlerde yüksek oranda payı olduğu ve İslam’a hizmet adına birçok faaliyetinde altına imza atmaya devam etmesi de İslam âleminin malumudur.
 
Biz Vekil İmam Hatip ve Fahri Kur'an Kursu Öğreticilerine yakışanda İslam adına hizmet yapanların yanında yer almaktır. Son zamanlarda kurumumuzu ve Başkanımızı itibarsızlaştırma adına kamuoyunda kötü bir algı yönetimi oluşturulmaya çalışılıyor ve bunlar yapılırken Vekil İmam Hatip ve Fahri Kur'an Kursu Öğreticilerinin görev yaptığı yerler özellikle seçiliyor, Sanıyorlar’ ki Vekil İmam Hatip ve Fahri Kur'an Kursu Öğreticilerine kadro verilmiyor diye onların bu kötü emellerine alet olup bu kötü güruhun yanında yer alacağız.
 
Bizler Vekil İmam Hatip ve Fahri Kur'an Kursu Öğreticileri olarak 28 Şubatta bu ülkede neler olduğunu neler yaşandığını çok iyi bilen hatta damarlarına kadar yaşayan kişileriz onun için bu tür yanlışlıkların yanında yer almamız mümkün değildir. Bu nedenle Diyanet İşleri Başkanlığı ve Diyanet İşleri Başkanımız, Sayın Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ’ e yapılan bu kötü iftiraları şiddetle kınıyoruz geçicide olsa bize verilen görevlerimizi sonuna kadar en iyi şekilde yerine getirmeye devam ediyoruz.
 
Bizler, Vekil İmam Hatip ve Fahri Kur'an Kursu Öğreticileri biliyoruz ki; Devletimiz, Hükümetimiz, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Diyanet İşleri Başkanımız, Sayın Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ Hocamız bizim için en iyi ve en hayırlı olanını düşünüp kararını gerçekleştirecektir. Bizim için asıl olan sadece Diyanet İşleri Başkanlığında kadrolu olmak değil, Bizim için bu güzide kurumda aşkla insanlara Müslümanlara kesintisiz olarak son nefesimize kadar en iyi şekilde Din hizmetini verebilmektir. Diyanet İşleri Başkanlığımız var iken hiç bir topluluğun hiç bir Cemaatin yanında yer almamız söz konusu değildir.
 
Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ' i Karalamak isteyenler, Yıpratmak isteyenler, İftira atanlar; Bizler, Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ' in yanındayız, arkasındayız. SİZLEREDE YEDİRMEYECEĞİZ.
 
Hükümet'i, Devlet'i, Diyanet'i karalamak isteyenler ve Hali hazırda karalayanlar, asla ve asla bizimle ve biz onlarla olmadık olmayacağız. Devletin, Hükümetin ve Diyanetin bekası için, MİLLİ İRADEYE SAHİP ÇIKMAK adına asla ve asla Devletin, Hükümetin, Diyanetin karşısında olmadık, olmayacağız...
 
Hükümetimizi, Devletimizi, Diyanetimizi, Sıkıntıya sokacak, Lekeleyecek herşeyden uzak kaldık, Kalmaya' da devam edeceğiz. VEKİL VE FAHRİ DİYANET ÇALIŞANLARI DERNEĞİ olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN' a, Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU' na, Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ Hocamıza sonuna kadar GÜVENİYORUZ ve MİNNETTARIZ.
 
 
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
vekil imam 2015-05-13 23:12:01

kadro vermiyorsununuz bari haksizlik yapmayin kadrolularin ucte ikisi maas diyorsunuz onlarin aldigi maasin yarisini veriyorsunuz. haftalik izinlerimizi vermiyorsunuz. istediginiz gibi her camiye gonderiyorsunuz alti aydir izinli olanlarin camisine ben gidiyorum bir ayda onuc cami gezilirmi ey yetkililer vijdaniniz yokmu sizin

Avatar
Hoca 2015-05-14 00:45:14

Sayın vefader yetkilileri, Cumhurbaskanimiza, Basbakanimiza,Diyanet İsleri Başkanımıza vekil ve fahrilerin sözleşmeli personel olarak alınması icin taleplerinizi iletim zira sözleşmeli personel alimi için yasaya falan ihtiyaç yoktur.Zaten bu kardeşlerimizin hepsinin KPSS puani ve dhpt puanı vardır,hepsi mulakatlardan basari ile geçmiştir tek sorun atama olmamasıdır.Ayrıca sizin dik durusunuzu taktir ediyorum.Allah sizleri muvaffak etsin

Avatar
Vekilllere Kadro Verilmelidir 2015-05-13 20:06:17

Vekil İmamlara Neden Kadro Verilmelidir ?
1-Görev Alırken Asilde Aranan Tüm Şartlar Vekil İmamlar ve Müezzinlerde Aranmaktadır ve Diyanette Görev Alabilmek İçin Tüm Belgeleri Eksiksiz vardır.
2-İl Müftülüğünün Özel Komisyon Hocaları Tarafından Çetin Zorlu Sözlü Mülakatlarında Başarılı olmuş Bir Tek Camiye Yüzlerce Vekil Olmak İsteyen Adayın Arasından Görev Almaya Hak Kazanmıştır.
3-Bazılarımız 5 aydan 5 yıla Kadar Görev Yapmış Görev yaptığı Sürede Diyanetin açmış Olduğu Ezanı Güzel Okuma ve Kuranı Kerimi Güzel Okuma gibi bir çok Seminerlerinde Başarı Göstermiş Bir Çok Başarı Sertifikası Bulunmaktadır Yaz Kuran Kursu Cami Kursları Gibi Bir Çok Faliyetin Seminerlerini Eğitimlerini Almış Nasıl Yapacağı Bilgisine Sahip Tam Donanımlıdır.

Avatar
mücahid er 2015-05-13 20:21:18

Rabbim yardımcınız olsun..Vekil kardeslerimiz her konumda Dİyaneti temsil etmişlerdir...Bir çoğu bu yolda bedel ödemiş kendini adamıştır..Rabbim gönüllerine göre versin..Diyanetin bir an önce vekil hocalarımızın mağduriyetini gidermesi ümidiyle...

Avatar
Ah ah ah 2015-05-13 20:30:12

Ya artık duyun feryadımızı mecliste torba yasadan gece yarısı çıkarıldık.yeterliklerimiz iptal edildi.Allah tan reva mı?ama gene de ellerimizi önce Allaha sonra size açtık.artık lütfen duyun sesimizi.ya olumlu yada olumsuz sizde bu konu hakkında bi açıklama yapın EY DİYANEEEETTT....

Avatar
ali 2015-05-13 22:14:17

vekil veya fahrı ayrımı yapmak yanlıs 657 kanun belli çalıssın sınava gırsın alsın bu yarayı cok kaşıdınız fahrı ve vekilller nıye bu kadar feryat edıyonuz mademkı sız cok başarılısınız sınava gırın gecin kadroya

Avatar
vekillere kadro verilmemelidir 2015-05-13 22:29:03

Önümüzde başvurusu dahi bitmemiş bir sözleşmeli imam alımı varken siz neyin hakkı neyin hukukunu istiyorsunuz diyanet Size zorlami vekil görevli olmanızı istedi yoksa siz mi sınava gırıp vekil fahri oldunuz sözleşmeli aklıma başvurun atanın böyle sağda solda protesto yapmakla olmaz bilgi birikim sahibi degıl misiniz dhbt sınavı yapılmadı mi ayıptır ayıp vekile kadro Fahriye kadro bakın bu zihniyet yuzunden yetersiz kalitesiz gorevliler oluyor işi ehline vermek gerekir hanginiz hayrına vekillik yapıyor

Avatar
sura 2015-05-13 23:07:45

Kadrolu alimlarda meydanda yok