Yeni oluşumun adresi: Diyanet Hak-Sen

Cemal Özdemir, Yeni oluşumun adresi olarak gösterdiği Diyanet Hak-Senhakkında bilgiler verdi.

Yeni oluşumun adresi: Diyanet Hak-Sen

Cemal Özdemir, Yeni oluşumun adresi olarak gösterdiği Diyanet Hak-Senhakkında bilgiler verdi.

03 Ocak 2016 Pazar 12:41
Yeni oluşumun adresi: Diyanet Hak-Sen
banner283

Yeni Grup Sayfamız İçin BURAYA Tıklayınız


Sizlere bu gün Diyanet çalışanları için kurulmuş yeni bir sendikadan bahsedeceğim. Şu an itibariyle her hangi bir konfederasyona bağlı değildir.

Diyanet camiası hassas bir camia ve ülkemizin olmazsa olmazlarından olan bir teşkilattır. Hal böyle olunca bu kurumla ilgili her şey çok önemli olmaktadır ve ciddiyet arzetmekfedir.

Öncelikle Diyanet çalışanları büyük bir manevi mesuliyet atındadırlar. Toplumun her kesitiyle her zaman her saat karşılaşmak durumundadırlar. Ve üstüne üstlük pireleri deve yapılmaktadır.

Her kamu kuruluşuna olduğu gibi Diyanet Teşkilatını varlığına da muhtaçtır.Öncelikle halkımızın Müslüman oluşu bununla da kalmayıp muhafazakar bir sosyal yapıda olması bu işin hassasiyetini daha da açık ortaya koymaktadır.

Her bir yeni sendika kurulunca camiamızda hazır ve alışıla gelmiş bir cevap veriyor. Neden bölünüyoruz? Yeteri kadar bölündük. Fitne fesat çıkarmaya ne gerek var diyecek kadar ileri gitmeler oluyor. Bu çok tehlikeli bir ithamdır. Sizin dışınızda aynı camiadan bir sivil toplum hareketi çıkacak ve siz onu fitneyle itham edip töhmet altına alacaksınız. Bu mantığı ben benzetmekteyim. Siyasi tarihimizde sağ oyları muhafazakâr oyları bölmeyin fitne çıkarmayın diyen çevrelere benzetiyorum.

Özellikle Diyanet camiasındaki sendikaların çoğalmasının birkaç temel nedeni var. Kuruluşundan beri işin içinde olan ve oluşumların nasıl şekillendiğini yaşayarak test etmişimdir. Öncelikle Kamu-Sen bünyesinde kümelenen arkadaşlarımız ideolojik bir partiye yamanma ve tepeden dayatmalarla üye yapılanması olmuştur. Diyanet camiasında ilk sendika üyeliği Kamu sen bünyesindeki Büro Memur Sen de başlamıştır.

Bu gün ki DİYANET SEN  Memur Sen içinden doğmamış ona sonradan katılmıştır. İlk önce DİN GÖR SEN merhum AHMET YILDIZ öncülüğünde bağımsız ve hiçbir konfederasyona bağlı olmamak ilkelerini temel alarak İstanbul ‘!da kurulmuştur. Daha sonra bunun karşısına Memur Sen Konfederasyonuna bağlı DİN BİR SEN kurulmuştur.

Daha sonra Diyanet Sen çatısında birlenilmiş ve Memur Sen Konfederasyonunun bünyesinde devam etmişlerdir.Şu anda Diyanet camiasında kurulmuş sendikaların bir çoğunun Diyanet-Sen SENDİKASINDAN ŞU VEYA BU NEDENLE KOPAN AYRILAN ARKDAŞLARIN OLUTURDUĞU SENDİKALARDIR. İşte işin püf noktası burasıdır. Gülü ve yetkili sendikadan kim isteyerek ayrılır. Bunların ayrılmalarına küsmelerine Diyanet-Sen üst yönetimi sebep olmaktadır. Bunun sebeplerini daha sonraki yazılarımızda inceleyeceğiz.

Bu bağlamdan hareketle birinci kuruluş yıldönümünü kutlayan DİYANET HAK SEN sendikasına bu yolda başarılar dilerim. Pırıl pırıl bir yönetim kadrosuna sahip arkadaşlar inşaallah başarılı olurlar.

Diyanet HAK SEN yönetimini oluşturan arkadaşlar MAMAK müftülüğü personelinden oluşuyor. Yönetim kururlunda bir de Bayan Kur’an Kursu öğreticisi var ki bunu ben çok önemsiyorum DİĞER SENDİKALARDA BU BÜYÜK BİR EKSİKLİK. Hak Sen bu eksikliği daha baştan görmüş .

Son Güncelleme: 03.01.2016 15:20
Anahtar Kelimeler:
Diyanet Hak-Sen
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
çotanak-28 2016-01-03 19:53:17

BİR SİZ eksiktiniz...

Avatar
Nuh 2016-01-03 14:33:13

Diyanet sen büyük bir sendikadır.
Bu sendikanın anlam ve
Önemini kavrayan her birey sendikanın bir yerlerinde görev almak için her zaman hazır ve nazırdır.
Fakat kişiselliği Şahsiliği ön plana çıkaran kişiler,sendikadan tek tek kopmuşlardır.
Kopanlar kendi şahsi çıkarları doğrultusunda birer sendika kurmuş ve sendikanın çıkar odaklarını direk kendilerine bağlamıştır.
Bugün üyeleri ile ilgili ilişkilere bakıldığında diyanet sen haricinde hiçbir sendikanın devletle anlaşma yapma yetkisi yoktur.
Buna rağmen sendikaların var olma sebebi ise tamamen birkaç kişinin yada kişilerin çıkarları ile ilgilidir.
Diyanet sen kendi alanında ilk ve tek olma özelliğini sürdüren bir sendikadır bu özellik onun dünya çapında tanınmasını da sağlamaktadır.
Geçmiş yıllarda beşli Çete olarak adlandırılan sendikaların devleti yıkma yıkabilme olasılığı gözönünde bulundurulduğunda, bugün diyanet senin var olma sebebi daha farklı bir anlam ihtiva etmektedir.
Diyanet sen çıkış noktasına bakıldığında insanı yaşat ki devlet yaşasın düsturuyla hareket eder, fakat geçmiş yıllarda sendikalar devleti yıkmak yada tanzim etmek için var olmuşlardır.
Bugün diyanet senin taraf olma düsturu ise devletin yaşaması,insanın yaşaması,toplumun yaşamasıyla aynı doğrultudadır.
Diyanet sen haricinde meydana gelmiş diğer sendikalara bakıldığında bir kırılma politikası,bir Gücenme politikası,bir şahsileştirme politikası,devamında nefsi bencilliğin ürünüdür.
Bu şahsilik çoğu zaman sendika çıkarlarını ikinci plana atıp,tekil anlamda birinci şahsın çıkarlarını göz etmektedir. Fakat diyanet sen tamamen üyelerinin çıkarları için var olmuş,var olmaya da devam edecektir.
Küçük sendikalar olarak adlandırılan,Örgütlü toplum olmak yerine tekil insancıklar olarak yola çıkan bu sendikaların birilerinin değerlerini, geleceğe dair olan düşüncelerini,tanzim etme gibi bir düşünceleri yoktur. tamamen kişilerin karşısında oluşturulmuş olan Şahsiliği içerik olarak gören, tüzükten yoksun, hedeften yoksun küçük biblolardır.
Diyanet sen bugün üyeleri ile ilgili bir çok alanda söz hakkını elde etmiş,sözü sonuna kadar taşıyabilmiş erdemli sendikacılığın adıdır. Diyanet işleri Başkanlığında yetkiyi elde eden,üyelerinin çıkarları noktasında kik ve toplu sözleşme masalarında hakkı en iyi şekilde savunan sendikadır. Diğer sendikaların ortaya çıkma sebebi kısaca muhalif anlayışın beraberindeki sıg fikirlerden ibarettir.
bu ne demektir? aynı zamanda sendika örgüt için değil, sendika toplum için değil sendika tamamen şahsi çıkarlar için var demektir. İşte diyanet seni diğerlerinden ayıran tek noktada budur. Diyanet-Sen birlerin bin olmasıyla gücünü üyelerinden alan sendikadır.

Misafir Avatar
muhammet ünal 2016-01-03 21:11:33 @Nuh

nuh beyin dikkatine;evet bizde sizin gibi diyanet sen üyesiydik.hakkımda ne idüğü belirsiz 3 cemaat yüzünden soruşturma geçirdim tamamen iftira yalan düzmece ve kumpas.bu arada soruşturma sonucunda ank merkezde görev yapan sendika avukatı bu konuda yardım edemeyeceklerini sorunun cemaat imam arasında kendilerinin idari davalara bakacağını söyledi.ayrıca yine bir imam arkadaşa olmadık iftiralar atıldı iftiraya maruz kalan arkadaş parelel düşmanıydı ama hukukunu savunduğu için diyanet-sen bunada seyirci kaldı ve arkadaşa yüklendiler.şu an diyanet-sen ve bağlı bulunduğu sendika resmen takıyyecilerin cirit attığı ve parelelcilerin konuşlandığı sendika haline geldi.kazanımları yok mu elbette var ama hala c.tesi pazar günlerini hafta tatili olarak alamayan arkadaşlar var.bu sorunu bile halledemediler.

Beğenmedim! (0)
Avatar
hikmet 2016-01-03 21:13:48

Hicbir konfederasyona bagli olmayan sendika ne ise yarar ve ne yaptirim gucu olurki guldurmeyin sadece koltuk sevdasina baskanlik

Avatar
Fahrii.. 2016-01-03 23:41:41

Fahriler olarak bizim sesimizi kim duyurursa onun yaninda oluruz..sınavlara soktular kazandık hala kadro vermiyorlar nr saçma ya..biz zaten görevi hak ederek sınavlardan geçerek yapıyoruz ama kadro vermiyorlar..o zaman neden sınavlara tabii tutuluyoruz..

Avatar
Neyyy 2016-01-03 23:43:15

Nuh kardeşim bi özetle ya au yazdıklarını walla çok uzun ya..belliki özenmisin okumak isterim ama özetini;)

Avatar
Cafer 2016-01-05 00:46:53

Baska isiniz yokmu sizin arkadas .cani sıkılan sendika kuruyo.diyanet sen divasen hak sen tum sen gelsen gitsen artik su sacmaligi birak sen isine bak sen.camiyi ihmal etme sen.