''Yerel Seçimler Hayırlı Olsun''

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve Diva-Sen Genel Başkanı Hüseyin DEMİRCİ yerel seçimlerin bitmesi dolayısı ile açıklama yaptı.

''Yerel Seçimler Hayırlı Olsun''

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve Diva-Sen Genel Başkanı Hüseyin DEMİRCİ yerel seçimlerin bitmesi dolayısı ile açıklama yaptı.

31 Mart 2014 Pazartesi 23:00
''Yerel Seçimler Hayırlı Olsun''
Diva-Sen Genel Başkanı Hüseyin DEMİRCİ açıklamasında:

Çok zor ve endişe verici bir süreçten sonra 30 Mart 2014 Mahalli seçimlerin ülkemiz genelinde huzur ve sükûnet içerisinde tamamlanmış olması bizleri son derece memnun etmiştir. Yapılan bu mahalli seçimlerin ülkemiz ve bütün sevenlerimiz adına hayırlara vesile olmasını diliyoruz.
Demokrasilerin ana unsuru olan seçimler, adayların ve projelerin seçmen kitlelerine tanıtımı anlamını taşır. Aynı zamanda seçimler, ülkenin genel gidişatının da sandığa yansımasıdır. Yeryüzü coğrafyasında devlet ve millet olarak tek başına yaşanılmadığı için, diğer ülkeler nezdinde devlet gücünün de bir göstergesidir. Bundan dolayıdır ki, ülkemizde yapılan bütün seçimler kendi milletimizi ilgilendirdiği kadar dış ülkelerin de devletimize karşı bakış açısını beraberinde getirmektedir. Seçim sonrası yurt içi ve yurt dışında sevgi gösterileri bunun bir ıspatıdır.
Cennet yurdumuz jeopolitik ve jeostratejik olarak dünyanın en hassas bölgesinde bulunmaktadır. Asya-Avrupa ve Ortadoğu üçgeninde bulunan güzel yurdumuz, sürekli tehdit altındadır. Zira gerek yer altı ve yer üstü zenginliklere gerekse de emellerini gerçekleştirmek isteyen ülkelerin hayallerini gerçekleştirmeleri için, Türkiye’yi ya saflarına katmaları ya da yok etmeleri gerekmektedir. Bu noktadan hareketle, günümüze kadar oluşturulan devletlerarası birlikteliğin içerisine bizi almadıklarına göre geriye tek bir seçenekleri kalmaktadır. O da; bölüp, parçalayıp ve yok etmektir. Müstemleke ruhlu devletlerin emelleri uğrunda yaptıkları bütün sinsi faaliyetleri necip milletimizin ekseriyeti bilir ve oyunun farkında olduğunu da tepkisel olarak gösterir. Nitekim Türk-Kürt, Alevi-Sünni, Sağcı-Solcu ayrılıklarını yürürlüğe koyan iç ve dış düşmanlarımız, necip milletimizin feraseti neticesi süfli emellerine dün ulaşamadıkları gibi bugün de ulaşamamışlardır. 30 Mart 2014 mahalli seçimleri öncesi de yine milletimizi bölüp vatanımızı istila etmek isteyenlerin bütün çabaları karşılıksız kalmıştır. Aziz milletimizin milli ve dini duyguları bu şekilde devam ettiği müddetçe de asla kötü niyetlilerin sinsi planlarına müsaade edilmeyecektir.
Yazımın başında da ifade ettiğim gibi, çok zor ve endişe verici mahalli idareler seçimi neticesinde mesuliyetli bir o kadar da ağır görevi deruhte etmek üzere seçilen bütün başkanlarımızın, meclis üyelerimizin, muhtarlarımızın siyasi görüşlerini, etnik özelliklerini bir tarafa koyup bütün vatandaşlarımızı eşit muameleye tabi tutmaları en büyük isteğimiz ve beklentimizdir. Çünkü milletimizi bir bütün olarak gördüğümüz takdirde huzur ortamı buram buram kokacaktır. Aksi halde süfli emellerine bir türlü ulaşamayan şer güçlerin ekmeklerine yağ sürmüş oluruz.
Bu vesile ile, Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve DİVA-SEN ailesi adına 30 Mart 2014 mahalli idareler seçiminde mührü eline alan bütün başkanlarımıza başarılar dileriz.

Kazanan devletimiz ve necip milletimiz olsun.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.