Zalim kim olursa olsun dik durun

Demokratik Sendikalar Konfederasyonu (DESK) ve Din Bir-Sen Genel Başkanı Lütfi Şenocak, Genel Başkan Yardımcısı Hasan Türüt, Karadeniz Bölgesi bayramlaşma ve sendikal çalışmalarla ilgili istişare toplantılarına katıldılar.

Zalim kim olursa olsun dik durun

Demokratik Sendikalar Konfederasyonu (DESK) ve Din Bir-Sen Genel Başkanı Lütfi Şenocak, Genel Başkan Yardımcısı Hasan Türüt, Karadeniz Bölgesi bayramlaşma ve sendikal çalışmalarla ilgili istişare toplantılarına katıldılar.

09 Ekim 2014 Perşembe 23:29
Zalim kim olursa olsun dik durun
İlk olarak Samsun da İl Başkanı Erdinç Kontaş ve İlçe Başkanlarıyla bir araya gelen Şenocak ve Türüt, bayramlaşma töreninden sonra istişare toplantısına katıldılar. Burada yapılan toplantıda duygu yoğunluğu yaşandı. Heyecanlı anların yaşandığı toplantıda İl Başkanı Erdinç Kontaş; ''Emin adımlarla ilerliyoruz. Din Bir-Sen camiasının birbiriyle gönül birlikteliği var. Projelerimiz can damarımızdır. Bir bir hayata geçirerek yolumuza devam edeceğiz'' dedi.

Samsun’dan sonra Trabzon’daki bayramlaşma törenine katılan Genel Başkan Şenocak, Genel Başkan Yardımcısı Türüt, Samsun il Başkanı Erdinç Kontaş, İl Yönetimi ve İlçe Başkanlarıyla bir araya geldiler. Din Bir-Sen’in Trabzon buluşması büyük coşkuya sahne oldu.

Toplantıda bir konuşma yapan Şenocak; ''Din Bir-Sen olarak hiç durmadan çalışacağız. Din Bir-Sen’in büyümesi ve gelişmesi bazı kesimleri rahatsız ediyor. Önümüzü kesmeye çalışanlar var. Sendikamızı karalayarak fitne fesat çıkarmaya çalışanlar var. Din Bir-sen olarak hiç kimseye aldırmadan yolumuza devam edeceğiz. İnandığımız şey; din görevlilerine hizmettir. Bu bir davadır'' dedi.

Şenocak, konuşmasında şunları söyledi: “Samsun teşkilatımıza teşekkür ediyorum. İl Başkanımız Sayın Erdinç Kontaş ve yönetimi, Din Bir-Sen’in misyonunu çok iyi anlamış, bu anlayışla Din Bir-sen’in vizyonunu yükseltmeye çalışan, din görevlilerinin yanında yer alan arkadaşlarımızdır. Kendilerini kutluyorum. Samsun’da Din Bir-Sen’in sesinin gür çıkmasını sağlayan bu arkadaşlarım örnek çalışmalarla bizlere güç katıyorlar.
Trabzon teşkilatımızın projeleri bizleri memnun etmiştir. Hedeflerine ulaşmak için odaklandıklarını görüyoruz. İnsanlık adına, Din Bir-Sen üyeleri adına çok yararlı projeleri var. Bu yönde istişarelerde bulunuyoruz.
İnanmış olmak, başarmanın yarısıdır. Teşkilatlarımızda gördüğümüz bu inanç, Din Bir-Sen’i gelecekte çok yükseklere taşıyacaktır. Teşkilatlarımızın şeffaf sendikacılıktan yana tavır almaları bizim ana prensiplerimizden birisidir. Bu anlayıştan vazgeçmeyeceğiz. Din Bir-Sen, din görevlilerine hizmeti şiar edinmiş bir sendikadır. Bu anlayış, diyanet camiasında hizmet veren bütün din görevlilerine karşı hoşgörü, anlayış, hizmet etmek noktasında bizi zorlamaktadır.
Din Bir-Sen, güçlü olanın önünde eğilmeyen bir sendikadır. Haklıdan yana tavır alan, haksıza karşı kale gibi dimdik duran bir sendikadır. Bu anlayış bizi en yükseklere taşıyacaktır.
Samsun ve Trabzon Teşkilat Başkanlarımızın, İlçe Başkan ve yönetimlerinin azimli ve kararlı çalışmalarını biliyoruz. Bir kez daha şahit olduk. Bu illerimizde Din Bir-Sen’in varlığı hissediliyor. Bundan dolayı arkadaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Din Bir-Sen olarak bugün yakaladığımız başarı, Genel Merkez ve Taşra Teşkilatlarımızın ödemiş olduğu bedelin sonucudur. Sendika olarak, diyanet camiasında görev yapan bütün çalışanların haklarını savunduk. Özlük haklarının düzeltilmesinden, rotasyon’un din görevlilerine vereceği maddi ve manevi zararlardan en çok gündem oluşturan sendikayız.

Din Bir-Sen olarak, din görevlilerinin birliği, dirliği ve tüm haklarının elde edilmesi ve diyanet camiasında çalışan bütün çalışma gruplarının huzuru ve mutluluğunun sağlanması için hiç kimseye boyun eğmeden, gerçek sendikacılık anlayışı ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu vesileyle burada hazır bulunan Din Bir-Sen’in değerli yönetici ve üyelerine şunu söylemek istiyorum; size acı çektiren, üzen, yıldırma, yıpratma, bezginlik, sürgün v.s. psikolojik baskılarla sendikal haklarınızı gasp etmeye çalışanlara direnin, boyun eğmeyin. Bir gün gelecek bunları size yaşatanlar utanacaklardır. Gün gelecek bu bayrak sizin için dalgalanacak. Bu nedenle moralinizi bozmayın. Güçlü olun. Zalim kim olursa olsun dik durun.  Din Bir-Sen, dürüst, ilkeli ve inancı sağlam olan tek sendikadır. Bu nedenle boyun eğenlerden olmayın. ”
dedi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.