Diyanet personeline itikadı bozuk diyen Süleymancılara kırmızı kart!

Süleymancılar adına kendini yetkili gören Süleymancıların Fuat Avnisi Mehmet Fahri Sertkaya adlı kendi bilgisini putlaştıran şahsın verdiği bilgiler doğrultusunda daha önce belirttiğimiz şekilde konumuza devam ediyoruz.

Diyanet personeline itikadı bozuk diyen Süleymancılara kırmızı kart!

Süleymancılar adına kendini yetkili gören Süleymancıların Fuat Avnisi Mehmet Fahri Sertkaya adlı kendi bilgisini putlaştıran şahsın verdiği bilgiler doğrultusunda daha önce belirttiğimiz şekilde konumuza devam ediyoruz.

24 Eylül 2016 Cumartesi 15:32
Diyanet personeline itikadı bozuk diyen Süleymancılara kırmızı kart!
banner283
 
DiNiHABERLER.COM / öZEL iÇERiK


Bu cemaati gündeme getirmemizin amacı; FETÖ gibi kendini sarayda gören Süleymancıların takip ettikleri metotlar nedeniyle bataklığa dönen zihin kodlarını gözden geçirmelerini sağlamak. Gerçi FETÖ’ye de çok uyarılar yapıldı. Ama her nedense kendilerini mü’min uyaranları Müşrik, Yezit, Firavun… yaftaları takarak derin uykularına dalmışlar kendilerini Mekke’de mücadele eden Müslümanlar yerine koyup bir de mücahit olup çıkmışlardı. 

Ya bir cemaat kendini Kur’an ve sahih sünnete uydurur, Rabbim o cemaati payidar eder ya da uydurmaz FETÖ gibi milletten silleyi yediği gibi tarihten silinir gider. 


Süleymancıların artık bir Ascot'u var!

Yaptığımız açıklamalar karşısında maalesef muhatap bulamadık. Mahkeme kararlarıyla haberlerimizi engelleme dışında bir karşılık da gelmedi. Şimdilik çok bilmiş Fuat Avnileri bol keseden sallıyor. İyi de sallıyor. Biz ne demişsek meğer az bile demişiz. Fuat Avni’nin açıklamalarını duyunca Süleymancılar cemaatinin alacağı epey bir yol olduğunu gördük. 

Bir de adam telefon numarasını verip meydan okumaz mı? 


Süleymancılar'a Bir Darbe de Vatandaştan geldi!

Kahrolmamak elde değil…

Adam cahil ama cahilliğinin farkında bile değil. O kadar bilgilerinden emin ki meydan okurken karşısında ki yapıyla dalga geçmeyi de ihmal etmiyor.

Her zaman yaptıkları zaten bu idi bu inhirafçı cemaatlerin… 
Cevap veremiyorsan yaftala gitsin!..
Selefi, vahhabi, mealci, hadisçi, modernist, Fazlurrahmancı...
Dikkat ederseniz tüm doğrusuna rağmen Sahih İslamı savunanlar bu yaftaları yerken İslam'ın kendinden haberdar olmayıp CIA'nın sunduğu fotokopi İslam ile amel eden inhirafçı cemaatler her kulvarda gemilerini yüzdürmeye devam ediyor. 


Müslümanlıktan dem vuruyor ama utanmadan sıkılmadan bu sitenin herkesin tanıdığı sahiplerini selefi ve vahhabi edip iftira atıyor. 

Ne de olsa Süleymancılar başkalarının ardında namaz kılmayacak kadar çok ileri derecede CIA’nın arzu ettiği şekilde Müslüman iman tekniklerine sahipler.


Süleymancıların mescidinde cuma namazı kılmak haramdır

Muhatabımız bu cemaati de çok iyi tanıyan, savunan ve sözcülüğüne soyunan Fuat Avni Sertkaya…

Ne zaman çıkarlar kendileri bizim sözcümüz şu derler biz de o takdirde kendilerini muhatap alırız. Ama şu ana kadar ettikleri küfürler dışında cevap mahiyetinde bir yorum gelmemesi iddiamızı haklı çıkarıyor. Cuma namazı konusunu zaten yazmıştık. Şimdi sıra başkalarının ardında namaz kılmamalarının nedenlerini kendi dillerinden irdelemeye geldi. 

Mescidi Dırar dediğimize pek alınmışlardı. Oysa bu tutumda olan her Müslüman; bırakın cemaat yurt ve mescitlerini, ümmetten kafasına göre bahaneler bularak evi dahi olsa bulunduğu mekanı camiye alternatif görüyorsa o mekan Mescidi Dırar'dır. Bu böyle biline…

Camiyi terk etme ve Diyanet’in imamının ardında namaz kılmamada eğer kendilerince fetva çıkarıyor; şer’i delillerden de icmayı sayıp bu konuda ümmetin icmasına aykırı davranılıyorsa burada ümmete bu cemaate kırmızı kart göstermek zamanı gelmiş ve geçiyor demektir.

Süleymancıların İmam Hatip ve İlahiyat mezunları ile Diyanet’in imamlarının ardında namaz kılmadıkları ile ilgili Fuat Avni’nin absürt açıklamalarından bazı alıntılar yaparak bu konuya açıklık getirelim.


Yer yerinden oynayacak! Süleymanlılar CIA'nın kontrolünde mi?

Bu cemaate karşı ümmet artık gardını almalıdır. Ümmet bu cemaate tıplı FETÖ'de olduğu gibi himmet ve çocuklarını kaptırmamalıdır.

DİYANET PERSONELİ’NİN İTİKADI BOZUK

Süleymancıların Fuat Avnisi Sertkaya o kadar bilgiç ki tüm Diyanet personelini ölçecek bir  basirete sahip olduğunu iddia ile diyor ki: “Elbette sen önce imamı tanıyacaksın. Önce hüsnü niyetle gidersin. bakarsın adamın itikadı bozuk. Yapma hoca etme hoca dedikten sonra dinlemiyor. Kavga döğüş etmezsin. Biz de bu var. Diyanet personeli arasından çok yüksek oranda itikaden sorunlu, hatta küfre götüren hususları hataları yapan görüşleri inançları savunan insanların sayıları hiç öyle azımsanacak kadar değil. Böyle birine dek geldiğinde yapma hocam etme hocam diyoruz. Kaynak getiriyoruz. Sen neyi kaynak getirirsen getir.”

Peki Fuat Avni Sertkaya diyelim ki sen Diyanet personelinin itikatsızlığını bildin. O Dırar mescidine dönüştürdüğünüz yurtlarınızda namaz kılan her bir cemaat, kimi nasıl ayırdetti de camide Cuma namazı kılmayı terketme gereği duydu? Her önüne gelen camileri terkedip kendi cemaat mekanlarına çekilmesi Müslümanların mı yoksa CIA ve sair gavurun mu işine yarar? 


Her dönem ümmeti yalnız bırakan Süleymancıların karnesi

AKPPKK İSLAMCI…

CIA işbirlikçisi Fetullah ve terör örgütü Ak Parti’yi “Siyasal İslamcılık” ile suçlardı. Süleymancılar adına konuşan Sertkaya’da aynı şekilde İslamcı deyip Ak Parti’yi suçluyor. Süleymancıların oy verdiği MHP, CHP, ANAP ve DYP hangi kategoriye giriyor gerçekten merak ediyoruz. Sertkaya’nın bu konuda görüşleri aynen şöyle: “Kendi menfaatlerine bakıyorlar. Bu arkadaşlar bu çirkinliği niçin yapıyorlar? sorusunun cevabı biz onların AKPPKK'larına dokunmuşuz. Onlar Müslümanlıktan ziyade İslamcılık yapıyorlar. Biz diyoruz ki İslamı bir siyasi ideoloji gibi görmeyin. İslam deyince aklınıza partinizin siyasi lideri gelmesin!”

Tamam! Ümmetin aklına Ak Parti ve Erdoğan gelmesin. İyi güzel de bu CIA beslemesi cemaatler neden Müslümanların günlük işlerini kolaylaştıran her parti, grup, dernek ve oluşuma bir anda aslan kesilir de İslam'ın karşısında dimdik duran CHP ve yanındaki laikçi oluşumlara tek laf etmez?

RAHMETLİ ERBAKAN VE MİLLİ GÖRÜŞÇÜLER CAHİL

Rahmetli Erbakan’ın İran gezisinde devletler arası hukuktan kaynaklanan iltifatı anlamaktan aciz Süleymancıların Fuat Avnisi Almanya’da kendilerinin dini muhatap olarak alınması adına Kilise ve masonlara düzdükleri övgüleri unutmuş Erbakan’ı eleştiriyor. Yetmezmiş gibi tüm İmam Hatip, ilahiyat ve Diyanet camiasını Mevdudi üzerinden şii ilan eden Fuat Avni Sertkaya diyor ki: “Erbakan Humeyni’ye büyük devlet adamı diyor. Onlar Humeyni’yi savunsunlar biz arkalarından rahat rahat namaz kılalım. Humeyni peygamberimizin karısına alçakça iftira atmış biri... Ne demek şunun bunun ardında namaz kılmıyor. Kılmıyoruz işte örnek veriyorum. Adam kendini Milli Görüşçü tanıtıyor. Gitmiş oradan Seyit Kutub’un Mevdudi’nin ki şiadır, Mevdudi. İmanın şartlarını beşe indirmiş birisidir. Niye kılayım arkasında namaz…” Seyit Kutup İhvanı Müslimden idam edilerek şehit edilen bir Müslüman. Mevdudi, Süleymancılar gibi ehli küfre ağız burun eğmediği, kuyruk sallamadığı gibi hakeza inhirafçı tarikatçıların uyuttuğu tüm dünya gençliğini etkileyerek İslami Hareketin dirilmesini sağlayan bir alim olduğunu bilemeyecek kadar cahiller.  Mevdudi ve Humeyni’yi bir kefeye koyacak kadar cahil Fuat Avni yetmezmiş gibi bir de Mevdudi’yi şii yapıyor.DİYANET CAMİASI LAYLAY LOM MÜSLÜMAN

Süleymancılar içinde yetişen cahil Fuat Avni, öylesine mantık yürütüyor ki mantık yanında hiç kalıyor. Adam, Erbakan’ın Humeyni hakkındaki devletlerarası hukuktan doğan sıradan iltifatını Erbakan'ın itikadına bağlıyor ve Erbakan'ı kafir ilan ediyor. Oradan bir kıyas ile ardında namaz kılınamayacağını oradan da hareketle oy verenlerin de arkasında namaz kılınamayacağını oradan da hareketle AKPPKK’ya oy verenlerinde ardında namaz kılınamayacağını ve son olarak Diyanet'e kıyas yapıp Diyanet erbabının ardında namaz kılınmayacağı kıyasını yapıyor. Fuat Avni Sertkaya: “Senin gibi İslamcı değilim ki. Laylay lom Müslüman değilim ki ben. İmam hatiplerin arkasında namaz kılmıyormuşuz. Yalan. İmam hatipte okuyan talebelerimiz var. İmam hatiplerin ilahiyatların bir kısmının arkasında namaz kılmıyorlar, deseler hay hayy doğru. Kılmıyoruz. Niye kılmıyoruz. Bir örnek verdim işte. Örnek çok var. Adamlar şimdi soracağın soruyu tahmin edebiliyorum orayla bağlantısı var. Adam mezhebi inkar ediyor. Mezhep imamlarını inkar ediyor. İslam’ın kaynaklarını inkar ediyor. (İslam'ın kaynaklarının) bazısını bire düşürüyor. Bazısı sadece bire düşürüyor Kur’an, bazıları ikiye düşürüyor Kur’an ve sünnet. Oysa islamın kaynakları Kur’an sünnet icma ve kıyas…”

Oysa Fuat Avni’nin bu iddia ettiği kaynaklar Hanefi mezhebinin fıkıh usulünde takip ettiği delil çıkarma metotları. Öylesine cahil bırakılmışlar ki diğer mezheplerin her birinin farklı farklı delil çıkarma metodu olduğundan haberdar bile değil.

Kur'an ve sünnet diyenleri inkarcı ilan ederken cahil adam, Ahmet bin Hanbel'in Kur'an ve sünnet dışında delil kabul etmediğini ve bu mantık yürütme ile Ahmet bin Hanbel'i şii, inkarcı, sapık ilan ettiğini de farkedemiyor.

İmamı Azam'ın aksine Ahmet bin Hanbel'in kıyas yaparak delil çıkarma metoduna hoş bakmadığını bilmiyor bile...

Bu cehaletlerinin karşısında tüm İslam kaynaklarına vakıf olan, dinler ve mezhepleri ayrıntılı bir şekilde inceleyen ve yıllarca bu konular üzerinde kafa yoran İmam Hatip, İlahiyat ve Diyanet camiasına saygı duyacağına münferit olaylardan yola çıkarak genelleme ile sapık ilan ediyor.

Elbette bu kurumlarda da tasvip edilmeyen kişi ve davranışlar olabilir. Bunun yolu tüm camiayı taşlamak değil bünyeyi daha iyi olması için güçlendirmek, ilmi bir şekilde yol gösterici olabilmektir.


 
Son Güncelleme: 24.12.2016 16:59
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ali toprak 2016-09-24 16:49:05

SEN SULEYMANLI TOPLULUĞUYLA UGRASANA KADAR ISINLE UGRASSAYDIN SIMDIKI GIBI BOS BOŞ YAZI YAZMAZDIN 《《《SEN ÖMER KARA TOPRAK VE CETELERININ MADAMISIN EĞER SULEYMANLILARLA UĞRAŞMAYI BIRAKMAZSAN SIZIN 7 CEDDINIZI BULUP YAZDIKLARINIZI YEDIRECEM》》》

Misafir Avatar
uyanalım 2016-09-28 18:14:19 @Ali toprak

süleymancılığın içyüzü isismli kitabı netten araştırın ,,,,bakın bakalım milletin kanını emen bu yapı kime hizmet ediyor...

Beğenmedim! (8)
Misafir Avatar
uyanmak vaktidir 2016-09-28 18:13:10 @Ali toprak

süleymancılığın içyüzü isismli kitabı netten araştırın ,,,,bakın bakalım milletin kanını emen bu yapı kime hizmet ediyor...

Beğenmedim! (7)
Misafir Avatar
seyre devam 2016-09-25 22:32:03 @Ali toprak

mavi takkelilerin takkesi düşmeye başladı ,,,,ümmet bu şarlatanlığı görecek.

Beğenmedim! (14)
Avatar
imam 2016-09-24 17:42:20

sizin yaptığınız müslümanlığa sığıyormu iftira, çamur at izi kalsın eskiden malum kartel medyası vardı bu taktikle müslümanlara saldırırdı.tutturmuşunuz akademi akademi kardeşim akademi dergisi bu cemaatin yayın organı falan değil. hiç Allahtan korkmazmısınız iftira atmaktan .demi̇şi̇ni̇zki̇:yaptığımız açıklamalar karşısında maalesef muhatap bulamadık. mahkeme kararlarıyla haberlerimizi engelleme dışında bir karşılık da gelmedi. kardeş bu cemaat in i̇şi̇ yok si̇zi̇n i̇fti̇ralariniza kali̇tesi̇z yalan haberleri̇ni̇ze muhatab olacak. i̇fti̇ralara karşi sevi̇yesi̇z haberlere karşi tek yapilacak şey hukuka başvurmaktir. tabi̇ bi̇de ahi̇reti̇ var bu i̇şi̇n.. ben bu cemaati̇n yetki̇li̇si̇ falanda deği̇li̇m sadece bu memlekette di̇ne hi̇zmet etti̇ği̇ne i̇naniyorum cemaati̇n

Avatar
Mele 2016-09-24 17:57:45

Admin bu site el değiştirdiği günden bu yana fitne yaymaktan başka bir hizmetini görmedik. İşiniz gucunüz fitne olmus yazik size

Avatar
naci 2016-09-24 17:26:11

yine fitne kokusu geliyor.

Avatar
Ben 2016-09-24 16:55:52

Fitnecilersiniz bu haberleri yapiyirsunuz

Avatar
kurra hafız imam 2016-09-24 16:15:26

admin helal olsun sana. Her zaman arkandayiz. Şu cemaatin kirli çamaşirlari çiksin artik. Admin birde bunlarin biz diyanet imaminin arkasinda namaz kilmayiz cunku sigara iciyorlar diye bahane cikartirlar. Kardesim bunlarin denizlideki mensuplarinin çogu Tavas ve kalenin köylerinde tütünden toplanan zekatlarla fitrelerle kendi maaslarini alirlar talebeye yedirirler. Oradaki köylüler artik bunlardan bikmislar. Orada koyde gorev yapan imamlar bunlara taviz vermeyince muftuye bimere il muftulugune sikayet ederler. Koylu bile kendileri diyor bunlar dilenci diye. Ellerine aldiklari maliye defterleriyle kapi kapi dolasir para toplarlar. Yemin ediyorum ki bunlarin cemaatinden olan biri kendisi yemin ederek dedi hocam ben bir ramazan yurtlarinda kaldim iftardan sonra bunlar para toplamaya koylere giderler teravihten sonra donerler dedi yarim canta dolusu para..... Artik siz düşünün...

Misafir Avatar
müezzin 2016-09-30 17:17:22 @kurra hafız imam

kurra bey, hangi esermiş o zorla okuttukları, zarureti diniyyemi, elif cüzümü, kuranı kerimmi, hangisinden bahsediyorsunuz,bilelim.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
tehlike çok büyük 2016-09-25 12:23:44 @kurra hafız imam

bunlara aldanmış müslümanlara sesleniyorum ...derhal bu yapıdan kendinizi ve ailenizi kurtarın..

Beğenmedim! (12)
Misafir Avatar
ibrahim taha 2016-09-24 23:28:35 @kurra hafız imam

ümmetin kanını emen , ümmeti paraçalayan, ipi abd'nin elinde olan, caminin yanıbaşında mescidi dırarlar kuran ve orada bölücü cuma namazları tertipleyen her türlü yapı yerle bir olur inşaAllah... bunlara ne kurban ne deri ne de bir çöp dahi verilir. vermeyin kardeşlerim vermeyin lütfen.

Beğenmedim! (14)
Misafir Avatar
şarlatanlar düşün ümmetin yakasından 2016-09-24 23:12:09 @kurra hafız imam

süleymancılar önce tüm müslümanların bir araya geldiği camilere niçin gelmediklerinin ve kendi yurtlarında bölücü cuma eylemleri yaptıklarının hesabını versin sonra da milletin parasıyla büyüttükleri o göbeklerinin hesabını...

Beğenmedim! (14)
Misafir Avatar
islam yücedir, mescidi dırarlar yok olsun 2016-09-24 23:10:34 @kurra hafız imam

süleymancılık islamı bölüp parçalamk için uydurulmuş bir mescidi dırar projesidir. bu ümmet bu yapılardan çok çekti artık yeter demenin zamanı geldi de geçiyor.

Beğenmedim! (13)
Misafir Avatar
İMAM 2016-09-24 17:50:37 @kurra hafız imam

kurra hafi̇z neymi̇ş ki̇rli̇ çamaşirlar nasil bi̇r müslümansiniz böyle müslümanlari karalayabi̇li̇yorsunuz. türki̇yede si̇vi̇l toplum kuruluşlari kanunlar çerçevesi̇nde yardim toplama faali̇yeti̇ yapabi̇li̇r cemaat anayasanin 24 .maddesi̇ uyarinca hi̇zmet edeceği̇ yerlerde dernek kurar topladiği yardimlarlada okuttuğu ögrenci̇leri̇n i̇hti̇yaçlarini karşilar. deni̇z feneri̇ i̇hh ve benzeri̇ kuruluşlar nasil yardim topluyorsa onlarda toplar. yurtlarda kalan talebelere veri̇len hi̇zmeti̇n kali̇tesi̇ni̇ sor bi̇de ücret vermi̇şlermi̇ sor bakalim, Allahtan korkun i̇fti̇ra ve karalama kampanyasi yaptiğiniz . at çamuru i̇zi̇ kalsin kabili̇nden
ADMİNİN YORUMU-- ÇOK GÜZEL BİR KONUYA TEMAS ETMİŞSİN AMA BİR AYRINTIYI KAÇIRMIŞSIN. O DEDİĞİN KURUMLARIN HİÇBİRİ HİMAYE ETTİĞİ ÖĞRENCİLERİN İRADESİNE HÜKMETMİYOR. ŞU ESERİ OKU DİYE DAYATMIYOR. ÜMMETLE BİRLİKTE VE ÜMMETE DOĞRU HIZLA YOL ALIYORLAR

Beğenmedim! (8)
Avatar
bunları da iyi hatırlayalım 2016-09-24 17:55:06

28 şubat süreci milyonlarca müslümanı mağdur ederken ümmetten her zaman kopuk yaşamaya hatta cumayı dahi kendi binalarında kılmaya devam eden süleymancılar 28 şubatın mimarlarında mesut yılmaz ve ekibi için oy topluyorlardı...bunların içinde hiç mi insaf sahibi , iman sahibi, vicdan sahibi biri çıkıpta siz kime hizmet ediyorsunuz demiyor. Allah şerlerinden bu ümmeti ve milleti muhafaza etsin.

Avatar
Slm admin 2016-09-24 16:49:55

Bizi bu piçin temsil ettini nerden biliyor sun bence iyice araştır ve böyle haberler yapma

Misafir Avatar
ali 2016-09-28 01:13:16 @Slm admin

boş şeyler konuşmayın gidin görün

Beğenmedim! (2)