Kur'an öğreten Kur'an'dan kopuk cemaat: Süleymancılar

Süleymancıların yurdunda “mealli Kur’an olmadığı, okutulmadığı ve hatta yasak olduğunu belirttiğimiz yazımızı” bu hafta biraz daha genişleterek ümmeti bu tehlikeli oluşuma karşı halkı ikaz etmeye devam ediyoruz.

Kur'an öğreten Kur'an'dan kopuk cemaat: Süleymancılar

Süleymancıların yurdunda “mealli Kur’an olmadığı, okutulmadığı ve hatta yasak olduğunu belirttiğimiz yazımızı” bu hafta biraz daha genişleterek ümmeti bu tehlikeli oluşuma karşı halkı ikaz etmeye devam ediyoruz.

İsmet DEMİR
İsmet DEMİR
14 Kasım 2016 Pazartesi 10:49
banner221
DiNiHABERLER.COM / öZEL

(Haberi okumadan önce mutlaka videoyu izleyin)

Süleymancılık Hurafi Bir Cemaattir” (tıklayınız) başlıklı son yayımlanan haberimizde şu satırlara yer vermiştik:

Öncelikle belirtmek gerekir ki 19. yüzyılın son döneminde Osmanlı'nın yıkılışını ve Avrupa'dan çıkarılmasını ana politika haline getiren İngiltere, Müslümanları sadece sözde bir İslam söylemi içine sokup, maneviyatı insanların kalbinden söküp almayı hedeflemiştir. Bu politikanın mimarı da İngiltere'nin başbakanlarından olan Başbakan William EwartGladstone'dur.

Gladstone, "Ya Kur'an'ı Müslümanların elinden almalıyız ya da Müslümanları Kur'an'dan soğutmalıyız" sözleriyle Osmanlı'nın ve İslam âleminin yenilgisinin tek yolunun bu olduğunu dile getirmiş, bu sözler İngiltere'nin ve hatta İslam karşıtı olan tüm Batının, günümüze kadar yazılı olmayan gizli anayasasının en önemli bir maddesi olarak uygulamaya konulmuştur.

İşte Osmanlı topraklarında mantar gibi biten ve İngilizlerce desteklenen birçok cemaatin varlık nedeni bu gizli anayasanın bir sonucudur.

YIKICI CEMAATLERİN GÖREVİ KUR’AN’DAN UZAK NESİL YETİŞTİRMEK

İslami eğitim ve cemaat altında Kur’an’dan uzak nesil yetiştirmek Süleymancılar dahil bir çok yıkıcı cemaatin faaliyet alanıdır. Dikkat ederseniz bir Kur’an mealinin bile yurtlarda olmaması, Kur’an dışında tevilata dayalı batıni fikirleri ile müsemma şahsiyetlerin kitaplarının okunarak beyin yıkama çalışması yapılması tamamen Kur’an’dan uzak nesil yetiştirme planının parçasıdır.

NE DEDİKSE O!

Biz Süleymancıların yurdunda Kur’an meali’nin olmadığını ilk yazımızda iddia etmemizle birlikte cemaatte kalmış bir çok öğrenciden bizi teyit eden açıklamalar geldi.

Bizi en güzel doğrulayan haber Süleymancıların bizimle birlikte reddetmeye başladığı ama kendilerinden yetişme, içlerini en iyi bilen Mehmet Fahri Sertkaya’dan geldi.

YIKICI CEMAATLERİN SÖZCÜLERİ POLİTİKTİR

Politikacı hazırladığı konuşmayı okuduktan sonra eşine, “Konuşma nasıldı?” diye sorar.

Eşi pür dikkat dinlemiştir. Ama dudağını bükerek, “Valla bey! Çok heyecanlandım dinlerken ama hiçbir şey anlamadım bu konuşmadan” der.
Politikacı büyük bir sevinçle, “İşte bu! Tam istediğim gibi bir konuşma olmuş” cevabını verir.

Mehmet Fahri Sertkaya ile Süleymancılar gibi yıkıcı cemaatlerin milletle iletişimde olduğu vitrinlik hocaları da örneğini verdiğimiz politikacı gibidirler.

Öyle bir konuşurlar ki sanırsınız mübarek adamlar ilim deryası. Ama yanlarından ayrıldığınız da kayda değer, hayatınızda değişikliğe yol açacak tek bir şey öğrenmiş olmazsınız.

AÇIK AÇIK SÜLEYMANCILARIN MEAL OKUMADIĞINI İTİRAF ETTİ

Bakalım Mehmet Fahri Sertkaya iddiamız olan Süleymancılar yurdunda neden Kur’an okunmadığı konusunu nasıl izah ediyor?

“Kur’aniyyun mevzusu gibi. Bizim talebelerimiz tabi ki meal okumuyor.Kur’an’ı yüzünden okuyabiliyor ve anlıyorlarsa, İslami ilimleri de tahsil etmişlerse, kendi aralarında mealinin doğru olup olmadığını konuşabiliyorlarsa, tefsirini yapabiliyorlarsa, çok büyük alimlerin tefsir kitaplarından okuyorlarsa, Süleymanlının talebeleri bunların adını duymadıkları Celaleddin-i Suyutibiliyorlarsa alimlerin tefsiri okuyorlarsa suç mu bu? Onun eserlerini yüzünden okuyabiliyorlarsa… Asırlarca önceden yazdığı eserlerin kopyalarını… Fahreddin-i Razi’yi sorsak bunlara bilirler mi? Duymuşlarsa bile kulaklarına bir iki kere değip geçmiştir. Meal okumuyor dedikleri Süleymanlı talebeleri Fahreddin-i Razi’nin tefsirini açar okur. Celaleddin-i Suyuti açar okur. Saadettin-i Taftazaniyi kaçı açar okur. Sadece anlamadan yüzünden Kur’an okuyor sanıyorlar. Oraya çekmeye çalışıyor. Öyle bir şey yok… Bizim talebelerimiz adını bilmediğiniz… zannediyorlar ki İslam tarihi İngilizlerin bu Vehhabiliği türettiği tarihten başlıyor ve çoook ileride bir İbniTeymiyye var. Bir tane o çıkmış. O’nun dışında bir şey yok…”

Sertkaya, Süleymancı yurtlarında Kur’an meali okunmadığını itiraf ettikten sonra Nureddin Yıldız ve İhsan Şenocak’a saldırarak devam ediyor konuşmasına…

YALANCILIĞI ŞİAR EDİNMİŞ BİR CEMAAT

Demek Süleymancılar öğrencilere Arapça’yı ana dilleri gibi öğretebiliyorlar ve onlarda ellerine aldıkları Kur’an ayetlerini çok rahat tercüme edip anlıyorlar.

Hatta o kadar iyi Arapça biliyorlar ki Suyuti’nin, Razi’nin hatta ve hatta Taftazani’nin tefsirlerini bile okuyorlar.

Okuyucularımıza tavsiyemiz buldukları Süleymancı yurdunda kalan öğrencileri bıraksınlar öğrencilerin başına diktikleri hocaların birinin eline bu ağdalı dili olan tefsirleri değil Kur’an’ı versinler bakalım kaç ayet tercüme ve tefsir edebilecekler.

İmam Hatipte onlarca saat Arapça dersi; üzerine İlahiyat hazırlıkta haftalık 20 saat Arapça ve onun üzerine 4 yıl ilahiyat süresinde Tefsirinden Hadisine, Fıkhından İslam Tarihine her dersi Arapça ile ilintili olan İlahiyat mezunu bile “Kur’an meali okumama gerek yok. Ben doğrudan Kur’an’ı okuyor ve anlıyorum” demezken bir Süleymancı cemaatinde kalan her öğrenci Arapça’yı o kadar çok ileri düzeyde biliyor ki Kur’an’ı ve tefsirlerin tamamını Arapçasından okuyor ve anlıyor.

Allah sizi ve yalanlarınızı kahretsin!

MİLLET İŞTE GÖRSÜN MANTIĞI

Öğrencilere birkaç Arapça eser adı ile birkaç eserin birkaç sayfasını tercüme ettirerek kendini alim zanneden tipler yetiştirmek yıkıcı cemaatlerin en büyük marifeti.

Sorarsanız hocalarına ne yapıyorsunuz yurtlarda?

Arapça eğitimi veriyorsunuz.

Öğrencilere sorsanız aynı soruyu, alacağınız cevap yine aynıdır. “Arapça öğreniyoruz?”

Arapça dil kurslarında dahi başarılamayan eğitimi ne hikmetse Süleymancılar en güzel şekilde bilir ve bu eğitimi uygular. Süleymancı yurdundan içeri adım atan zeki yadadun kof herkes bir anda Arapça bilen öğrenci statüsü kazanır.

Aklınca birkaç Arapça eseri saymakla Süleymancılar kendilerini dünyanın bulunmaz nimeti sanıyor. Öğrencilerde de öyle bir algı oluşturuyorlar. Oysa Süleymancılar o övüne övüne bitiremedikleri kitaplar arasında anlamadan zaman geçirirken Diyanet, Süleymancıların o eserlerini tercüme etmiş, yayınlamış ilaveten yüzlerce eser bastırarak Kur’an’ı en güzel şekilde anlama çalışması yapmıştır.

Ya lisans, doktora, yardımcı doçentlik, doçentlik ve profesörlük dahil her aşamada bir tez ve kitap çalışması yapan İlahiyatçıların birbirinden eşsiz verdiği araştırma ve eserler karşısında Süleymancıların ortaya koyduğu bir eser var mıdır?

KUR’AN OKUMADIĞI İÇİN HURAFELERİ DİN SANAN MÜNTESİP

Bu Süleymancılar gibi yıkıcı her cemaate kendi içlerinden ya da dışardan sözü geçen Martin Luter gibi biri lazım. Hristiyan dünyada İncil’i Yunanca’dan tercüme edip anlatan papazların büyüsü, Luter’in İncil’i Almancaya çevirmesiyle sona ermişti.

İncil’i okuyan Hristiyan halk, kendilerine din diye sunulan şeylerin "papazların saltanatlarını tahkim etmeye yönelik köleler yetiştiren sistemden başka bir şey olmadığını" gördü. İncil, papazların anlattığından çok öte olduğu kadar çağın ve insanlığın sorunlarına çözüm olacak hiçbir gerçekliği de içermiyordu. İlerleyen bilimle birlikte kilisenin saltanatı sona erdiği gibi bir anda ateizm patlama yapmıştı Avrupa’da…

ALLAH’IN EMİRLERİ YERİNE İMAMI RABBANİNİN TELKİNLERİ İLE ÖĞRENCİLERİ AVUTUYORLAR

Süleymancılarla birlikte yıkıcı cemaatler geliştirdikleri ritüellerle Müslüman çocukları Kur’an’dan uzak tutmak için var güçleriyle gayret ediyorlar.

Biliyorlar ki Kur’an’dan haberdar Müslüman er yada geç Süleymancıların haçlılar destekli ümmeti bölme projesi olarak kurdukları sistemi sorgulayacak.

Bu nedenle olabildiğince öğrencileri, Allah’ın hesaba çekeceği ve oluşturacağı toplum modelini ortaya koyan Kur’an’dan uzak tutarken; Allah’ın kendilerinden asla ve asla sormayacağı, hesaba çekmeyeceği ve bir toplum modeli ortaya koyamayan İmam-ı Rabbaninin mektupları ile avutuyorlar.

 
 
 
 

 

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Güncelleme: 24.12.2016 16:54
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Cevdet 2016-11-13 16:40:18

Siz ne kadar kışkırtıcı haberler verirsiniz yalandan başka bir işiniz yok mı benim oğlum 8 yıl oldu onların o içindedir asla ve asla kötü bir şey söylemediler şuanda Arapça dersleri veriyor yani ila ortalığı karıştıran bir bahana bulacaksınız başka bir işiniz yok mu ya Allahtan korkun muslumanlara iftira almayın

Avatar
Ali 2016-11-13 16:44:35

Arkadaşım ehli kıble tekfir edilemez. Birine küfür isnad edildiğinde 2 taraftan biri dinden çıkar hadisini unutma. Kuransiz demek o cemaati küfre nisbet etmektir. Müslümanım diyen kişi tekfir edilemez. Ateşle oynuyorsun. Iman oyuncak değildir. Tefrikaya düşmek yerine müslümanlar olarak birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Admin senin işin gücün suçlamak mi?

Misafir Avatar
yalancı sülocular 2016-11-13 20:49:44 @Ali

ulan şerefsiz, kur'an okutmayan cemaate laf etmiyorsun da milleti uyandıran dinihaberlere tekfirci mi diyorsun. haçlının emellerini yerine getiren süloculara ne diyelim söyle biz de onu söyleyelim

Beğenmedim! (50)
Misafir Avatar
alicik 2016-11-13 17:23:45 @Ali

kafirin önde gideni süloculardır.

Beğenmedim! (49)
Avatar
Ümmeti arkadaş 2016-11-13 17:06:13

Siz müslümana nasıl okursunuz feto dan ne farkın kalır hocam fidne ye kömür olmamak lazım ben gördüm yurd larında tm kuran i hakkıyla öğretiliyor. Arabi bilgiler ögretiliyor lanet hiç birimize yakışmaz

Avatar
imam 2016-11-13 17:20:14

Admin sen bilerekmi yaziyorsun yoksa salliyormusun yada iftiranin hükmünü bilmiyorsun çok iyi yetiştiğin için yurtların iki şartı vardır öğrenci alırken biri beşvakit namaz cemaatle ikincisi günlük birbuçuk saat kuran dersi sen okudunmu sarf nahiv mollacamii dürer kuduri hocaların okumuşmu bir sor ondan sonra salla

Avatar
Tefrikaya düşmeyin 2016-11-13 17:20:23

Mehmet Fahri sertkaya akademi dergisinde calışıyor cemaatle hiç bir ilgisi yokdur dini haberler bunu bildigi halde fidne yapmaya calışıyor her nefis bir gün ölümü tatacakdır

Misafir Avatar
saf mısın 2016-11-13 20:52:58 @Tefrikaya düşmeyin

bu cemaatler sizi hiçbir zaman kendinden görmezken bunların pis yüzlerini ortaya çıkaran dinihaberler mi tefrikacı oluyor. saf olmayın bu kadar

Beğenmedim! (30)
Avatar
mustafa 2016-11-13 17:34:29

ben çocuğumu verdim çok memnunum hiç bir şekilde sizin iddalarınızla karşılaşmadım.. kur an öğreti̇yorlar sarf nahv fikih kelam hadi̇s usulu fikih dersleri̇ i̇lmi̇beyan okutuyorlar.. çok fazla atmasyon olmuş haberleri̇ni̇z ci̇ddi̇ye alincak tarafi yok..ama bu yorumu yayinlayin da si̇zi̇n ne kadar haberci̇li̇k anlayişiniz olduğunu göreli̇m

Avatar
İmameyn 2016-11-13 16:54:14

Süleymancılara bu kadar çok yüklenmenizin nedeni nedir? Türkiye'de hangi cemaat tarikat Kur'an okutuyor meal okutuyor ki Süleymancılar okutsun. Dinihaberler hangi cemaati tavsiye eder hangi tarikata yönelilmesini ister. Diyanetonlarca yıl sahayı terk edip bırakıp bugün sahaya dönmek istiyor. Evet sahadan hiç çekilmemeli. Sahada kalmalı. Bu şekilde Kur'andan sünnetten uzak uygulamalar yapılmasında Diyanetin vebali imamların vebali sorumluluğu yok mudur? Fırsat bu fırsat önceki tüm ihmallerimizi umursamazlıklarımızı birilerine yıkmak. İnsanlar dini hayatlarında bir arayışta ve bu arayşı sırasında yanlış gruplara tarikatlara yollara düşmüş ise başta biz camii imamlarının ve Diyanetin vebali büyüktür. Sesimizi hep birlikte çıkarmadık. Korktuk saklandık. Görevimizi birilerine pasladık. Rahatımız yerinde idi. Nasıl olsa birileri bizim yapmamız gerekenleri yapıyordu. Merkezi ezan merkezi vaaz. Her şey beleşti. Cemaat ile görüşmeye hem hal olmaya ne gerek vardı. Cemaat ile temas ancak ve ancak Cumaları para toplamaktan öteye geçmezdi geçmedi de. İnsanlar dinlerini arıyorlardı. Biz ise Cumada paralarını alıyorduk. Cemaatler ise istedikleri dini anlattılar paralarını da aldılar.

Vaktinde Diyanet olarak diyanete en büyük değeri verenlere bile karşı durduk. Bir dönem Diyanet İşleri Başkanları zorumluluklarından uzak durdular.

Şimdi ise karşımıza kutsal başkanlar çıkarılmaya çalışılıyor. Dinihaberlerde bunu tetikliyor. Öncülüğünü yapıyor. İnsandır hata yapar. Allah affeder.

Avatar
Ümmetiçi 2016-11-13 16:26:55

Allahın laneti süleymancıların, feyzi bereketi de cami camaatinin üzerine olsun

Misafir Avatar
Tuncay 2017-01-03 12:11:03 @Ümmetiçi

süleymancıların kafir olduğuna şahitlik eder misin?

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
MUSTAFA EYİGÜN 2016-11-16 09:11:18 @Ümmetiçi

i̇nşaAllah ne yazdiğini ve ki̇me lanet okuduğunu bi̇li̇yorsundur . önce bi̇ araştir ondan sonra lanet oku.

Beğenmedim! (2)

banner220