Mezhepsiz Süleymancılar Cuma Namazı Kılacak mı?

Süleymancıların mescidinde namaz kılmanın dört mezhebe göre haram olduğu biliniyor. Mezhepsiz deyip kendilerini eleştirenlere saldıran Süleymancıların bu hafta camiye gelip gelmeyeceği merak ediliyor

Mezhepsiz Süleymancılar Cuma Namazı Kılacak mı?

Süleymancıların mescidinde namaz kılmanın dört mezhebe göre haram olduğu biliniyor. Mezhepsiz deyip kendilerini eleştirenlere saldıran Süleymancıların bu hafta camiye gelip gelmeyeceği merak ediliyor

İsmet DEMİR
İsmet DEMİR
30 Aralık 2016 Cuma 01:35
Mezhepsiz Süleymancılar  Cuma Namazı Kılacak mı?
banner221
MAHMUT DENİZ / öZEL
DiNiHABERLER.COMSüleymancılar gibi yıkıcı cemaatlerin müntesiplerini ellerinden tutma adına yapmadıkları hokkabazlık kalmıyor.

Öğrenci okutma ve Fetullah haini gibi İslam’a hizmet etmek için yola çıkan Süleymancıların kimsesiz öğrencilere yurt yapma ve Kur’an eğitimi kılıfı ile varlıklarını devam ettirdiklerini biliyoruz.

SÜLEYMANCILIK BİR CEMAAT DEĞİL İSLAM TEMELİNDE FARKLI BİR DİNDİR

Yurt yapmak ve Kur’an’ı en güzel şekilde okutma ameliyesi ile kalmayan Süleymancılar, Kur’an ve Sünnetin nasıl anlaşılması gerektiği konusunda İmamı Rabbani gibi hurafenin pirini kendilerine rehber edinince ümmetten kopmanın ötesinde yeni bir din olup çıktılar. 

Bu farklı dinin bir görünümüdür ki Cuma namazlarını dahi kendi yurtlarında dayayıp döşedikleri mescid-i dırarlarda kılmaktalar. Dinlerinin farklılığı o kadar aşikar ki tüm Müslümanlar, Süleymancıların deyimiyle “darü’l-harb olan küfür devletinin küfür bir kurumu olan Diyanet’e bağlı hizmet veren camilerde” Cuma ve beş vakit namazlarını eda ederken Süleymancıların mescid-i dırarlarına namaz kılmaya gitmezler. Aynı şekilde Süleymancılar da başka cemaatlerin mescidine gitmez, müntesiplerinin de ardında namaz kılmazlar.

Bu durumun din farklılığı dışında başka bir açıklaması olabilir mi?

DÖRT MEZHEBE GÖRE SÜLEYMANCILARIN MESCİTLERİ MESCİD-İ DIRAR’DIR

Dört mezhebin Cuma konusunda ki görüşlerini ortaya koymuştuk. Dört mezhebe göre Cuma kılınan mekanın herkese açık, halkın toplanacağı ve mülki idare amirince belirlenecek yer olması gerektiği şartlarını sıralamıştık. 

Süleymancılar başkalarını mezhepsizlikle suçlarken kendi mescitlerinde beş vakit namaz ile Cuma namazı kılmalarına dair hiçbir mezhepten tek bir satır fetva getiremeyecekleri açıktır. Bu durum da Süleymancılar din farklılığın yanısıra aynı zamanda mezhepsiz  olduklarını da ortaya koymuş olurlar.  Halep oradaysa Mezhepler de burada iken Süleymancılar mescidi dırarlarında hangi fetva ile ümmetten kopup ayrı Cuma kıldıklarını Müslümanlara açıklamakla mükelleftirler. 

Çünkü bildikleri bir şey var ve bunu Müslüman kardeşlerinden saklıyorlarsa bu durumda dilsiz şeytan olmuş olurlar. 

SÜLEYMANCILAR İMAM KONUSUNDA DA MEZHEPSİZDİRLER

İmamın şartlarına gelince bu konuda tercih elbette imam olacak şahsın Kur’an’ı en iyi bilen, fıkhı en iyi anlayan yaşam tarzıyla en iyi örnek bir şahsiyet olmasıdır. 

Lakin yurtdışı hariç 87 bin caminin sevk ve idaresinde takva esas unsur alınacak olursa memlekette 50 camiye dahi imam bulmak mümkün olmaz. Aynı ölçüyü bilgisizliği ile meşhur Süleymancılara da uygulamamız durumunda bir imamın bile içlerinden çıkmayacağı bir vakıa. 

Hem bu konuda imam yarıştırmaya kalkışacak olursak ümmetin Süleymancı imamlardan ziyade Diyanet’in din görevlileri üzerinde ittifak edeceğine şüphe yok.

DARÜ’L-HARP YALANI

Devletin idari sistemi konusunda hiçbir mezhep, Cuma namazının kılınmayacağına dair bir görüşe sahip değildir. 

Bir yerin darü’l harp olduğu gibi yorumlara sığınarak Cuma’yı terketmek “Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır.” (Cuma Suresi, 9.ayet) emrine muhalefet etmektir.

Allah, bir yerin darü’l-harp olmasına bakmaksızın iman edenlerin Cuma namazına koşmasını emretmektedir. 

DARÜ’L-HARP YALANIYLA ÜMMETİ PARÇALAMAK HAÇLI OYUNUDUR

Allah’ın bu emrinden sonra hiç kimsenin darü’l-harp gerekçesine sığınarak Allah’ın farz kıldığı ibadetten milleti kaçırtma veya ümmeti bölme hakkı olamaz.

Bir memlekette darü’l-harbi bahane edip Cuma namazını terketmekle ne o yer İslami yapıya kavuşur ne de o bölgede bulunan Müslümanlar gayrete gelir. Olan namazını kılmamakla Allah’ın emrini yerine getirmeyen ve ibadetlerini yerine getirmelerine engel olan çok bilmiş sözde alimlere ve o alimlere uyan cemaate olur. 

Süleymancılar, “Darü’l-harpte namaz olmaz!” deyip Diyanet’e bağlı olan camilerde namaz kılınmaması gerektiğini ileri sürüyorlar. 

Eyvallah! Hadi Türkiye darü’l-harp; Diyanet'te küfür devletin bir kurumu olsun, diyelim.

İyi ama milyonlarca Müslüman Cuma namazlarını nerede nasıl eda edecek?

87 bin caminin bakım onarım işlerini kim üstlenip takip edecek?

87 bin caminin din görevlilerinin iaşesini kim karşılayacak?


Camilerde görevli 100 bin din hizmeti veren imam ve müezzinin ilmi seviyesini, davranış şeklini, mezhepler ve cemaatler karşısında tarafsız tutumunu kim nasıl ayarlayacak?

Diyanet İşleri Başkanlığı olmadığı takdirde bu din hizmetlerini cemaatlerin nasıl yapacağını tüm millet çok iyi biliyor. 

Cemaatlerin birbirinin ardında namaz kılmak bir tarafa birbirlerinin mescidine dahi gitmediğini Avrupa’da net olarak görüp dururken Süleymancılar gibi yıkıcı cemaatlerin amacının İslam olmadığını kurulan ticari sektörün ayakta kalma mücadelesi içinde olduklarını net olarak görülmektedir.

Allah’ın ibadetlerine gelince Süleymancılara göre Türkiye darü’l-harp oluyor. Ama seçimlerde küfür devletinin küfür partileriyle pazarlık etmek nasıl oluyorsa İslam’a hizmet oluyor.

CUMAYA GELİNCE TÜRKİYE DARÜ’L-HARP; PARTİLERLE PAZARLIĞA  GELİNCE TÜRKİYE ŞERİAT DEVLETİ OLUYOR

Devletin açtığı bankalardan faiz alır, diğer kurumlarda işlem yaparken de Türkiye Süleymancılara göre hiç darü’l-harp olmuyor. 
Aleyhlerinde yazılan yazılarda küfür devletinin mahkemelerine koşup haberlerimizi durdururken de Türkiye darü’l-harp olmuyor.
Ama Cuma namazına gelince Türkiye her nasılsa bir anda darü’l-harp oluyor.
Süleymancılara soruyoruz. Madem Türkiye darü’l-harp ise bu konuda bu güne kadar dişe damağa dokunur kaç öğrenci yetiştirdiniz?
Darü’l-harb ile mücadele eden tek bir öğrencinizin adını neden duymuş değiliz?Darü’l-harb olarak görülen yerde her cemaat kendi mescidinde Cuma kılmaya başladığı takdirde bu durum Müslümanların mı yoksa küfür gördüğünüz devletin mi aleyhine olur? Sizin mantığınızla ümmet hareket etmiş olsa bu ümmetin tevhidi nasıl gerçekleşecek?

MESCİD-İ DIRARLARDA NAMAZ KILMAYIN!

Süleymancıların Süleyman Hilmi Tunahan Hazretlerinin mirasına sahip çıkamayıp ümmeti bölme adına CIA ve benzeri haçlı güçlerinin denetiminde olduğunu görüyoruz. İslama hizmet adı altında Kur’an’dan ve ümmetten kopuk nesil projesinin haçlı projesi olduğunu artık ümmetin görmesi gerekir.

Süleymancıların içinde bulunan safiyane Müslümanların artık gözünü açıp orada kıldıkları namazın boşa gittiği, hatta ümmetten ayrı düşmekle fitneye neden olarak adam öldürmekten beter eş değer bir günah içinde girdiklerini hatırlatmak isteriz.


Haydi Süleymancılar!

Haçlıların üzerinizdeki oyununu bozma adına mescidi dırarları bırakıp ümmetle birlikte Cuma namazlarınızı kılmak için camilere gelin.

Ey Süleymancılar! Cami ile de yetinmeyip imamı rabbaninin hurafe kitaplarıyla sizi kandıran din bezirganlarını da değiştirip her hafta cemaat dışından farklı bir hoca ile Kur’an meali, tefsir, hadis dersleri yaparak üzerinizdeki CIA tozlarını silkelemenin zamanı gelmedi mi?


 

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Güncelleme: 30.12.2016 01:54
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Seyfullah 2016-12-30 07:43:19

Onların kendi mescitleri var gelmezler camiye Rabbim hidayet versin

Misafir Avatar
saim 2016-12-30 17:06:54 @Seyfullah

süleymancı olupta müftülük yapan hatta il müftüsü olan adamlar var. onlara bunu sormak lazım...bunlar hangi kafayla ümmetin içine ayrılık tohumları atıyor.

Beğenmedim! (5)
Avatar
muhammet ikbal 2016-12-30 20:58:22

açık öğretim lisesini bitirip oradan ilahiyat önlisans bitiren süleymancıları göreve alırken bir kez dehe düşünülmelidir.bu cemaatin liderine kurban olayım ama malesef bunlarda merdiven altı faaliyetlerine devam ediyorlar.dibindeki camiye gitmeyip vatandaşı yurtlarında cmaya çağırıp bölücülük yapıyorlar hangi hutbe okunuyor hangi vaazlar ediliyor devlet kontrol altına almalıdır. fetöcülerede iyi diyordu bu milet onlarda namaz kılıyor diyorlardı en azılı teröristlerden beter faaliyette bulundular.milleti bıktırdılar talebe okutuyorlarmış güya.sanayide gele gide bıktık kovmaktan biri kovuluyor diğeri giriyor.millet cenazesine yanamıyor alt üst parası hamam parası yok ölü evinde 7 gün kuran okumalar istismarın dik alasını yapıyorlar öyle ağzını bozacak sümeymancı olursa lurtlarının hocalarının adreslerini yazarım gelir sorarsınız bu benim görüşüm müslüman tefrikacı değil birleştiricidir. herkesin giremediği yurt mescidinde hangi mezhebe göre cuma kılıyorsunuz camiler boş iken kendinize ge

Avatar
İmam gurkan 2016-12-30 17:55:11

Süleymancılarda dahil nütün cemaatleri kapatmak gerekli bunların içi ajan dolu ...

Avatar
İmanım 2016-12-30 08:20:58

Şu farklı din fazla olmuş adamın onun dışındaki bütün eleştirilerinizi katılıyorum.bu arada haberiniz olsun yeni yeni gelmeye başladılar inşAllah daimi olur yeni yazıları bekliyoruz lakin adalet insaf ve vicdan asla terk edilmemeli bir topluma olan kızımız bizi adaletten uzaklaştirmamalidir malumunuzdur. Selam ve dua ile yeni yazı dizisini bekliyorum

Avatar
mustafa5657 2016-12-30 17:28:36

cuma namazını ister kılarız ister kılmayız özgür bir ülkedeyiz

Misafir Avatar
son osmanlı 2017-01-04 14:15:43 @mustafa5657

namaz kılmayanlardan bahsedilmiyor.. yanlış siteye girdin herhalde olabilir, olabilir...

Beğenmedim! (1)
Avatar
Mumin 2016-12-30 16:05:29

Kardeşim suleymancilari cumaya davet etmeyi birakda su yılbaşı kutlayan müslümanları ikaz mahiyetinde yazı yaz dimi ama....

____ADMİNİN YORUMU___ KÖR MÜSÜN? MANŞETTEN BİLE DÜŞMEDİ YILBAŞI HABERLERİMİZ. SİTE SİZİN GİBİ YOLDAN ÇIKMIŞLARI UYARI İÇİN HABER ÜRETİYOR...

Avatar
böyle bir ortamda 2017-01-06 14:14:50

dinihaberlercom ! bugün hutbede bile ,birlik beraberlikten bahsedildi! bölücülük yapmayın ! fitne çıkarmayın ! bu süleymancı cemaatinin bi yanlışı varsa , kendilerini bağlar ! siz, biz yada bi başkası onları sevmeyebilir ! ama sizin yaptığınız çok yanlış ! özellikle içinde bulunduğumuz şu süreçte! alevi sünni ,hristiyan vs.. ayırımı yapmak bile doğru değilken ! , sizin yaptığınız ne !!?
şu ortamda halkı kin ve nefrete sürüklemekten ceza almadan bu huyunuzdan vazgeçin !!

Avatar
böyle bir ortam da-2 2017-01-06 14:20:54

... gidin okul önlerinde incil dağıtan misyonerlerle mücadele edin.. sonuçta onlar da , ümmeti bölmüş oluyor. hatta sizin zihniyetinize göre gidin bütün kilise ve havraları kapattırmak için mücadele edin ! öyle değil mi ?! sonuçta bunlar daha tehlikeli. etraftaki ümmeti kendilerine çekiyorlar sonuçta!......... mesele anlaşılmıştır diye düşünüyorum.. fitne çıkarmayın!!

banner261

banner260