Süleymancılar bu günde cumaya gelmediler

Süleymancılar bu hafta Cuma namazına gelip gelmeyeceklerini sorguladık. Lakin çok bilmiş allame Süleymancılardan ne cumaya gelen var ne de gelmediğini kabul eden.

Süleymancılar bu günde cumaya gelmediler

Süleymancılar bu hafta Cuma namazına gelip gelmeyeceklerini sorguladık. Lakin çok bilmiş allame Süleymancılardan ne cumaya gelen var ne de gelmediğini kabul eden.

İsmet DEMİR
İsmet DEMİR
30 Aralık 2016 Cuma 21:13
Süleymancılar bu günde cumaya gelmediler
banner221
MAHMUT DENİZ / öZEL
DiNiHABERLER.COM


Süleymancılar bu hafta Cuma namazına gelip gelmeyeceklerini sorguladık. Lakin çok bilmiş allame Süleymancılardan ne cumaya gelen var ne de gelmediğini kabul eden.

Bu güne kadar yazdığımız yazıların iftira olduğunu söyleyen Süleymancılar, bol küfürlü sözlerle yaverleri Fetullah gibi beddua etmekten başka bir şey yapmadılar.

Süleymancılara mezhepsiz olduklarını söyleyince pek bir bozuluyorlar.

Ama kendileri başkalarına “Mezhepsiz, rafizi, fazlurrahmancı, akılcı, mealci, ibni teymiyyeci, vehhabi, şii…” derken çok rahatlar.
Yayınladığımız yayınlar için “Yaptınız haberler fitne, fitnecilik etmeyin! Yumuşak dil kullanın. Bu dil karşı tarafın kendi fikrine daha sıkı sarılmasını sağlar…”
mealinde eleştiriler geliyor.

MESCİD-İ DIRAR KONUSUNDA PEYGAMBER (AS)'IN UYGULAMASI ÇOK SERTTİR

İslam ümmetini hem de namaz üzerinden bölmek isteyen insanlara “Bölücü, fitneci, mezhepsiz” dediğimiz yazılar karşısında Allah Resulü’nün mescidi dırar hususunda ki uygulamasını Süleymancılar bir bilse söylediklerimizin az bile olduğunu görürlerdi. 

Biz sadece “Lütfen uyanın! Ümmeti parçalamayın...” mealinde uyarılar yaparken Allah Resulü Tevbe suresinin ilgili ayetlerinin nazil olması sonrasında doğrudan mescidi dırar’ı yıktırdığı gibi mescidin eşyalarını da kullanmayıp yaktırdı. 

Süleymancılar gibi ayrı mescid edinenlerle ilgili olarak Allah münafıkları şu ayetle tehdit ederken Müslümanları da bu tür münafıklara karşı uyarır.

“Bir de şunlar var ki, zararlı eylemler gerçekleştirmek, inkarcılıklarını pekiştirmek, müminlerin arasına ayrılık sokmak ve daha önce Allah ve Resulü'ne savaş açmış kişi lehine fırsat kollamak üzere bir mescid yapmışlardır. "Amacımız sadece iyilikti" diye de yemin edecekler, Allah şahit, onlar kesinkes yalancıdırlar.  Orada asla namaza durma! Daha ilk günden takva temeli üzerine kurulan mescid, namaz kılman için elbette daha uygundur; burada gerçekten arınmak isteyen adamlar vardır. Allah da temizlenenleri sever. Binasını Allah'a saygı ve O'nun hoşnutluğunu kazanma temeli üzerine kuran mı daha iyidir yoksa binasını kaymak üzere olan bir uçurumun kenarına kurarak onunla birlikte cehennem ateşine yuvarlanan mı? Allah kötülükte ısrar eden kimseleri doğru yola iletmez. Onların kurduğu bina, yürekleri paramparça olmadığı sürece içlerinde bir huzursuzluk kaynağıı olmaya devam edecektir. Allah bilen ve hikmetle yönetendir." (Tevbe Suresi, 107-110.ayetler)

Umarız bu ayetten sonra ümmet arasında bölücülük yapan Süleymancılar, millete küfretmek yerine ahirette Allah’a verecekleri hesabı düşünürler. 

Müslümanlardan dileğimiz o dur ki, Süleymancılar konusunda orada namaz kılan saf Müslümanları uyarmalarıdır. Cuma Suresi 9.ayet, Tevbe Suresi 107-110.ayeti, Peygamberimizin sünneti ve dört mezhep imamının Cuma konusunda ki içtihatları çerçevesinde Süleymancıların yaptığı uygulama tam da ayette belirtildiği gibi "inkarcılık, mü’minler arasına fitne sokmak, Allah ve Resulüne savaş açanların ekmeğine yağ sürmektir."

Ayetin hükmü gayet açıktır ki ümmetin rağbet ettiği mahaller dışında mescitler edinmek ve oralarda namaz kılmak münafıklıktır. 

Ayet bu tür mescit açanların kötü niyetini deşifre etmektedir. Ayet, bu kötü niyete sahip olanların tamamının başka bir gerekçe ile değil "Bizim niyetimiz sadece iyilikti" demekten başka birşey olmayacağı gerekçesini ileri süreceklerini belirtmektedir. Bu gün Süleymancılar da bu mealda darü'l-harp kavramının ardına sığınıp arkasında namaz kılacakları imamları yerin dibine batırma çalışması yapmaktan başka kendilerinin iyilik yaptığı inancıyla müntesiplerini kandırmaktadırlar.
 
Bu gün Cuma namazını kendi yurtlarında kılan Süleymancılara soruyoruz:

“Müslüman ne yaparsa yapsın ahirette vereceği hesabı düşünerek yapacağı işte şer’i delillerini ortaya koymak zorundadır. Cuma namazını mescidi dırar olan yurtlarında kılan Süleymancıların bu konudaki delilleri nedir?”

“Darü’l-Harp yalanlarını geçen yazımızda ortaya koyduktan sonra Süleymancıların kendi mescitlerinde Cuma namazı kılmaya devam etmeleri fitnecilik/bölücülük/kibir değil midir?”

“Cuma namazını her cemaat Süleymancılar gibi bir içtihatta bulunarak Pakistan'da olduğu kendi mescidinde kılmaya kalktığı takdirde ümmetin tefrikası Müslümanların mı gavurun mu işine yarar?”

“Bu inat ve inkarınızla ümmetin tevhidini nasıl gerçekleştirmeyi düşünüyorsunuz?”

DARÜ'L-HARP'TE CUMA NAMAZI KILINMAZ İSE SÜLEYMANCI YURDUNDA DA CUMA NAMAZI KILINMAMALI DEĞİL Mİ?


“Darü’l-Harp’te Cuma namazı kılınmayacağını söyleyip kendi müntesiplerinizi kandırdığınızı duyuyoruz. Fetvanız aynen şu şekilde, "Darü'l-harpte Cuma namazı kılınmaz!" Madem darü’l-harpte Cuma kılınmayacağı fetvasını Allah’tan korkmadan verebildiniz. O halde yurtlarınızda neden Cuma namazı kılma gereği duyuyorsunuz? Darü'l Harp'te yurtlarınızda Cuma namazı kılmak caiz oluyor da tüm Müslümanlarla birlikte namaz kılmak neden caiz olmuyor?”

“İçinizde bırakın dünyayı Türkiye çapında bile bir alim yetiştirememişken Cuma namazı konusunda çıkardığınız fitne fetvanın içtihadını kim yaptı ve bu içtihadın delilleri nelerdir?”

“Süleyman Hilmi Tunahan hayatta olsaydı sizin ayrı Cuma namazı kılmanıza müsaade eder miydi?”

“Süleyman Hilmi Tunahan’ın sizi görüp duyduğunu söylediğinizi müntesiplerinizden öğreniyoruz. Sizi görüp duyan Süleyman Hilmi Tunahan’a sormanız mümkünse şu an Müslümanlardan ayrı Cuma namazı kılmanızla ilgili olarak vereceği cevabı, Müslümanlara açıklayabilir misiniz?”


Diyanet ile olan çatışmanızda Haricilerin Hz. Ali'ye olan husumetini karşılaştırdığınız da ne gibi benzerlikler ve ayrılıklar görüyorsunuz?  

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Güncelleme: 31.12.2016 01:07
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Musa uygun 2016-12-31 10:01:39

Neden gereksiz şekilde müslümanları rencide etmeye çalışıyorsunuz böylesine köklü bir cemaatin bu güne kadar devletimizle bir derdi olmamasına rağmen neden fitne Ateş'ini körüklüyorsunuz. Ümmeti Muhammedin evladı gayri müslimlerin fitneleriyle kıvranırken gereksiz mücadeleniz nedir. Kime hizmet ettiğinizin farkındamısınız. Biz her zaman devletimizin yanındayız dualarımız da bile Allahümmecal devletene daimen diye dua ederiz ayıp sizin yaptığınız Allahtan korkun ve ümmetin arasına fitne tohumları ekmeyin. Vesselam

Avatar
Hızır ÇAKAR ASLANOĞLU 2016-12-31 13:26:22

Anlaşıldı. ALLAH TAN KORKMUYORSUNUZ KULDAN DA UTANMAZMİSİNİZ ? 50 SENE DİYANET TE GÖREV YAPTİM. TÜRKİYE DE Kİ BÜTÜN CEMAATLERİ EN İYİ TANIYAN İLK ON KİŞİDEN BİRİSİYİM. SULEYMANLILAR DAHİL HİÇBİR CEMAAT TÜRKİYE DE veya DAR ÜL HARP TE CUMA NAMAZI KILINMAZ FETVASI VERMEMİŞTİR.. Aksine CUMA NAMAZI DAR ÜL HARP TE OLSA BİLE MUTLAKA KILINMALIDIR derler.. Dinihaberler.com olarak ne yapmak istiyorsunuz ? AHİRET VAR AHİRET.. YALAN İFTİRA ALGI OPERASYONU VE TETİKÇİLİK... TEK KELİMEYLE YUUUHHHHHH OLSUN HAM ERVAHINIZA...

Avatar
İmam-hatib 2016-12-31 09:09:26

Arkadaşlar farklılıklar güzelliklerimizdir.ve zenginliklerimizdir.siz hep aynı gömlek pantolon takim ayakkabi mi giyersiniz?Allahta kullarinin kiminin namazda elini yana salmasini kimininde bağlamasini ister relaks olun rahat olun dert etmeyin derdimiz dünyayi islamla şereflendirmek olsun deydiydi deymediydi bırakalim bunlari gavur marsı parselliyor haberiniz varmı?

Avatar
abdullah imamoğlu 2016-12-30 23:06:03

darulharp mevzuuna gelince diyanet islam ansiklopedisi darul harb maddesine bakın okuyun bu hususta farklı bir görüşümüz yok

Avatar
Halil 2016-12-31 23:16:32

Mezhepsiz ne demek yahu? Bilgi sıfır, iftira ve fitne!

Avatar
sırat 2016-12-31 18:52:06

tamda iftiracıyızbiz.com a göz atarken gene kusmussun igrenc bi sekılde admin hadı herseyı anladıkta admin sen ne ara 84.684 camimizi gezdin de süleymanlıların camilere gıtmedigini soyluyorsun.illa resmedip gozunuze mı sokalım ...

Avatar
yeter 2016-12-30 23:11:04

mavi takkeleri bile ayrımcılık ifadesidir.

Misafir Avatar
kdr 2017-01-04 11:15:01 @yeter

sen de mor takke tak kardeş

Beğenmedim! (0)
Avatar
İbrahim ünver 2016-12-31 09:54:21

Imam hatip arkadaşım senin ufkun dar
Imam imamligini yapıp dini anlatacak değdi degmdiye kadar muhendiste uzaya çıkacak
Feto da imamdi
Her farklılık güzellik değildir deas ta cihat ediyoruz diyor güzelle haini göreceksin

banner220