Süleymancılar çocukları, planlı bir şekilde ümmete düşman ediyor

“Süleymancılar bu Cuma da camiye gelmediler” başlıklı yaptığımız haberde Süleymancıların kendi yurtlarının bir katını mescide çevirdiklerini, Cuma namazını da bu mescitlerde kıldıklarını açıklamıştık. 

Süleymancılar çocukları, planlı bir şekilde ümmete düşman ediyor

“Süleymancılar bu Cuma da camiye gelmediler” başlıklı yaptığımız haberde Süleymancıların kendi yurtlarının bir katını mescide çevirdiklerini, Cuma namazını da bu mescitlerde kıldıklarını açıklamıştık. 

İsmet DEMİR
İsmet DEMİR
30 Kasım 2016 Çarşamba 09:03
Süleymancılar çocukları, planlı bir şekilde ümmete düşman ediyor
banner221
DiNiHABERLER.COM / öZEL


Daha önce yaptığımız haberlerde Süleymancıların camiye gelmediklerini ve buna neden olarak Diyanet’in imamlarının “itikatlarının bozuk, mezhepsiz, Kur’an’ı kendileri kadar bilmedikleri, Fazlurrahman ile Mevdudi ve Seyit Kutup okudukları, mealci olup hadisleri inkar ettikleri, akılcı ve felsefe okudukları” gibi kendilerine göre buldukları zırva bahanelerin ardına sığınıp cami imamının ardında namaz kılmanın doğru olmadığı gibi yorumlarla müntesiplerini cami cemaatinden kopardıklarını açıklamıştık.

Aslı astarı olmayan bu karalama kampanyalarının, Süleymancı hoca müsveddelerince müntesipleri elde tutma adına İslam ahlakıyla bağdaşmayacak bir algı operasyonu olduğu görülüyor. 

Oysa Müslümana yakışan ayette belirtildiği şekilde Kur'an ile hatası olanları uyarmak ve iletişime devam etmektir.

Süleymancı tabanının dünyadan habersiz iyi niyetle kendilerine sunulan anlatının İslam inancı olduğu kanaatiyle samimi bir şekilde büyüklerini takip ettiklerini biliyoruz. 

Lakin her yıkıcı cemaat gibi Süleymancılığın da CIA gibi haçlı batının gizli ve açık örgütlerince şekillendirilerek bir şekilde İslam dinini din olmaktan çıkarıp atalar dini oluşturdukları eylem ve söylemlerinden anlaşılıyor. 

Küçükten alınan çocukların sorgulama melekelerinin öldürülmesi, klasik Süleymancılık öğretilerine sahip kişilerce verilen bilgiler sonucunda hayatı ve İslam’ı, tabi olduğu bu cemaatin öğretilerinden ibaret gören müntesip katolikleştiğinin farkına bile varamıyor.

Her yıkıcı cemaat gibi Süleymancı hocaların öğrencilerine haklılıklarını gösterme adına sundukları Kur’an ve Sünnete dayalı bir bilgi vermenin ötesinde kendilerine alternatif olarak gördükleri cemaatler ile Diyanet mensuplarının insani özelliklerinden kaynaklanan hatalarını deve yaparak anlatmaktan başka bir veriye de sahip değiller. 

Tamamıyla İslam ahlakına mugayir bu durum maalesef İslam ahlakı gibi sunulurken kendilerine emanet edilen Müslüman çocuklar, planlı bir şekilde ümmete düşman edilir. 

Sadece ümmetten koparılmakla da kalınmaz. Aynı şekilde İslam’ın ana kaynakları dahi tıpkı ortaçağ Hristiyanlığındaki mantıkla “Siz Kur’an’dan Sünnetten ve sair tefsir ve hadis kitaplarından anlamazsınız. Anlasa anlasa biz hocalar bu işten anlarız…” denilerek İslam’ın ana kaynaklarından da müntesip koparılır. 

Verilen eğitimle adeta hayvanlaştırılan müntesip FETÖ’de olduğu gibi insan içinde insandan soyutlanmış bir şekilde kendi cemaati dışında dönen dünyaya duyularını kapatır. 

Bunun en açık örneği, yazılarımızdan sonra İstanbul’dan talimat gönderilerek medyadan özellikle de dinihabelerden uzak durmalarının yazılı bir şekilde tüm birimlerine bilgi notu gönderildiğidir.

Eleştirilerimiz karşısında  kendilerini savunamıyorlar. Çünkü tutar hiçbir tarafları bulunmuyor. Kendilerini yenileyecekler ama yenilenmeleri gerektiğine dair akledecek beyin çoktan yıkanmış durumda. 

Kurumu kapatsalar her yurtta topladıkları zekat ve sadakalarla geçinen onlarca Süleymancı hoca ailesiyle birlikte gözünü bu yurtlara dikmiş iaşesini karşılıyor.

İlahiyat ve Diyanet’ten yardım isteyecek akıl olmadığı gibi kötüledikleri bu kurumlara gitmeyi de nefislerine yediremiyorlar.

Öylesine zalimler ki kendi nefislerinin uydurduğu atalar dinini ayakta tutma adına ümmetin çocuklarını yakmaktan ve ümmeti parçalamaktan geri durmuyorlar. 

Cuma namazı uyarımız üzerine sitemize “mezhepsiz ve cahil olduğumuza dair” yorumlar yağdı. Verilen eğitimin sonucu olarak itham etmek ve yaftalamak her yıkıcı cemaat gibi Süleymancıların da en büyük marifetlerinden…

Diyanet’in ve bizim mezhepsizliğimizin iddia edilmesi üzerine dört mezhebe göre “Nerelerin mescit hükmünde olduğu, namaz kıldıracak imamın vasıfları ve Cuma namazı kılınacak mescitlerin nereler olabileceğini..” açıklayan “Süleymancıların mescidinde Cuma namazı kılmak haramdır” başlıklı haberimizi yayınladık.

İslam’ın ötesinde atalar dini  yaşayan bir Süleymancı, dört mezheb imamının fetvaları karşısında beklerdik ki gitsin ve Süleymancıların yüzüne hışımla, “bu güne kadar kendilerini kandırdığını..” söylesin.

Ne gezer?!

Arkadaşlar dini atalar dinine çevirir de mezhebi takar mı?

Tabi ki takmadılar. Milleti mezhebsizlikle suçlayan Süleymancılar dört mezhebin hiçbirinin görüşünü  beğenmeyip yine bildiklerinden şaşmayıp kendi masum gördükleri imamlarının ardında Cuma namazı kılmaya devam ettiler.

Diyanet İşleri Başkanlığı 15 Temmuz’dan sonra İslam ümmetini parçalayan, İslam’a aykırı bilgi veren, istikametten şaşan cemaatlerle ilgili çalışma yapacağını hatta açık açık deşifre edeceğine dair beyanatlarda bulunduğu kamuoyuna yansımıştı. Kamuoyu FETÖ kadar dini ve milli duyguları istismar eden Süleymancılar için Diyanet’in yapacağı açıklamayı haklı olarak bekliyor. 

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Güncelleme: 24.12.2016 16:53
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
zafer gevrek 2016-11-30 13:56:43

Ben süleyman efendinin başlattığı bu islami din hizmeti veren bu cemaat içinde senelerce hem okula hemde kursta çok güzel tatbikli kurs ve medrese usulu eğitim gördüm istanbulda bana yurtta görev verdiler 4 yıl kadar görev yaptıktan sonra almanyada görev yapmak üzere almanyaya gittim 10 yıl kadar almanyada kaldım bu cemaati yakinen çok iyi tanırım almanyada bölge idarecisi olan mehmet sabancı isimli kişi cemaatle yaşadığım bir kendilerinden kaynaklı sıkıntıda istifa etmeyi düşündüğümde bana seni üstazımız seni siler bırakır arkandayız mücadeleye devam et bu kişiler merhum ahmet abimizi bile rahatsız ediyorlar deyip saflığımdan yaralanıp beni ateşin içine attı sorunlar ayyuka çıkınca kavga gürültü oluncada bütün sorun sensin deyip diğer insanlarla beraber olup beni harcamakdan utanmadığı gibi eşimin ailesi ile beraber olup beş vakit namaz dahi kılmayan şu anda almanyada görevde cemaatin yardımlarını ve iyi niyyetini çok iyi kullanan nihat biçer gibi adam o zaman almanya köln merkez sorumlusu olan seyfi bayraktar ile evime gelip ailemi benden ayırmak için üstazımız seni terk edip bırakmış demekden bile haya etmediler de benim camii ye gidip gelmemden bile rahatsız oldularda benim çok büyük bunalımlara sürüklenmeme sebeb oldukları gibi nice saf temiz müslüman evlatlarının perişaniyyetine sebep olunuyor ben yıllar sonra 2010 senesinde türkiyeye döndükten sonra bile maalesef aradaki irtibat kuvvetli olduğu için türkiyedede cemaatten dışlanan adam oldum bendw diyanetin açtığı sınavlara girip imam hatip olarak göreve başladım anlatacak çok şey var taban çok temiz süleyman efendi çok hizmet vermiş ancak cemaatte ipler kötü niyyetli menfaatperes sorgulanamayan merhametsiz iyi niyyetleri istismar eden insanların elinde Allah müsliman kardeşlerimize şuur versin herkese selam ve saygılar.

Avatar
Teoman 2016-11-30 13:51:22

Bizim nere bağlı olduğumuz belli S H T. Siz nere bağlısınız.sen ne anlarsın dinden cemaatten.

Misafir Avatar
faik 2016-12-01 07:39:11 @Teoman

siz var ya siz o küçücük beyinleri nasıl da yıkayıp ümmete birer düşman yetiştiriyorsunuz. sizler milletin kan emicilerisiniz sizler hep ikicicik yapıyorsunuz diyanet işleri başkanlığı varken siz kim oluyorsunuz da din anlatıyoruz diyorsunuz siz ancak cep doldurmayı bilirsiniz

Beğenmedim! (13)
Misafir Avatar
abdullah 2016-11-30 19:54:10 @Teoman

din babanın malı gibi yazmşsın.

Beğenmedim! (3)
Avatar
hayati doğru 2016-11-30 10:59:00

gizli kapaklı olan tüm cemaatlar araştırılmalı, uzantıları nereye dayanıyor (abd,israil,iran,rusya vs.) araştırılmalı ve kapatılmalıdır. birlik beraberlik sağlanmalıdır. süleymancılarda aynen fetöcüler gibidir. herkesi içlerine almazlar nerede ballı, nerede menfaatlarına yarar sağlayacak kimse varsa onlara kapar, ticari faaliyetlerine devam ederler.

Avatar
Mali 2016-11-30 11:07:08

Yurdun Mescidinde cuma kılmak haram dır diye bir fetva mı var

_____ADMİNİN YORUMU___ Öğretmediler mi sana cuma namazı nerede kılınır, kim izin verir?

Misafir Avatar
faydalı 2016-12-01 07:43:26 @Mali

aynen cuma kılmanın şartları var bunlar kendi binalarında cuma kılıp ikicilik yapıyorlar

Beğenmedim! (5)
Misafir Avatar
Birdotst 2016-11-30 19:47:14 @Mali

laik devlet mi ? devlet tüm dinlere aynı mesafede. kilisedeki ayini de yönetsin o zaman.

Beğenmedim! (0)
Avatar
ALİ 2016-11-30 16:44:54

''suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici '' e bunlarin hepsi̇ni̇ zen yapmişsin zaten

Avatar
Tunahan 2016-11-30 12:08:45

Ben bunun canlı şahidiyim lise okurken 2 sene kaldım ve sonrasında akrabalarımdan kalanlarda oldu. Bu denilenleri hep yaşadım

Avatar
Mert 2016-11-30 12:18:28

Sözün özü devletimiz acilen bütün dini eğitimle meşgul olan bütün çalışmaları diyanet e devretmeli denetim i var olan bir çalışma kaçınılmaz olmuştur

Misafir Avatar
kandemir 2016-12-01 07:41:04 @Mert

çok doğru kardeş yoksa bunlar milleti soymaya edecekler

Beğenmedim! (6)
Avatar
Dogru 2016-11-30 13:24:00

Sukurler olsunki bu suleymancilarin ne olduklarini ortaya cikan birileri var.bu sayede insanlar kimlerin ne oldunu gorsun artik gormeside lazim.islam ummeti bolunmesin kurana ve sunnete hizmet edelim hep birlikte.

banner220