Süleymancılara 3 defa kurban parası veren esnaf çıldırdı!

Süleymancıların arsızlıkları bitmek tükenmek bilmiyor. Çakma Ehli Sünnetçiler dini kullanarak milleti perişan etmeye devam ediyor. Zahide Uçar yazısında Süleymancılarla ilgili bilinmeyen gerçekleri kaleme aldı. İşte o gerçekler...

Süleymancılara 3 defa kurban parası veren esnaf çıldırdı!

Süleymancıların arsızlıkları bitmek tükenmek bilmiyor. Çakma Ehli Sünnetçiler dini kullanarak milleti perişan etmeye devam ediyor. Zahide Uçar yazısında Süleymancılarla ilgili bilinmeyen gerçekleri kaleme aldı. İşte o gerçekler...

06 Aralık 2017 Çarşamba 12:05
Süleymancılara 3 defa kurban parası veren esnaf çıldırdı!
banner283

Süleymancılar adını Süleyman Hilmi Tunahan’ın adından alır. Süleyman Hilmi Tunahan Nakşi şeyhidir. 1959 yılında vefat ettiğinde, yerine kimseyi bırakmamıştır. Tarikat anlayışına göre velayet bitmiştir. O tarihten sonra Süleymancılık cemaate dönüşmüştür. Süleymancılık Antalya bölgesinde çok etkilidir. Antalya’da Süleymancıların desteğini almayan siyasetçi seçim kazanamaz.

Köylüler, ilkokuldan sonra çocuklarını Süleymancıların yurduna teslim eder. Çünkü başka türlü okutma imkanları yoktur.

Süleymancılar, seçim dönemlerinde siyasi partilerle pazarlık eder, oylarını paraya dönüştürür. Kurban bayramı öncesi esnafı tek tek gezip kurban sözü alırlar. Aslında, vermeye mecbur bırakırlar.

Tanık olduğum bir olayı aktarayım:

Süleymancıların yurdunda yetişmiş bir esnafa bir kurban yazdılar. Esnaf kurban parasını verdi. Belli bir süre sonra kurban parasını vermedin diyerek gene aldılar. Esnaf “lanet olsun” deyip gene verdi.

Ve aynı kurbanın parasını üçüncü defa istemeye kalkınca, esnaf kafayı sıyırdı. Süleymancıların camisi ayrıdır. Süleymancı olmayan imamın arkasında namaz kılmazlar. Bu bölgede bir cenazeniz olup, Süleymancı hocaların eline düşenlerin vay haline.

Ellerinde hesap makinesi, ölenin namaz borcu hesaplanır. Sizlere şaka gibi gelebilir ama, maalesef gerçekleri yazıyorum. Diyelim ki ölen kişi 60 yaşında. Ölen kişi hiç namaz kılmamış gibi, 53 yıl 365 ile çarpılır. Çıkan gün sayısı 5 ile çarpılır. Çıkan rakam, her vakit namaz için kendi biçtikleri TL miktarıyla çarpılır ve sonuç cenaze yakınının eline tutuşturulur. Ve o miktar para tahsil edilir. Yani, Allahlığa soyunarak, şirk üzerinden din satıyorlar.

Süleymancıların lideri Ahmet Arif Denizolgun bu yıl, Eylül ayı başında vefat etti. Kız çocuklarının okutulmasını tasvip etmediği söyleniyor. Denizolgun Ulaştırma Bakanlığı yapmıştır. Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık bölümü mezunudur. Aynı zamanda Colombia Üniversitesi İş İdaresi Bölümü mezunudur. Bunlar kendileri en iyi okullarda, ABD’de okurlar. Çocuklarını okuturlar. Bağlılarına da; “çocuklarınızı okutmayın” derler.

ABD adına etki ajanlığı yapan bir ABD ajanı itirafında ne diyordu?

“Bütün Anadolu’yu gezip, Köy Enstitüleri aleyhinde anti propaganda yaptık. Çünkü 2000 yıllarına gelindiğinde Türkiye’nin genç nüfusu büyüyecek. Köy enstitüleri dursaydı, bu gençliğin alacağı eğitim ülkemizin çıkarları açısından tehlikeli olurdu.”

Türk Milleti, cehaleti öğütleyen, Türklerin din anlayışı olan Maturidiliğe karşı ılımlı islamı, yani Selefiliği savunan, Atatürk düşmanlığı yapan kim varsa, o kişi veya oluşumlara şüphe ile bakmalıdır. Çünkü, bir devlet veya devletler adına etki ajanlığı görevi yapma olasılığı çok yüksektir. Ve Süleymancı yurtlarında Atatürk düşmanlığı aşılanır. Süleymancılar Atatürk’ü asla sevmez. Süleymancılar FETÖ sonrası, sadece yurt değil, okul da yapmaya soyundular. Emperyalizm, kullandığı maşayı deşifre ederken, yerine mutlaka yenilerini de ikame etmiştir.

Bu yazıdan sonra, tarikatlar hakkında seri yazılarımı devam ettireceğim. Çünkü tarikatlar bu ülkeye karşı kullanılan Truva atları haline gelmiştir.


Kaynak:haberiniz.com.tr /Zahide Uçar

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
abc 2017-12-06 15:22:07

ne gariptir ki, millet bıkmış olsa idi vermezdi, ne hikmetse her gecen gün yükselişe geciyorlar... o zaman siz yalan söylüyorsunuz. erkeksen açık adres ver şu kişiye bunu yaptılar diye, ben araştırıp seni madara edeceğim, anladığım kadar siz antalyalı veya antalyadasınız.

Misafir Avatar
mesele basit neden anlamıyorsunuz 2017-12-07 11:32:33 @abc

millet kendi dini konusunda o kadar cahil ki bu tür yapılar bu cehaletten besleniyorlar... pkklı köpekler nasıl körpe beyinleri siyonizmin çıkarları için tepe tepe kullanıyorsa bunlarda müslümanlığın ana kaynaklarından uzak yaşayan halkın bu noksanlığını kullanıyor.

Beğenmedim! (5)
Avatar
vatandaş 2017-12-06 16:10:44

vermesinler kardeşim kimse kimsenin bogazına silah dayamıyor lanet okuyarak kurban mı kesilir saçma geldi bana bu yazı sırf laf olsun diye yazılmış boş işler bunlar

Avatar
Sinan Sümbül 2017-12-06 13:02:08

kaynak sizce muteber midir? bu yazi yeni değil bir yil öncesine ait olduğu halde yeni gibi bir intiba içinde verilmiştir. ayrica bütüncül değil, niyete göre bir makaleden makaslama yöntemiyle aktarilmiştir. hitap etmek istediğiniz kitle açisindan kabul görmeyeceği kanaatine binaen olsa gerek bütüncül olarak verememişiniz. ne yazik ki yayinlarinizda siz de dürüst olamiyorsunuz. bir maniplasyon içindesiniz . bu durumda size nasil güveneceğiz?

Misafir Avatar
soru çok 2017-12-09 10:38:14 @Sinan Sümbül

süleymancılar bugüne kadar pkk alçaklığına karşı ne yapmış ???

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
ümmet uyanmak zorunda 2017-12-07 12:03:23 @Sinan Sümbül

süleymancılar topladıkları milyarlarla kudüs için , filistin davası için, suriye ve ırak mazlumları için, anadolunun fakir halkı için bugüne kadar ne yapmış acaba... bu kadar yardım ve kurban nereye gidiyor.

Beğenmedim! (5)
Misafir Avatar
halkımızı uyaralım 2017-12-07 00:01:46 @Sinan Sümbül

kaynak muteber mi diye soran arkadaş sen hiç kendi etrafındaki süleymancıları görmez misin ümmet bunların elinden kurtarılmadan iflah olunmaz, vatandaş bu konuda yeterince bilgi sahibi değil, gerekiyorsa bülten bastırıp sokak sokak dağıtmalı ve hem paramızı hem çocuklarımızı bu yapılardan kurtarmalıyız. .

Beğenmedim! (9)
Avatar
İmam 2017-12-06 19:44:49

Yiğidi öldür hakkını ver demişler. Bunlar bizim camiyede çok geliyor ama ben arsızlıklarına şahid olmadım.diğer husus iskatı salat hususu insanlar kendisi veriyorlar ben karişmam diyorum imamyne göre var diye

Avatar
İskati salât 2017-12-06 15:08:39

Biraz ilmihal oku vehhabi

Misafir Avatar
şaşırdım size 2017-12-09 01:49:34 @İskati salât

ilmihalle mi din öğrenecek bu millet

Beğenmedim! (1)
Avatar
Bir garip 2017-12-06 14:28:12

Süleymancilar istanbul da birçok yurtları camiyle yanyana ve bitişik olduğu için bu ve buna benzer sıkıntılar çok. Millet bıkmış bunlardan. Ama hala bitane şahıs gelmiş buraya sulocularin yaptığı arsızlıkları güzel bir şekilde dile getiren habere diyor ki size nasıl güvencesi? Merak Etme her gün sulocularin ayrı bir arsızlıkları meydana çıkıyor

Avatar
Bir garip 2017-12-06 18:44:35

Sulocularin yaptıkları arsızlıkları dile getiren dinihaberler e Tebrikler. Bu arada abc kullanici? Takiyye yapma. Bunlar vatandaşın dini duygularını istismar ederek bişeyler yapıyorlar. Sen hala ak kaşık beyaz kaşık görüyorsun bunları. Hem sinirlenme.sulocularda senin gibi yaptıklarının meydana çıkmasını istemiyorlar. Gerilme bu kadar.

Avatar
Hiç 2017-12-07 13:17:24

Ne zamandan beri ilmihal kitapları rehberimiz oldu? Hangi ilmihal kitabında yazarsa yazsın iskati salah saçmalıktır.namaz farzı ayndır.parayla karşılığı olamaz.bu dini de yahudi ve hıristiyanların yaptığı gibi bozmaya çalışmayın buna gücünüz yetmeyecektir.bugun dinihaber eliyle yarın başka bir vasıta ile hakikatler gün yüzüne çıkacaktır.nasil artık fetonun uç yüzü anlasildiysa öteki ardıllarının da iç yüzleri anlaşılacaktır