banner222

banner221

DiNiHABERLER.COM / öZEL iÇERiK

(Lütfen bu vaazı dinler ve bu haberi okurken şunu düşünün: Acaba bu konuşmayı bir İlahiyatçı, Diyanet Personeli veya bir İmam Hatipli yapsa idi hurafelerin İmamı olan Rabbani'nin izinden giden yıkıcı cemaatler ne yapardı acaba? Emin olun o şahıs üzerinden tüm İmam Hatip, İlahiyat ve Diyanet camiası bombardıman edilir. Ne sapıklığı kalırdı ne de dinsizliği...)

SuperHaber’in verdiği bilgiye göre Yukarı Dudullu, Mehmet Akif Mahallesi'ndeki Hazreti Ebubekir Camii Erkek İptidai yurdunda Cuma namazı öncesi vaaz yapan vaiz, skandal cümlelerle gündeme oturdu.

“Süleymancılar Yurdunda Tüm Hocalara Talimat Verildiği İddiası” başlığı ile verilen haber maalesef erişim engeline takıldı. 

MAHKEMELER BU KONUDA DİYANET’İ BİLİRKİŞİ TAYİN ETMEDEN NASIL KARAR VEREBİLİYOR?

Daha önce de Süleymancılarla ilgili olarak yaptığımız bazı haberler yine herhangi bir şahsı hedef almamamıza, isim belirtmememize, iftira ve yalan beyanda bulunmamamıza rağmen erişim engeline takılmıştı. 

Oysa devletin alkol, uyuşturucu ve kumara karşı gençliği koruma görevi olduğu gibi alkol ve uyuşturucudan da tehlikeli olan gerek İslami gerekse İslam karşıtı adı ne olursa olsun toplumu bölen, birbirine düşman eden, aklı gideren, yalan yanlış bilgiler veren gruplara karşı da tedbir alma görevi bulunuyor.

Bunun en açık örneği, terör örgütleri ve İslam adı altında kendini kamufle eden Fetullahçı Terör Örgütü idi.

Zamanında mahkemeler,Fetullahçılara karşı yayın yapan medyayı özel ve tüzel kişiliğe saldırı babından cezalandırıp susturdu. Lakin gün geldi devran döndü ve anlaşıldı ki bu konuda medya ve bu kirli yapıyı deşifre edenler haklı, bu konuda karar veren mahkemeler ise verdiği kararlarda haksız çıktı.

Mahkemeler malumdur ki bilgi alanları dışında açılan davalarda bilirkişi tayin ederek o konuda karar verirler. 

İslam adı altında teşkilatlanan gruplar ile ilgili olarak açılan davalarda da mahkemelerin fevri kararlar vermek yerine bilirkişi tayin edilecek olan Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan gelecek cevaba göre içtihatta bulunmaları gerekir.

Bu tür konular mahkemelerin ihtisas alanına girmediği için bir hakimin gelen müracaata bakıp karar vermeden önce Diyanetten bilirkişiliğine müracaat etmesi en doğru yol olsa gerektir.


İlgili haber sözü edilen adreste ismi de açıklanmış bir vaiz. Ve bu vaiz İslam’a aykırı bir konuşma yapar ve daha önce de belirttiğimiz gibi bu cemaat bünyesine aldığı öğrencileri de aynı şekilde İslam’a ve bilime ters bilgilerle donatıp saptırırken bunu deşifre eden haberlerin engellenmesi hangi hukuk mantığı ile izah edilebilir?

SÜLEYMANCILAR CAMİYE NEDEN GİTMİYORDU?

Her ne kadar Süleymancılar açık açık bir açıklama yapmasa da camiye gitmeyip kendi yurtlarında Cuma namazı kılmalarının nedeni olarak, “Türkiye’yi darü’l-harp, Diyanet’i de küfür devletinin bir kurumu olarak görüp Diyanet personelinin ardında namaz kılınamayacağı”na dair cemaat içi kimin, hangi yetki ve delile dayanarak verdiği bilinmeyen bir fetvaları var.

Bunun yanısıra Diyanet imamının, “Akılcı, mealci, hadis inkarcısı, şii, Seyit Kutup ve Mevdudi gibi kafir gördükleri kişilerin tefsirini okudukları, maaşlı namaz memuru gördükleri, bid’at ehli olduğu, namaz dışında örnek bir hayata sahip olmadıkları..” gibi pek çok yafta ile tabanlarını kandırıp Cuma namazına gitmelerine engel oldukları biliniyor.

ALLAH'I GÖRDÜĞÜNÜ İDDİA EDEN İMAMI RABBANİNİN MÜRİTLERİ ALİHAN KURİŞ'İ ELBETTE PEYGAMBER İLAN EDER

Süleymancıların Kur'an'ı yüzünden okuduğu ama anlamına dönüp bakmadıkları biliniyor. Kur'an'ı okumakla birlikte dini yaşam İmamı Rabbani'nin Mektubat adlı zırvalarına dayanıyor. 

İmamı Rabbani, Mektubat'ında "Allah'ın görülebileceğini, Allah'ı kadın suretinde ve organlarında gördüğü, arşı ala'da gezindiği, kendi ve başkalarının makamını görebildiği, abdest suyunu müritlerine içirdiği..." gibi pek çok saçmalıklardan söz ediyor. 

İnsanın akıl hocası Allah'ı gördüğünü iddia eden İmamı Rabbani olur da talebesi Süleymancılar Alihan Kuriş'i peygamber ilan etmişse bunda yadırganacak pek de bir taraf yok. Tencere kapak misali...


Lakin bu son Cuma namazı vaazı, bizim ne kadar haberlerinizde haklı olduğumuzu gösterdi. 

Süleymancılar, İslam adı altında Süleymancılık adında bir atalar dini yaşıyor. Görüntü de yaşadıkları din, İslam olsa da Kur’an ve sünnet ile çelişen ve sorgulanmayan yönleriyle Süleymancılık artık İslam’a hizmet edilen bir yer olmaktan öte artık bir atalar dinine dönüşmüş durumdadır.

Diyanet’e dil uzatan Süleymancıların Cuma namazında milleti nasıl zehirlediği bu son vaaz ile de ortaya çıkmış oldu.
 
ALİHAN KURİŞ PEYGAMBER İLAN EDİLİYOR

Bu vaazı veren cemaate liderlik yapacak kadar iddialı biri olarak kürsüye çıkmış durumda. Kürsüde oturanın konuşmasına bakıldığında cemaatte verilen eğitim ve tabi olanların ilmi seviyeleri hakkında dinleyene ipuçları veriyor.

İşte o skandal konuşmanın metni:

“Hz.Üstazımız der, Enbiyanın tasarrufu vardır kıymetli kardeşlerim. Hatta ve hatta bir şey daha sizlerle paylaşmakta sakınca görmüyorum. Ahir zamanda İsa aleyhissselamınnüzlundan bahsediliyor. Hadisi şeriflerde zaman zaman bunu ehli olanda konuşuyor olmayan da konuşuyor. Televizyonda vesairede bunları duyuyoruz. Ahir Zamanda İsa aleyhisselam nüzul edecek. Evet Büyüklerimizden bir tanesinin ifadesi de bu yönde idi. İsa aleyhisselamınnebilik tasarrufu ahir zamandaki varisi Rasule verilecek. Enbiyaullahtan olan o zata verilecek, buyurmuşlardı. Yani arif olan anlar. aslında konuşmakta istemiyorum bu gibi şeyleri. Arif olan kardeşlerimiz zaten sizlerde anladınız. Şu an da başımızdaki Alihan beyabimizin üzerinde bir hazreti üstazımızın tasarrufu var. Bir de diğer tasarruf var. Kıymetli kardeşlerim iki tane nebi(kitap verilmemiş peygamber) tasarrufuyla bu hizmetler kıyamet sabahına kadar gidecek.”

KISACIK VAAZDA DAHİ YAPILAN BARİZ HATALAR

•    Bu konuşma, sıradan bir kimsenin ettiği sözler olmayıp kürsünün kendine layık görüldüğü ve sözlerinden anlaşıldığı kadarıyla da bu işi yıllarca yapan bir kimsenin konuşması olması yönüyle "dil sürçmesi, irticali hitap hatası" olarak değerlendirilemez. Bu konuşma Süleymancıların İslam dışında atalar dini yaşadıklarının en büyük kanıtıdır. 

•    Süleyman Hilmi Tunahan vefat ettiği halde hayatta ve hala kendisi ile iletişimde bulunulduğuna dair bir havada haberler veriliyor. Oysa vefat eden bir kimse Peygamber de olsa dünya ile irtibatının kesildiğine dair ayetler herkesin malumu. Konu ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyenler, Musab Seyithan adlı yazarımızın, “Paralel Yapı Çökertilirken Birilerince Paralel Din Yeniden Hortlatılıyor” başlıklı yazısına bakabilirler.

•    Süleyman Hilmi Tunahan ve Hz.İsa vefat etmeleri sonrasında tasarruflarının devam ettiği iddia ediliyor. 

•    Hristiyanların hurafi yaklaşımlarına uygun olarak Hz. İsa’nın tekrar dünyaya geleceği belirtiliyor. Oysa Hz. İsa’nın nüzulü ile  Kur’an’da bu görüşü destekleyen tek bir ayet dahi bulunmazken rivayet edilen hadisler ise sıhhat noktasında sorunlu..

•    Hz. İsa’nın nüzulü ile ilgili sıhhati sorunlu hadislere vurgu yapılırken uç bir yorumla Hz.İsa’nın gelmeyip nebilik tasarrufunun ehli beytten birine verileceği söylenmekle sorunlu hadislerin pabucunu dama atacak mantık hataları dolu bir içtihatta bulunuluyor.

•    At yarışçısı Alihan Kuriş, ehli beytten ilan edilerek duygu sömürü yapılıyor.

•    Alihan Kuriş Nebi ilan ediliyor.

•    Süleymancılara kimlerin hangi mantıkla lider tayin ettiği Alihan Kuriş’in liderliği, yapılan tüm mantıksal ve kaynaksal hatalara rağmen kendisi ve onu atayanlar kutsallaştırılıyor.

•    Ve işin ilginç tarafı kim bu ÖLMÜŞ Süleyman Hilmi Tunahan ile görüşüp bu saçmalıkları alan muhterem zevat?​

•    En iyisini Allah bilir lakin bu konuşmayı yapan ve dinleyenler ile bu konuşmaya hak vererek tepki vermeyen Müslümanların son peygamber ile ilgili ayetleri inkar ile dinden çıkma durumları dahi bulunuyor. 

BU CEMAATE KARŞI DİYANET BAŞTA  OLMAK ÜZERE DEVLETİN YETKİLİ KURUMLARI TEDBİR ALMALIDIR

Süleymancılar cemaatinin bid’at ve hurafelerle örülü bir dini anlayışı hakim kılma adına hizmet adı altında kendilerine emanet edilen çocukları tıpkı FETÖ gibi zehirlediği orta da iken devletin yetkili organları hala bu teşkilatı zararlı bir organ olarak ilan edip bu teşkilatın çalışmalarına son verme adına hala neyi beklemektedir. 

Kaynak: Dinihaberler.com

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Humeyra 2 ay önce

Yalan haber yapanlardan biri de sizsiniz. Size karşı da devlet önlem almalı.

Avatar
pirifani 1 ay önce @Humeyra

suleymancilar tunahanin dort halife dahil sahabeden ve ulul azm olmayan peygamberlerin hepsinden ustun olduguna inanirlar. kuranda Allaha ait sifatlar tunahana verilir. kainatin tasarrufunun tunahana verildigine inanirlar. yaprak bile tunahandan habersiz izinsiz dusmez derler. soru bunlar musluman mi?

Beğenmedim! (9)
Misafir Avatar
hasan 2 ay önce @Humeyra

doğru evet

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
memur 2 ay önce @Humeyra

alihan kuriş beyefendiye sesleniyorum. eğer bir cemaate Allah için yöneticilik yapacaksanız rabbimize hesap verme hatırına dedenin islama yapmış olduğu hizmetler adına gel bir açıklama yap ta seni insanların seçtiğini sende böyle bir tasarrufun olmadığını açıkla da bu iki yüzlü yağcılarda derslerini alsın. inanın hayatınızda bundan daha büyük hizmet yapmış olamazsınız.

Beğenmedim! (8)
Misafir Avatar
memur 2 ay önce @Humeyra

s.aslan rumuzuyla yazan kardeşim. nüzulü isaya bizde inanıyoruz. mesele sizin başınızdaki delikanlıya biçtiğiniz payedir. şaşırdınız mı ne yapıyorsunuz. süleyman efendi hazretlerinin yüzüne nasıl bakacaksınız.

Beğenmedim! (11)
Misafir Avatar
s. aslan 2 ay önce @Humeyra

بسم الله الرحمن الرحيم
بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم (Hz. İsa aleyhisselâmın yeniden dünyaya inişi 13 âyet-i kerime ve 84 ehâdîs-i şerîfe ışığında inceleniyor. İlgili âyet ve hadislere cumhur-i müfessirîn ve cumhur-i ulemanın getirdiği izahlar da naklediliyor. 12 kısım ve bir zeylden meydana gelen eser, bütün şüpheleri izale ediyor.) 13 ÂYÂT-I KERİMENİN 84 EHADİSİ ŞERİFENİN CUMHÛR-U MÜFESSİRİN VE CUMHÛR-U ULEMÂNIN RE’YİNE GÖRE AÇIKLAMASIDIR Cenâb-ı Hak, insânların dünyâ ve âhiret saâdetini te’mîn etmek için en büyük bir ihsân-ı İlâhî olarak Dîn-i Hak olan İslâm’ı göndermiştir. Nev-i beşer, ancak bu dîni kemâ hüve yaşamak ve hayâtın her safhasında o dînin ahkâmını tatbîk etmek sûretiyle saâdeti elde edebilir. Mâdem şu asr-ı hâzırda Dîn-i Muhammedî (a.s.m.) tezelzüldedir. Bid’alar her tarafı istîlâ etmiş, ehl-i sünnet ve’l-cemâat inancı sarsılmıştır. Bütün Müslümanlar, maddeten ve ma’nen kâfirlerin küfür ve zulmü altında esâret hayâtını yaşamaktadırlar. Dünyâda mü’

Beğenmedim! (5)
Misafir Avatar
Ertuğrul 2 ay önce @Humeyra

ya hu kardeşim konuşan kimse sapık konuşulan sapıklıktır .iki nebinin tasarrufuymuş vay be.

Beğenmedim! (9)
Misafir Avatar
hasan 2 ay önce @Humeyra

süleymancılar enaz fetö kadar derin bir yapı....bugün önlem alınmazsa yarın daha derin sorunlar bizi bekliyor.

Beğenmedim! (45)
Avatar
memur 2 ay önce

yazık ki ne yazık kime ne tasarrufu veriyorsunuz. rabbim ıslah etsin sizleri. ne kadar haddinizi aşıyorsunuz. bunun hesabını nasıl vereceksiniz rabbimize.

Misafir Avatar
memur 2 ay önce @memur

bu yazıyı beğenmedim diye işaretleyen beyefendilere soruyorum. neyi beğenmediniz bir yazsanız. alalh için söyleyin başınızdaki bu delikanlının böyle bir tasarrufunun olduğuna gerçekten inanıyormusunuz

Beğenmedim! (33)
Avatar
Fatih 2 ay önce

o cemaatin nasıl hayırsever bir cemaat fakir çocuklardan beş kuruş bile almayan özel öğretmenlerle eğitim veren ve herkese kapısı açık olan evinde bulamayacağı imkanlarla eğitim veren peygamper efendimizin gösterdiği yoldan giden cemaatin ben 6 sene talebesi olduğum için kendi gözlerimle gördüm ve yaşadım ve şu anda aylık 150 lira bir meblayla orada talebe yetişiyor etsiz yemekleri olmaz şimdi ben size soruyorum bu imkanları hangi ana baba çocuğuna verebilir bu paylaşımı yapan biraz Allah korkusu olsun böyle safsatalarla insanları kandırmasın Allah ıslah etsin

Avatar
Kenan Hoca 2 ay önce

at izi it izine her alanda karışmış. tasarruf olayı tüm cemaatlerde hatta diyanette de var. i̇şin aslı kim Allah yolunda rasulunun yolunda ise Allahın ve rasulunun tasarrufu da yardımı da onunladır. lakin burada iki tane sıkıntı var. biri bu vaaz eden yalakanın teki. kendisi alikan kurişi hiç tanımaz. hatta düne kadar adını da duymamıştır. 1500 den fazla müessesesi ve dünyada en az 5 milyon bağlısı bulunan bir cemaati yönetmek malisef artık bunlarla mümkün. adıyamnda gavsı azam var. ismailağada da asrın müctehidi. iskenderpaşada kotlu mürşidi kamil. say say bitmez. ikinci durum ise bu sitenin ve mezhepsizlerin bu vaazı edenler gibilerden nemalanması, bunları malzeme yapıp 1000 yıllık geleneğe saldırması. bu ülkede diyanet cemaatlere alternatif olamadı. bu kokuşuk imamlarla bu işler düzelmez. o yuzden cemaatleri yok etmek nihayetinde yine dine zarar verir. aklı selim insanlar çok çalışsın ve mümkün olduğunda adam yetiştirsin.

Misafir Avatar
Samasti 2 ay önce @Kenan Hoca

bu sene yaz kursları diyanetteki fetöcüler yüzünden resmiyette 3 hafta erken bitirildi. yani isteyen okutmakta serbest bırakıldı fakat ücret verilmeyecekti. bu ülkede sadece diyanetin imamları ve kköleri ümmetin evlatlarını okutmayı para verilmeyecek diye bıraktı! tüm cemaat ve özel kurslar son güne kadar devam etti. yahu izin gününde imamı camiye getiremiyorsun! çoğu amme cüzünü bilmiyor! fıkıhın f sini bilmiyor! arapça desen umre hac sınavlarında heyet günah olmasa intihar edecek! neredeyse tüm camilerde imamlar müezzinlerle küs kavgalı! neredeyse tüm camilerde cemaatle imamın arası açık! para için yalandan 15 kişiden imza alıp kurs açıyorlar! cimrilikten üç kuruş veremediklerinden sarıkları sapsarı cübbeleri kir içinde! vicdanı olan 5 tane farklı cami gezsin baksın yalan mı diye! siz bu ülkede bu gercekleri yok sayıp mı cemaatleri kapatacaksınız? hükümetin paralı ordusu oldular! imam demokrasi nöbeti tutuyorum diye sabah namazına gelmez mi? kimi kandırıyorsunuz siz yahu?

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
hoca 2 ay önce @Kenan Hoca

sen kimsin diyanetimize dil uzatıyorsun. imamlara kokuşmuş diyorsun. densiz herif. Allaha hamdolsun ki diyanet gibi kurumumuz var. yoksa meydan tamamen bu ve senin gibi aşağılık heriflere kalırdı.

Beğenmedim! (35)
Avatar
Has adam 2 ay önce

Diyanet önce içindeki il ve ilçe müftüsü olan süleymancılara el atması lazım.Nakil sınavlarında önce kendi cemaat adamları alınıyo.vali ve kaymakam.Devlet hepsini ve herkesi biliyor.2.bir15 temmuz mu yaşamamız lazım bilmiyorum.

Avatar
isa dertlioğlu 2 ay önce

sayın di̇yanet haber yöneti̇ci̇si̇! konuşmada sizin iddia ettiğiniz gibi, cemaat liderlerine peygamber dediklerine dair bir ipucu bulunması dahi söz konusu değildir. zira peygamberlikten değil, peygamber tasarrufundan, yani yetkilerinden bahsedilmektedir. örneklendirecek olursak, cumhurbaşkanının bir takım durumlarda, meclis başkanını ve sıralamasına göre bir takım zevatı yerine vekil bırakması veya bazı görevler için kişileri görevlendirmesi gibi diyebiliriz, bu vekiller cumhurbaşkanı değillerdir, fakat cumhurbaşkanının tasarrufuna sahiptirler. görüşlerine katılmayabiliriz, fakat sapı samanı karıştırıp iftirada atmamalıyız. imamı rabbani ra. hakkında da ileri geri bir takım ifadeler kullanmaktasınız, bu konuda sizleri şiddetle kınıyorum. insanların, imamı rabbani ra. de olsa hata yapmış olmaları ihtimal dahilidir, fakat görünüyor ki; sizin bu anlayış ve idrak çapınız ve ilmi altyapınız, ehli ilmi bırakın eleştirmeyi, anlamaktan dahi fersahlarca uzaktadır. Allah cc istikamet versin.

Misafir Avatar
memur 2 ay önce @isa dertlioğlu

sayın isa dertli kardeşim görüşlerinin bir kısmında haklısın. lakin gerçekten soyadındaki gibi dertli isen gel dürüst ol başınıza seçtiğiniz bu delikanlıyı sanki manevi bir tayinle gelmiş gibi tanıtmaya ve bu delikanlıya bu vasıfları vermeye ne diyorsunuz.

Beğenmedim! (8)
Avatar
seraceddin 2 ay önce

konuyla ilgili haber çalışması yapan arkadaşın tasavvufla en ufak bir fikri olmadan ne kadar Süleymancıları karalayabilirsem okadar kardır diye yazdığı bu zırvalar hem akademik hem dini bilgiden yoksundur.

Avatar
abreg 2 ay önce

diyanet ne yapabilir aptallar peşlerinden gitmesinler kendiliğinden dağılırlar malesef içlerinde imamlarda var Allah sonumuzu hayır getire

banner220