Süleymancıların fitne takvimine tepki yağıyor!

Türkiye ezanlar Diyanet Takvimine göre okunurken Süleymancıların Temkinli aldatmacası ile çıkardığı Fazilet Takvimine vatandaşlardan tepki yağdı

Süleymancıların fitne takvimine tepki yağıyor!

Türkiye ezanlar Diyanet Takvimine göre okunurken Süleymancıların Temkinli aldatmacası ile çıkardığı Fazilet Takvimine vatandaşlardan tepki yağdı

İsmet DEMİR
İsmet DEMİR
26 Aralık 2016 Pazartesi 10:49
Süleymancıların fitne takvimine tepki yağıyor!
banner221
MAHMUT DENiZ / öZEL
DiNiHABERLER.COM


Çıkardıkları “Çok temkinli takvim” ile camilere alternatif namaz vakitleri belirleyen Süleymancılar peşlerine taktıkları Müslümanları ümmetten ayırmak için büyük bir gayret gösteriyor.

Oysa Diyanet Takvimi ile Süleymancıların temkin aldatmacalı takvimi arasında 3 ile 10 dakika arasında bir vakit farklılığı bulunuyor. 

Malum Allah Resulü zamanında takvim ve saat gibi uygulamalar bulunmuyordu. 

Rivayet edilen hadislerde bir namazın ilk ve son saatleri Peygamberimizce uygulamalı gösterilmekle namazların eda edildiği göz önüne alındığında vakti içinde kılındıktan sonra bir namazın 3 ile 10 dakika arasında değişen zaman aralıklarında kılınmasının namazın vakit şartına bir halel getirmediği biliniyor.

Tüm ezanlar Türkiye’de ve dünyanın pek çok yerinde Diyanet Takvimi esas alınarak okunuyor. Bu konuda ümmetin bir ittifakı varken başta çıkarılan temkinli yalanıyla kandırılan Süleymancı müntesipleri Namaz ibadeti ile din istismar edilerek ümmetten koparılıyor.

Bir Süleymancı temkinli saate göre namaz kılmak zorunda kendini hissederken kendi takvimlerinden önce Diyanet'e göre camide ezan okunduğu takdirde okunan ezana nasıl icap edeceği konusu koskoca bir muamma.

Eğer Süleymancılar bu konuda Diyanet’in yanlış yaptığını düşünüyorsa çıkıp açıklama yapma zorunlulukları bulunmaktadır.

TEMKİNLİ TAKVİM UYGULAMASI TAM BİR FİTNEDİR

Yok eğer Diyanet bu konuda yanlış yapmıyor veya açıklama yapma gereği duyulmayacak bir sorun olarak görülüyorsa bu tam bir fitnedir. 

Ümmeti bölmektir.

MÜBAH BİR KONUDAN YOLA ÇIKARAK ÜMMET BÖLÜNÜYOR


Bile bile ümmetin arasına tefrika sokmaktır ki mübah olan 3-5 dakikanın peşine düşüp tefrika gibi ümmeti bölmeye yönelen haramı işlemek akıl karı olmasa gerektir.

Malum ayeti kerime de fitneyi Allah tarif ederken, “Fitne adam öldürmekten beterdir” (Bakara Suresi, 191.ayet) diye tanımlar. 

Ümmetin bir araya gelmesi ve kaynaşmasının önemli olduğu bu günlerde umarız Süleymancılar alternatif takvim çıkarıp neden oldukları fitneyi devam ettirmezler. 

YIKICI CEMAATLERİN MÜNTESİPLERİ ELDE TUTMA ADINA UYDURDUĞU UYGULAMALAR

Biliyoruz ki bu gibi çalışmalar Süleymancı gibi yıkıcı, parçalayıcı cemaatlerin müntesipleri elde tutma uygulamalarıdır.

Kendi cemaatlerini bekası adına duygularını ve paralarını sömürdükleri Müslümanları ellerinde tutma adına takvim gibi buldukları cin fikirler kadar Ümmeti birleştirme, ümmetle birlikte olma adına Süleymancıların bir projesinin olup olmadığını henüz duymuş değiliz.

YIKICI CEMAATLERİN ÇALIŞMA PRENSİPLERİ İLE KİLİSENİN ÇALIŞMA MANTIĞI AYNI

Herkes biliyor ki Süleymancılar gibi yıkıcı ve ayrıştırıcı ümmet karşıtı cemaatler başta samimi niyetle yola çıkarak kurulmuşlar daha sonra tıpkı Kiliseler de olduğu gibi yuvalanan papaz ve hizmetçilerinin masraflarını karşılama adına dini kendi çıkarlarına göre şekillendirmeye kalkmışlardır. 

Allah Kur'an'da Yahudi ile Hristiyanları anlatırken daha çok dinin genleriyle oynayan, küçük menfaatler uğruna dinlerini satan Haham ve Papazları örnek vermesi boşuna değildir. 

Kilise ve manastırlarda kendini Tanrıya adama adına yuvalanan din adamı sınıfı kendilerinin imtiyazlarını koruma adına dini din olmaktan çıkarıp daha çok gelir elde etme adına dinin genleriyle oynamışlardı.

Kendi süfli menfaatleri adına dinden uzaklaşan Kilise, imtiyaz sahasını genişletme adına Cennetten tapular dağıtmaya başlamıştı. Cennetten tapu dağıtmak bir tarafa bırakın Kiliseye gelen cemaati, işine gelmediğinde kafasına göre kralları bile aforoz etme yetkisini kendinde görmeye başlamıştı.

Bu gün Süleymancılar gibi birçok cemaat, dindarı rahatlatma ve savunma adına ortaya çıkmışsa da zamanla cemaat bünyesinde çalışanların sayısının artmasına bağlı başlayan maişet kaygısı dini istismar aracı yapıverdi.

İMAMI RABBANİNİN LİDERLİĞİNDE ZİHİNLER KÖLELEŞTİRİLDİ

Yıkıcı cemaatler kendi süfli geçimlerini sağlama adına Kur’an’dan bulamadıkları referansı İmamı Rabbani gibi hurafi liderlerin eserlerine sarılarak İslam’a aykırı dini bir hiyerarşi geliştirip özgür Müslümanları kendilerine bağımlı köleler haline getirmişlerdir.

Kilise nasıl işine gelmeyen kişileri aforoz ediyorsa bu gün bu yıkıcı cemaatlerde kendilerine eleştiri getirenleri “mealci, hadis düşmanı, cemaat düşmanı, akılcı…” gibi yaftalamalarla susturma yoluna gitmişlerdir.

Kilise cennetten tapular dağıtırken İmamı Rabbani gibi kimseler dünyada görmedikleri hayali bazı makam ve mevkiler uydurarak insanları o makamlara çıkmanın yolu olarak kendilerine kul köle olmalarını istemişlerdir. 

YIKICI CEMAATLER AKIL VE BİLİM DÜŞMANIDIR

Bununla da yetinmeyen İmamı Rabbani ve yolundan gidenler kendi yollarının yanlışlığını gösterenleri “din düşmanı, düşman işbirlikçisi ve ajan” nitelemesinde bulunarak boğmaya kalkmışlar, aklın devre dışı bırakılmasına bağlı olarak bağnaz yapının ortaya  çıkması İslam ümmetinin çöküş sürecini hızlandırmıştır.

Süleymancılar gibi cemaatler bu gün İslam adı altında yaptıkları akıl ve bilim düşmanlığı ile ümmeti çökertmekte haçlı batının ekmeğine yağ sürmektedirler. 

Bu cemaatler artık ya kendilerini gözden geçirip Kur’an ve sünnet noktasında tashih edecek ya da bu ümmet kendilerini terbiye edip tarihin çöplüğüne gömecektir.

Bu cemaatlerin himmet dışında dünya çapında bir İslam alimi dahi yetiştirememeleri tezlerimizi haklı çıkarmaktadır.

Hiçbir ilmi tabanı olmayan bu yıkıcı cemaatlere karşı ümmetin bilinçlendirilmesi ve bunların en büyük sermayesi olan insan ve para kaynaklarının kesilmesi terbiye edilmeleri ve yok edilmeleri adına yapılması gereken en tabi yoldur.
Süleymancılarla ilgili diğer haberleri okumak için BURAYA tıklayınız
 

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Güncelleme: 26.12.2016 10:49
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Osm 2016-12-24 18:43:31

1981 yılına kadar diyanet in takvimlerindede temkin vardı. Diyanet sistemini değiştirdi niçin diye diyanete sormak lazım aslında.

Misafir Avatar
HAKAN61 2016-12-26 11:32:39 @Osm

1983 ve 1984 yillarinda süleymancilar niçin temkinsiz takvimi uyguladilar bir söyleyiver.

Beğenmedim! (6)
Avatar
Ramazan 2016-12-24 22:07:08

Süleymancılar diye diye asıl fitneyi siz yapıyorsunuz zaten fitne sizsiniz fetöden daha. Tehlikelisiniz.. bir yangın oldu direk süleymancıların yurdunda çıktı diye verdiniz sonra imamı rabbaniye dil uzattınız şimdi yine uzatıyorsunuz...kimin uşağısınız..bunca fitnenin kul hakkının hesabını nasıl vereceksiniz...

Avatar
osman 2016-12-24 23:52:34

ne dersen de diyanetin takviminde çok tirajı var bence....admin sana çok gülüyorum haber bulamayınca süleymancılara sataşıyorsun....

Avatar
Mücahit 2016-12-24 21:09:31

Başta karşı taraflı yorumları silmemeniz dileğiyle fitne yapıyor diyorsunuz ve fitneyi kendiniz çıkarıyorsunuz cemaat içinde camiye gitmeyen ve sorun yapan birini görmedim .... Asıl fitneciler sizlersiniz

Avatar
emre 2016-12-24 21:56:23

kardeşim yukarıda "bir süleymancı temkinli saate göre namaz kılmak zorunda kendini hissederken kendi takvimlerinden önce diyanet'e göre camide ezan okunduğu takdirde okunan ezana nasıl icap edeceği konusu koskoca bir muamma."
yazmışsınız, zaten ezanı sonuna kadar dinlediğinde temkinli vakit de girmiş oluyor, garanti olsun diye 2 dakka bekliyosun ne var bunda? olmayan bişeye fitne demek asıl fitne budur. diyanetin temkinli vakti vardı kaldırdı git ona sor önce

Avatar
asrıSaadet 2016-12-24 19:05:11

Süleymancılar hakkındaki eleştirilerinizde haklı olabilirsiniz. Ama imamı Rabbânî Hz lerine Laf söylemeniz densizliktir. Sizin süleymancıları bahane ederek Rabbânî Hz lerini tartışmaya açmanız art niyetli bir tutumdur.kime hizmet ettiğinizi anlayamadım

Avatar
zakir 2016-12-24 18:11:36

yetmez ama Allah belanızı versin

Misafir Avatar
ikbal 2016-12-26 11:41:37 @zakir

kardeş "yetmez ama Allah belanızı versin" demekle zaten karakterini ortaya koymuşsun. dikkat et kendini müceddit mehdi zanneden pisliğin birisi de evlerine ateş salsın diye beddua etmişti senin gibi beynini kiraya verip onun tek doğru olduğunu zannedenlerin evlerine ateş düştü müslüman beddua etmez etmemeli muhatabın layık değilse sana döner tövbe de sen beğenmeyebilirsin kızabilirsin ama beddua ve küfür müslümandan çıkmaz

Beğenmedim! (2)
Avatar
gokhan 2016-12-24 18:44:59

Ezan konusunda sizle hemfikirim bencede diyanet tekyetkili merci olmali.biryanlisi duzeltiyim derken, ummete malolmus ehlisunnetin o buyuk muceddid imaminada saldirmaniza hicgerek y ok.

banner220