Müftü Mehmet Atlı'yı Tanıyalım
Grup Sayfamız İçin BURAYA Tıklayınız  

DİYANET HABER-   08/07/1966 yılında Tokat’ın Sulusaray İlçesinin Arpacıkaraçay Köyü’nde doğdu. İlkokulu köyünde bitirdikten sonra İmam-Hatip Lisesi tahsilini sırasıyla Gebze,Turhal ve Tokat  imam-hatip liselerinde tamamladı.

1986-1991 yılları arasında Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Lisans eğitimimi tamamladı. 1991-1994 yılları arasında da Konya Selçuk İhtisas Kursunda eğitim gördü.

İlahiyat Fakültesine devam ederken 05/10/1988 yılında Konya-Karatay İlçesi  İsmil Merkez Camii’inde Müezzin-Kayyım görevine başladı.

İhtisas Kursuna devam edebilmek için Konya-Karatay ilçesi Şecauddin Camii’ne nakloldu. İhtisas Kursunu bitirince ilk İlçe Müftülüğü görevi 23/08/1994 tarihinde Diyarbakır-Hazro İlçesine , 3 ay sonra da 15/11/1994 tarihinde güvenlik sebebiyle aynı ilin Çermik ilçesine nakli yapıldı.

22/08/1996 yılında Tokat İli Başçiftlik İlçe Müftülüğü’ne, 17/08/2000 tarihinde de Antalya İli Gazipaşa İlçe Müftülüğü’ne,18/10/2007 tarihinde Isparta İli Keçiborlu İlçe Müftülüğü’ne nakli yapıldı. Keçiborlu İlçesi’nde görevini ifa ediyorken 15/10/2010 tarihinde -mahallin dilini bildiği için-Başkanlık tarafından Rusya Federasyonu Karaçay-Çerkesya Özerk Cumhuriyeti’ne Din Görevlisi olarak görevlendirildi.

Karaçay-Çerkesya’nın başkenti Çerkessk Şehri’ndeki  İmam Ebu Hanife İslam Enstitüsü’nde 4 yıl  süreyle Fıkıh ve Usul-ü Fıkıh Derslerine girdi. 07/08/2014 tarihinde yurt içine dönüş yaparak Isparta-Keçiborlu İlçesi Vaizi görevine başladı.

Son olarak 01/09/2014 tarihi itibariyle Balıkesir İli Dursunbey İlçe Müftülüğü görevine naklolup bu ilçedeki görevine başladı. Halen bu ilçedeki ilçe müftüsü görevine devam etmektedir.

Orta seviyede İngilizce, iyi seviyede Arapça ve biraz da Rusça bilmekte olan Müftü Mehmet ATLI
Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol