Müftü Remzi Pehlivan'ı Tanıyalım
Grup Sayfamız İçin BURAYA Tıklayınız  

DİYANET HABER 1963 yılında Kastamonu İli, Kuzyaka köyünde doğan Remzi Pehlivan, İlkokulu kendi köyünde okudu. 1980 yılında Kastamonu İmam-Hatip Lisesinden mezun oldu. Aynı yıl Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesine kaydoldu.

Yine aynı yıl İstanbul İli, Beyoğlu İlçe Müftülüğünde İmam-Hatip olarak Devlet Memurluğu görevine başladı. 1985 yılında Üniversiteden mezun oldu. Askerliğini Yedek Subay olarak Kahramanmaraş`ta yaptı. 1988 yılında İstanbul Haseki Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Müftü ve Vaizler İhtisas Kursuna katıldı.

1990 yılında kursu bitirdikten sonra sırası ile, 1991 yılında Ağrı İli, Hamur İlçesi, 1993 yılında Konya İli, Tuzlukçu İlçesi, 1995 yılında Kastamonu İli, Şenpazar İlçesi, 2000 yılında Kastamonu İli, Araç İlçesi Müftülüklerine atandı.

25 Ağustos 2008 tarihinde Kocaeli İli Darıca İlçe Müftülüğüne atandı  ve kurucu ilçe müftüsü olarak görev yaptı. 08.09.2014 tarihinden itibaren Başakşehir Müftüsü olarak göreve başlayan Remzi PEHLİVAN, Evli ve üç çocuk babasıdır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Kadir 4 ay önce

Sevgili müftümüz nasıl birisidir diye sorulacak olsa onu en iyi tanımlayan şu cümledir."Olduğu gibi görünen,göründüğü gibi olan birisidir" Bu cümle onun tam kişiliğinin özetidir tanıyanlar kesinlikle katılacaktır vesselam...

Avatar
Adem 6 ay önce

Kumaşı düzgün adamdır remzi kardeşim.

Avatar
muhsin safran 4 ay önce

remzi pehlivan adam gibi adamdır.

Avatar
nurullah 3 ay önce

olduğu gibi görünen, göründüğü gibi olan bir insan = remzi pehlivan