Son bir kaç yıldır ülkemizi hedef alan gelişmelerde bize dost gibi görünen bir çok emperyalist devletlerin teröristlere silah, mühimmat hatta uçak indirecek pisti yapacak kadar azılı olduklarını görüyoruz. Suriye'de ürettikleri sanal bir DEAŞ terör örgütü üzerinden teröristlere destek veren doğu bloğu, batı bloğu hepsi bir olmuş hedefte Türkiye'yi çökertmek, parçalamak ve bitirmek üzere tüm dünya bir araya gelmiş durumdadırlar. Cenevre'de güya barış görüşmeleri varmış, BM kontrolü altında rejimle muhalifler barıştırılacakmış(!) BM zaten 5 küresel gücün elinde. Bu görüşmeler ABD ve Rusya Suriye'de ne kadar fazla alandan hâkimiyet elde ederim buluşmasından başka bir toplantı değildir. Samimi olsalar katledilen dört yüz bini aşan insanların ölümüne son verebilirler.  Rusya'nın Halep'e attığı bomba neticesinde kafası beton bloğun altında kalan iki yaşındaki çocuğun feryatları ciğerlerinizi parçalamıyorsa Siz Suriye'ye ayar vermeye çalışan eli kanlı Rus, ABD, İran, İsrail, Suriye rejimleri! "Zulmetmekte olanlar, nasıl bir yıkılışla yıkılacaklarını anlayacaklardır." (Şuara,227) ayetini duyduysanız;  bir gün sahip olduğunuz bu zulüm düzenlerinin nasıl bir devrimle yıkılacağını göreceksiniz.

                Başı beton bloğa sıkışmış iki yaşındaki Halepli çocuğu sahipsiz mi sandınız? Bu alemin bir malikinin olmadığını mı zannettiniz? Tüm Müslümanların sustuğu, gücü yetenlerinde maşalar ve terör örgütleri sayesinde çökertilerek İslam âleminin tamamen dilsiz şeytanlara dönüştüreceğinizi mi bekliyorsunuz? Belki bir kargayla Allah Müslümanları koruyacaktır.  Müslümanların tek sahibi ve velisi âlemlerin Rabbi Allah'tır. Tüm kâinatı tanklarla bombalarla değil, sadece bir çığlıkla ve rüzgârla yok edebilecek kudretin sahibi Allah'tır. Siz ona teslim olur, O'nun istediklerini yerine getirirseniz bir avuç olsanız, rüzgârın kapıp götüreceğin korksanız bile Allah sizi heybetli gösterir düşmanlarınız kaçacak delik arar.

                Enfal Suresinde Yüce Rabbimiz Bedir Savaşında bir avuç Müslümanların güçsüzlüğünü ve onlara yardımını şöyle anlatır: "O vakit siz Rabbinizden yardım diliyordunuz. O da: "Ben işte ard arda bin melekle size yardım ediyorum" diye duanızı kabul buyurmuştu. Bunu da Allah size sırf bir müjde olsun ve bununla kalpleriniz yatışsın diye yapmıştı. Yoksa zafer ancak Allah katındandır. Gerçekten Allah mutlak galiptir ve hikmet sahibidir.O sırada size, yine katından bir güven ve esenlik olmak üzere bir uyku sardırıyordu, sizi temizlemek, şeytanın vesvesesini sizden gidermek, yüreklerinize kuvvet vermek ve ayaklarınızı sağlam durdurmak için gökten üzerinize yağmur indiriyordu. İşte o anda Rabbin meleklere şöyle vahyediyordu: Ben sizinle beraberim, müminlere sebat verin. Kâfirlerin yüreğine korku salacağım, hemen boyunlarının üstüne vurun, parmaklarına, parmaklarına vurun" (Enfal, 9-12) Göğün ve yerin orduları karşısında dünyanın en gelişmiş silahları çaresiz kalacaktır. Her şeyi maddede gören, maddeye tapan Pozitivist anlayış iflas edecektir.  Siz yeter ki Göklerin ve Yerin Sahibi Yüce Allah'ın önünde eğilin ve O'ndan başka yardımcılar edinmeyin. Bakarsın Kremlin'e bir deprem gönderir, Beyazsaray'a bir kasırga verir, Telaviv'i bir fırtına ile yok eder.

                Daha şimdiden Rus Ordusuna büyük kayıplar verdiren Türkmen Mücahidler attıkları her bombanın Allah'ın yardımıyla attıklarının bilincindedirler. Çünkü Rabbimiz: (Savaşta) onları siz öldürmediniz, fakat Allah öldürdü onları; attığın zaman da sen atmadın, fakat Allah attı (onu). Ve bunu, müminleri güzel bir imtihanla denemek için (yaptı). Şüphesiz Allah işitendir, bilendir."(Enfal,17)buyurmaktadır.

                Allah Teala kendisine halis bir imanla yani katışıksız, nifaksız, gayri müslimlerle gizli muhabbet olmaksızın, kendi dünya düzenini Rabbinin istediği şekilde dizayn eden herkesin velisi, hamisi, koruyucusu olmayı taahhüt etmiştir.  "Allah, iman edenlerin velisidir, onları karanlıklardan aydınlığa çıkarır. İnanmayanların dostları ise Tağut'tur, onları aydınlıktan karanlıklara çıkarır. İşte onlar cehennemliklerdir, hep orada kalacaklardır." (Bakara,257)

                Bakın şu ayetlere bize böyle bir müjde verilmişken, dünyanın zenginlikleri bizde iken tüm dünyanın kafirleri biz Müslümanları çepeçevre kuşatmış, onların zulümleri altında kafirlerden medet umuyoruz. Yahu dönün Rabbinize O size neler vaat ediyor. Kafirlerin dostu hiç bir şeye gücü yetmeyen sahte ilahlarıdır, şeytanlarıdır. Bu toprakların İslam aleminin umudu olduğundan kimsenin şüphesi olmasın. Şüphesi olan varsa Tüm emperyalistlerin terör maşaları eliyle bizi bölüp parçalama, birbirimize düşürme planlarını görsün. Tüm bunlara rağmen hala ülkemiz ayakta durabiliyorsa ağzı dualı, elinden Kur'an'ı düşürmeyen Allah dostlarının içimizde varoluşundandır. Biz Allah'a kul olalım bizi savunacak O'dur. "Muhakkak ki Allah iman edenleri koruyup müdafaa eder." (Hacc,38) O bize kefildir. Bizi düşmanımıza karşı mağlup etmez. "Bilin ki Allah sizin sahibinizdir. O ne güzel sahip ve ne güzel yardımcıdır!"(Enfal,40)  Rabbim uyanabilmeyi, Kur'an'ı hayat kitabı yapabilmeyi, ilahi yardıma nail olabilmeyi bizlere nasip eylesin. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
asi yılmz 2016-02-12 16:18:37

Allah razı olsun guzel bir yazı..