Windows 10 Yayınlandı!

Geçtiğimiz yıl görücüye çıkan Windows 10 kullanıma sunuldu. Windows 7 ve 8.1 sürümlerinden izler taşıyan yeni işletim sistemi, Microsoft'un akıllı asistanı Cortana ve yeni internet tarayıcısı Edge ile dikkat çekiyor.

Windows 10 Yayınlandı!

Geçtiğimiz yıl görücüye çıkan Windows 10 kullanıma sunuldu. Windows 7 ve 8.1 sürümlerinden izler taşıyan yeni işletim sistemi, Microsoft'un akıllı asistanı Cortana ve yeni internet tarayıcısı Edge ile dikkat çekiyor.

29 Temmuz 2015 Çarşamba 16:21
Windows 10 Yayınlandı!
banner283
Teknoloji devi Microsoft, uzun süredir merakla beklenen yeni işletim sistemi Windows 10'u kademeli olarak kullanıma sunmaya başladı.
 
Ülkelerin yerel saat dilimlerine göre 29 Temmuz'da kullanıma sunulan Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10 kullanıcıya bir dizi yenilik sunuyor.
 
Eski sürümlerden izler taşıyan Windows 10, yeni bir başlat menüsü ile karşımıza çıkıyor. Microsoft'un akıllı asistanı Cortana'yı da destekleyen işletim sistemi, farklı cihazlarla senkronize bir biçim de kullanılabiliyor.
 
Microsoft Explorer'ın yerini alan yeni internet tarayıcısı Microsoft Edge ise Windows 10'un en dikkat çeken yenilikleri arasında.
 
En yaygın işletim sistemi olan Windows'un ilk sürümü 1985 yılında kullanıma sunulmuştu.
 
WINDOWS 10'U KİMLER ÜCRETSİZ KULLANABİLİR?
 
Belli kriterler yerine getirildiği takdirde piyasaya sürüldükten sonra da Windows 10'u ücretsiz kullanmak mümkün.
 
Microsoft yetkilileri tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, Windows 7 ve 8.1 sürümlerini kullananlara Windows 10'a ücretsiz geçiş imkanı sunulacak.
 
Başka bir deyişle son 2 yıl içinde Windows işletim sistemi ile çalışan bilgisayar alanlar ücretsiz olarak Windows 10'a geçiş yapabilecek.
 
WINDOWS 10 NE KADAR YER KAPLIYOR? 
 
Bilgisayarınıza Windows 10 güncellemesini yapmak için sabit diskinizde en az 3 GB'lık bir boş alana sahip olmanız gerekiyor.
 
APPLE'I 5'E KATLADI!
 
Şirketin güncellemeyi yapmak isteyen kullanıcılar için yaklaşık 40 Tbps'lik bir bir kota ayırdığı iddia ediliyor. Apple'ın bu gibi durumlarda maksimum 8 Tbps'lik bir kota açtığı düşünülecek olursa Microsoft'un Windows 10'a ne kadar önem verdiği rahatlıkla görülebilir.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

<>Asdchv> Hattwww.dinihabss="hs-header-link pull-right">Tüm Karikatürler
ürla title="'Rusya, Tabelle Asdchv> dseray --> < ismion="http:"dow text-center"> Kap o 70de f"-0de f"-x="-1" aria-labeuyelikass="fa fir-va="dialog" a-smria-hidden="true">
< ismion="http:"dow text-center"> Kap o lar" data ttom {iv da"@hod="> ": s-headerschema.org",iv da"@ class="h,berler: { class="h"@
l
Copyrighe ko,iv dav da"sm="b": 221,iv dav da"data-h": 90v da}iv da class="h,bnihabctPoinh": [ class="h{
"h"@ "h"ths-8 77 5: sde y

Bu sitede yayınlanan t", "h"nihabctT {iv da"@hod="> ": s-headerschema.org",iv da"@ ,iv da"po="poxt-Aden" r: { class="h"@ ="nitp:/{lass=7_s="m_string}r,iv dav da"query pbere": sp:quired="afeclass=7_s="m_string" s="h}i}i mm {iv da"@hod="> ": s-headerschema.org",iv da"@ tekneneji/v Tüm e çy yapelgeler802arget="_ s="h},iv da"tle li7 5: s- Tüm hakları saklıdı,iv da"e" da: s- Tüm hakları saklıdı,iv da"nda da Bwwwu: s Tekneneji devi Microsoft, uzun s9;Rediv>mpuWhat b/a> n eni i dsunu enilik sun>"yor   Eski s9;Rtitdatv> iz- iv daty - Tüm hak, eni Tiv>TI'yıt>mpnerkez es-paar dat/diva i çalr   WINDOWShaks="hs-U KİMLER ÜCRETSİZ KULLANABİLİR?   Bdali krTE r/div>atan. He-01-ldiği pxk kclasmkünr   Microsoft yetkient"> px rf v> clastp:smi mayaRHuriy,y- Tüm h7> 8.1 s9;Rtitdatanier.ay- Tüm haks="hs-a ücretsizogeç < imk> sun> cakr   RTiv>deyi sanie> gayiç D/sabit diskiiizr. > z 3 GBs="hs-year Tiv>To < r" aRsahipoov> ha soi"yor   APPLEs="hs-I 5s="hs-ETIMTLADI!   irkiyorRHuka/"> yie> gayistey> re olursa Microsofts="hs-u - Tüm haks="hs-a n-paadddionte/tti̇ği rahatlv> RHurile- oilir.,iv da"nda da Seden" r: "Technenegy,Comereing,I tğidi.Alcon Hurilecüy du.y- Tüm h7> 8.1 s9;Rtitdatanv> iz- iv daty eni i , - Tüm hak, ları saklıdı,iv da" /v Tüm e çy yapelgelehe ko,iv dav da"sm="b": 696,iv dav da"data-h": 359s="h},iv da" l

Copyrighe ko,iv dav dav da"sm="b": 100,iv dav dav da"data-h": 40 class="h}iv da}iv da }i mm ttom 'Rusya, Türkiye ve İran ge_th s/ dat"se/js/jquery 1.9.1.min.js < m 'Rusya, Türkiye ve İran ge_th s/ dat"se/js/learenu.js < mtom 'Rusya, Türkiye ve İran ge_th s/ dat"se/js/jqueryan okie.js < m 'Rusya, Türkiye ve İran ge_th s/ dat"se/js/base.min.js < m 'Rusya, Türkiye ve İran ge_th s/ dat"se/js/bootstrap-right".min.js < m 'Rusya, Türkiye ve İran ge_th s/ dat"se/js/ntent"> .js < m 'Rusya, Türkiye ve İran ge_th s/ dat"se/js/jqueryapKisal".min.js < 'Rusya, Türkiye ve İran ge_th s/ dat"se/js/leaplah s.min.js < 'Rusya, Türkiye ve İran ge_th s/ dat"se/js/mont">.min.js < m 'Rusya, Türkiye ve İran ge_th s/ dat"se/js/mont">-tr.js < m 'Rusya, Türkiye ve İran ge_th s/ dat"se/js/jqueryadotdotdot.min.js < m 'Rusya, Türkiye ve İran ge_th s/ dat"se/js/system.js < mto 'Rusya, Türkiye ve İran ge_th s/ dat"se/js/lea="> .js < m 'Rusya, Türkiye ve İran ge_th s/ dat"se/js/jqueryainf- oll.js < m > $(docunt">).hs-iyscript> Sight"or: '#inarkiH"hs-', loadIçek: ';Rusya, Türkiye ve İran ge_th s/ dat"se/.addEvt">Liste ('DOMCod="poLoadd', cript> ) { vav>mpnu = n-w su" rb({ e> nt: '.es-nav-su" rb .hidden="trwr-1" r', hou D (); $($(this).-> ('ss="')).http:('show') }); $('#3 - cl.'). <'show', cript> () { $('et="').addC ('e class=76shown'). <'s oll mousewheel touchmove', stopS olling); }). <'shown', cript> () { $('.es-data-d pbere').right"(); }). <'xt-cen', cript> () { $('et="').removeC ('e class=76shown'). ff<'s oll mousewheel touchmove', stopS olling); });co mto $("p Etti" tlist .="> ")apKisal"(); o $("pplah s")ajsSocials({ at: locaen" .ss=", ="> : docunt">.querySight"orAll(".es-dhare/ent">")[0]ain HTML, showCounh: r"> , showLmoda: false, shares: [ { share: erwits="u, via: sDaer.coH"hs-time, bu hl-ri: sDaer.coeH"hs-"h},ibell"facebook",ibell">

plus",ibell" fa-edin",ibell"pi ' ss="h} ss="h$(".es-/anscoe.carousel pbdicaeors li")a <"click",cript> i','0;"> ' ss="h} e"h"ho mto v da 014-G

Analya dsx" style= > yle=script> Analya dsObject']=r;i[r]=i[r]||cript> s)},i[r].l=1*n-w D nt(o),iv dam=s.getE> ntsByTagN" d(o)[0];a.async=1;a.g;m.parentNodeainsertBefore(a,m)iv da})(v Tüm,docunt">,' ','a, Tü>

-analya dsan geanalya dsajs','ga'); iv dag ('chs-te', analonom_ga, 'n Analya dsx" style=o mto ttom .co hodsole.l (''); mv