Yurtdışından Telefon Getirenlere Müjde!

Yurtdışından getirilen telefonların bozulması halinde ,değişimlerinin e-devlet üzerinden gerçekleştirme kolaylığı getirildi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun internet sitesinden yapılan açıklamada ''İthalat yapılarak yurtdışından getirilen cihazlar ,arıza nedeniyle cihazın değişmesi durumunda IMEI kayıtları ithalatçı firmalar tarafından yapılabilmekte iken bireysel olarak yurtdışından getirilen telefonlarda ise aynı durumla karşılaşan vatandaşlar çeşitli sorunlar yaşamaktadır.Sözkonusu durumun düzeltilmesi amacıyla yurtdışından getirilen cihazın arızalanması halinde vatandaşın kolay olarak IMEI kaydını yapması için e- devlet üzerinden kayıt imkanı getirilmiştir. '' denildi.

Değişim talebinin değerlendirilmesi için:değişim belgesinin antentli kağıt olması veya firma kaşesini içermesi ,değişimi yapan firmanın adı-ünvanı,adresi veya telefonunun olması , değişim işleminin arıza sebebiyle yapıldığına dair bilginin bulunması ve değişimi yapan eski veya yeni IMEI numaralarını taşıması gerekmektedir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol