Kertenkele Konusu çok yazıldığı için ayrıntıya girmeyeceğim. Geçtiğimiz yıllarda da televizyonlarda diziler aracılığı ile ahlaksızlığın günden güne arttığı ve özendirildiği, dini ve milli değerlerin pay-i mal edildiği ile ilgili yazılar yazdım. Bu adı geçen dizide de yıllarca aşağılanmış, mülevves giysiler giydirilerek kasıtlı olarak onurları tahkir ve tezyif edilmiş din adamlarımız şimdi de İslami yazar geçinen bazı gafil hatunların da himayesiyle İslam Dininin üstünde mücessem hale gelen imamlara mezkur dizide "HOCAAAA" diye hitap ediyorlar. Yarı çıplak hatunlarla muhabbet ettiriliyor.

Soruyorum bu İslaaaaaami! Yazar Hilal Kaplan ve Nihal Bengisu'ya

-Siz yarı çıplak adamlarla sohbet ediyor musunuz, size Hilal Hanım yerine veya nihal Hanım yerine Hilaaaaal, veya Nihaaaal diye hitap edilmesini yakıştırır mısınız, Tv programlarınızda size program konuğu olan şahıslar böyle mi hitap ediyor? Bir zamanlarda Sevgili Peygamberimize sizin meşru gördüğünüz mentaliteden benzer üslupla "Muhammed" diye hitap etmişlerdi de Yüce Allah o saygısız hitabı kullananları indirdiğ ayetle hizaya getirmişti.


 

Bu dizide çeşitli sahteciliklere imza atan cüppeli sarıklı bir karakter değil de türbanlı! bir bayan olsaydı nasıl tepki verirdiniz çok merak ediyorum. Muhtelif sitelerde onbinlerce yorumlarda "İşte imamlar hep böyle sahtekâr zaten" dedirttiğiniz için memnun musunuz sayın İslami Yazarlar? Hayır fatura sahteciliği yapan filanca şahsa çıksa içim acımayacak. Fatura dine çıkarılıyor, işte bu hacı hoca takımı hep böyle mirim, deniyor ya bu çok kötü...Tüm illegal işleri yapan bir türbanlı bayan olsaydı da gerçi siz çok rahatsız olmazdınız sanırım, çünkü örtüye olan nisbetiniz şalınızı kafanıza bağlamınızdan ve rujunuzdan belli. Diğerinin Başörtüye olan nisbeti de kilisedeki İsevi formelindeki haçın önündeki duasından belli.

Umumi anlamda yorumlara baktığımızda görülüyor ki, senaristiniz de siz de art niyetlisiniz, Sizi şöhret yapan medyanın da bir ayağı olan ATV'yi de kertenkelesini de savunmanız bizi çok da şaşırtmadı.

Hilal Hanım yazısında:

"Diyânet'in rahatsızlığını anlamak zor. Bugüne kadar ensesti hoş göstermek dahil her tür ahlâksızlığın döndüğü diziler için ağzını açmayan bir kurumun, paralel gaza gelerek Kertenkele'yi hedef alması oldukça yersiz ve haksız."

Hilal Kaplan haksızlık ediyor eğer bizi diyanet mensubu sayıyorsa o bahsettiği içinde ensest ilişkileri, dallasvari hayat tarzını özendirici, mafyavari bir hayat tarzını teşvik edici, genel ahlaka ve İslam kültürüne aykırı yayınları yapan dizileri tenkit eden yazıyı geçen yıl ben yazdım. Hem de ağır bir dille. Eğer lütfedip fildişi kulelerinden inip vakit bulabilirlerse bu iki çok bilmiş yazarımıza aşağıdaki linkten makaleyi okumalarını tavsiye ederim.

http://www.dinihaberler.com/makale/rtuk-efendi-sen-bu-dizileri-nasil-izliyorsu

Dolayısıyla, Diyaneti işte bir sürü ahlaksız dizi varken ağzını açmıyorsun neden kertenkeleyle kafayı bozdun tarzında küstahça bir akıl verme yoluna giden bu iki kendini bilmez yazarların,  Diyaneti ve din adamlarımızı tezlil etmeye haklarının olmadığını düşünüyorum. Akılları sıra bir yerlere hoş görüneceğim deyu ve uzun yıllardır yaşadıkları konfortable hayatlarına halel gelmesün deyu şirinlik yapacağım kabilinden yıllarca desteğini gördüğü Müslümanların değerlerine, eksiği ile hatasıyla milyonların saygı gösterdiği bir teşkilata bu eşhasın saldırması oldukça manidardır.

Bugün paralel gazına geldi diye Diyaneti suçlayan Nihal Bengisu, daha düne kadar o yayın kuruluşları olan Zaman ve Aksiyonda çalışmamış mıydı? Bu iki yüzlülük değil miydi? Zaman zaman benim de tenkit ettiğim tarafları olan Kurumumuzun hataları olabilir ama Diyanet İşleri Başkanlığının kimsenin gazına gelmeyecek kadar bilgi birikimi ve tecrübesi vardır. Peki bu söylem ne o zaman?

Söylemin zemini şu;

“Güç neredeyse oraya kapılanmak” (Medya gücü veya kudret-i saire) İslam'a saygısızlık yapma modasına ayak uydurmak. Prim de buralardan yapılıyor ya. Bunlara marjinal Ablalar denilecek ya...Küteytibe-i Farika denilecek ya...

Ne bir din adamı tahtında Diyanet camiasını tahkir eden bir senaryo istiyoruz, ne senin gibi gıdığı dışarıda garip bir örtüyle örtülendiğini zanneden birinden, ne de kiliselerde istavrozvari hareketle haçın önünde ellerini bitiştirerek dua eden İslam akaidinden bihaber din cahillerinden din öğrenmek istiyoruz.

Yani bu ülkede örtü için büyük ızdıraplar çekmiş yüzbinlerce hanımefendiyi göz önüne aldığımızda gıdığı meydanda garip örtüsüyle memlekette İslami yazar diye geçinen bir bayanın, din görevlilerimiz şahsında ulvi bir davaya hakareti layık gören diziyi meşru ve masum  göstermeye; bağlı olarak da diyanete ahlak dersi ve akıl vermeye din öğretmeye hakkı yoktur.

Diğer taraftan mezkur dizide aşağılandığını düşünen imamlarımıza "kertenkele" diyecek kadar kendini kaybetmiş Hilal Kaplan'ın televizyonlarda İslam'ın örnek bayanları diye sunulması alaim-i saattendir (Kıyamet alametidir)

Sizi gidi kertenkele muhipleri sizi.....Sizi gidi ATV şakirtleri sizi....

Sizi gidi Diyanet hasımları sizi....Sizi gidi Konfor ve şöhret sarhoşları sizi...

Cahiliye dönemi bitmedi ki, O zaman birileri "Muhammed" diye patavatsızca konuşuyordu. Şimdi de başları kapalı ama ruhları kapalı olmayanların koruyuculuğunu yaptığı dizlerde mihrabını temsil ettikleri Peygamberlerinin varisleri olan din emekçilerimize "HOCAAAAA"  diye hitap ediliyor.....Ve bu dizinin yanlış olduğunu söyleyen Diyanete haddini bil mesajları veriyorlar...

Yanarım da tv ekranları sizin gibilere kaldı ona yanarım, yanarım da gazete köşeleri sizin gibilere kaldı ona yanarım.

İlhan TOK Hocamız ne güzel demiş;

Ünlü gider ünsüzlere ün doğar

Güneş batar baykuşlara gün doğar


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner205