Diyanet Personeli

Vekil İmam İsmail Coşkun'un Hazin Vefatı!

Hafriyat Alanında Cesedi Bulunan İmam Toprağa Verildi

Vekil İmam İsmail Coşkun'un Hazin Vefatı!

2 Nisan 2014 17:13
-A

+A

Hafriyat Alanında Cesedi Bulunan İmam Toprağa Verildi

-MERHUM İMAMIN CENAZESİ BUGÜN DEFNEDİLDİ-

Sivas'ta dün sabah saatlerinde hafriyat sahasında cesedi bulunan 52 yaşındaki imam İsmail Coşkun'un cenazesi, görev yaptığı Birlik Evler Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Yukarı Tekke Mezarlığı'nda toprağa verildi.
 
İnönü Mahallesi'nde oturan evli ve 4 çocuk babası İsmail Coşkun 2 gün önce öğleden sonra kaybolmuş ve dün sabah saatlerinde Uzuntepe Mahallesi'ndeki hafriyat sahasında cesedi bulunmuştu. Hafriyat altında kalarak öldüğü sanılan imam Coşkun'un cenazesi Cumhuriyet Üniversite Tıp Fakültesi Hastanesi morguna kaldırılarak burada otopsi yapıldı. Coşkun'un cenazesi yapılan otopsinin ardından bu sabah yakınlarına teslim edilerek 3 yıldır görev yaptığı Birlik Evler Camii'ne getirildi. Cenazeye katılan İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan namaz öncesi yaptığı konuşmada, "Camiamızda son derece sevilen sayılan, kalabalıktan da anlaşıldığı üzere çevresi tarafından da sevilen değerli hocamızı kaybettik. Gerçekten bu manada çok üzüntülüyüz. Üzücü bir ölüm ama bilmemiz gereken bir husus var ki bizlerin dünyaya gelişi kendi elimizde olmadığı gibi, bu dünyadan göçüşümüz de bizim elimizde değil. Ne zaman, nerede, ne şekilde ruhumuzu teslim edeceğimizi Allah'tan başka kimse bilmiyor" dedi. Daha sonra İl Müftüsü Balkan tarafından öğle namazı sonrası cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına yaklaşık bin kişi katılırken, cami bahçesine sığmayan cemaat sokakta saf tuttu. Coşkun'un cenazesi daha sonra Yukarı Tekke Mezarlığı'nda defnedildi.
 
İmam İsmail Coşkun'un evinin karşısında bir inşaat firmasının yıkım yaptığı alanda fark edilmeyince enkazın altında kaldığı, cesedinin de kamyon ile 7 kilometre ötedeki Uzuntepe Mahallesi girişindeki hafriyat sahasına taşınmış olabileceği üzerinde durulurken, polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.
 
-HABER AYRINTISI-
 
Sivas'ta Uzuntepe Mahallesi yakınlarında Kızılırmak yanındaki hafriyat sahasında su sabah bir erkek cesedi bulundu. Cesedin dün öğlenden sonra kayıp olarak aranan ve en son evinin karşısında yıkım ve hafriyat çalışması yapılan alanda görünen 52 yaşındaki imam İsmail Coşkun'a ait olduğu sanılıyor. Sabah saatlerinde Uzuntepe Mahallesi yakınındaki hafriyat sahasına malzeme taşıyan kamyon şoförleri İsmail Şahin ve Abdullah Güzel inşaat kalıntıları ve toprağın arasında bir ceset olduğunu fark etti. Bunun üzerine polis ekiplerine haber verildi. Olay yerine gelen Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri bir erkeğe ait cesedin bulunduğu alanda inceleme yaptı. Yığınların içerisinden çıkarılan ceset, yapılan incelemenin ardından ceset torbasına konularak otopsi için Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna kaldırıldı. 
 
KAYIP İMAMA AİT ŞÜPHESİ

Bulunan cesedin kimliğinin belirlenmesi için çalışma başlatıldı. Kent merkezinde İnönü Mahallesi Sedef Sokak üzerinde 2 katlı müstakil bir evde oturan Birlikevler Camisi imamı evli ve 4 çocuk sahibi İsmail Coşkun dün kayboldu. Görevli olduğu camide öğlen namazını kıldırdıktan sonra evine gelen İsmail Coşkun, bahçedeki odunları kıracağını söyleyerek aşağı indi. Ancak akşam saatlerine kadar bir daha kendisinden haber alınamayınca ve cami cemaatinin de imamın gelmediğini fark etmesi üzerine arama çalışması başlatıldı. Mahalle sakinleri, İsmail Coşkun'un en son evinin tam karşısında bulunan alanda yıkım ve hafriyat çalışması olan yerde görüldüğünü söyledi. Yıkım sahasına odun toplamak için girdiği sanılan Coşkun'u bulabilmek için bu alanda dün gece polis ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri arama yaptı. İş makineleri yardımıyla yapılan aramalarda bir sonuç elde edilemedi. Yıkım alanından kamyonların hafriyat taşıdığı kent merkezine 7 kilometre mesafedeki Uzuntepe Mahallesi, Kızılırmak yanındaki hafriyat sahasına giden yakınları burada da arama yaptı ama sonuç alınamadı. 

 

YAKINLARI ARADI AMA BULAMADI 
 
İmamın amcasının oğlu olan Yunus Coşkun, İsmail Coşkun'un görevli olduğu camide öğle namazını kıldırdıktan sonra eve gelip odun kırmak için üst kattan bahçeye indiğini belirterek, Uzun süre haber alınamayınca eve geldik. Gidebileceği yerleri araştırdık. Karşıda inşaat yapımı için yıkılan müstakil evler vardı. Komşular en son iş makinelerinin yıkım yaptığı ve kamyonlarla hafriyat taşıdıkları bu alanda İsmail'i gördüklerini söylediler. Muhtemelen odun toplamak için alana girmiş. Biz de orada olabileceği ihtimali üzerine gece boyu arama yaptık. İş makineleri çalışma yaptı. Buradaki hafriyatın döküldüğü alana da gece gittik aradık ama bir şey bulamadık. diye konuştu. Komşuları da imamı en son iş makinelerinin yıkım yaptığı alanda gördüklerini söyledi.

OPERATÖRÜN İFADESİ ALINDI 
 
Söz konusu yerdeki müstakil 5 ayrı binayı bir inşaat firmasının satın aldığı ve yeni inşaata başlamak için yıkım ve hafriyat çalışması başlatıldığı öğrenildi. Hafriyat sahasında bulunan cesedin üzerinden toprak parçası örneği alan polis ekipleri, kayıp imamın evinin önündeki yıkım sahasına da gelerek burada da benzer şekilde örnekler topladı. Polis ekipleri cesedin bulunduğu yere getirilen kayıp imamın fotoğrafı ile cesedi karşılaştırdı. Yüz kısmı tanınmaz durumdaki cesedin büyük ihtimalle imama ait olduğu belirtildi. Bulunan cesetle ilgili imamın ailesine bilgi verilmedi. İmamın yakınlarının evinin önünde endişeli bekleyiş içinde oldukları görüldü. Yıkım ve hafriyat çalışması yapılan yer güvenlik şeridiyle kapatıldı. Olayla ilgili olarak söz konusu yerde dün çalışma yapan iş makinesi operatörü Hamza Ö. ile kamyon şoförleri Murat K., Hakan B., Ahmet A. ve Hasan İ. gözaltına alındı. İfadesi alınan iş makinesi operatörü ve kamyon şoförleri söz konusu alanda çalışma yaparken kimseyi fark etmediklerini söyledi. İfadesi alınan kişiler daha sonra serbest bırakıldı. İmamın yıkım alanına girdiği, farkedilmeyerek iş makinesinin binayı üzerine yıktığı ve daha sonra kamyon ile cesadının hafriyat sahasına taşınmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. İncelemelerin tamamlanmasından sonra bulunan cesedin kayıp imamın yakınlarına teşhis ettirileceği belirtildi. Polis olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

 
 
 
 

Kaynak : Dinihaberler,ajanslar

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Diyanet bu imamı affetmez!

Diyanet bu imamı affetmez!

00:27 - 28 Ağustos 2015

Halk Müftü İçin Yollara Döküldü

Halk Müftü İçin Yollara Döküldü

16:51 - 23 Ağustos 2015

İmamın Hadsizliği!

İmamın Hadsizliği!

15:01 - 18 Ağustos 2015

Bu imam kimin ipinde oynuyor

Bu imam kimin ipinde oynuyor

11:49 - 16 Ağustos 2015

Hafız imamın ağabeyi konuştu

Hafız imamın ağabeyi konuştu

14:19 - 15 Ağustos 2015

ARŞİV