Buradan hiç kimse  hain fetö terörünü hafife aldığım, önemsiz gördüğüm zehabına kapılmasın.

15 Temmuz gecesi, Türkiye bir işgal girişimine sahne oldu. Allah korusun, eğer bu hain kalkışma başarılı olsaydı Ülke CIA'ya peşkeş çekilecekti. Çoğumuz en iyi ihtimal stadyumlarda istif edilmiştik. Can, mal, namus tarumar olmuştu..

Rabbimin lütfu, Başkomutanımızın feraseti, Milletimizin cesareti ile bu hain CIA+FETÖ girişimi akim kaldı.

O gece tanklara, uçaklara, kurşunlara karşı kim göğsünü siper etti?

Sokaklarda kimler vardı?

Kimler tanklara selam çakıyordu?

Kimler un, makarna, çay, şeker stoku yapıyordu?

Kimler bankamatiklerden paralarını çekme telaşına düşmüştü? Kimler havayı koklayıp ona göre vaziyet almaya çalışmıştı?


Bu soruları irdelediğimizde çok farklı bir toplumsal yapı ile karşılaşırız.

Bu toplumsal yapıyı görmek için sadece o gece şehadet şerbetini içen ya da gazi olup hastanelerde yatan isimsiz kahramanlarımızın profillerine baktığımızda, ne demek istediğimiz daha net olarak anlaşılır sanırım.

O gün bu Ülkenin gerçek sahipleri sokaklardaydı..

Bunlar çoğunlukla sade vatandaşlardı.. Karısıyla, kızıyla, genciyle, çocuğuyla, yaşlısıyla Cami cemaatı, esnaf, memur, işçi, çiftçi, emekli mangal yürekli, dini hassasiyeti yüksek yiğitlerdi.

Bu yiğitler, tıpkı Çanakkale'de olduğu gibi Din-İman-Vatan uğruna hayatı hiçe saymış, "Söz konusu vatansa gerisi teferruat" şiarıyla sokaklara, meydanlara koşmuş, tanklara karşı iman dolu göğüslerini siper etmiş isimsiz kahramanlardı.

Peki, kimler yoktu o gece meydanlarda, sokaklarda?...

O gece sokaklarda, meydanlarda, bir ağaç uğruna!Kıyametler koparan "Gezici Güruh" yoktu mesela..

Güya "Halkçı" gözüken örgütlü sol yapılar da yoktu meydanlarda o gece..

HDP de yoktu..

Kendisini Kemasilt-Laik olarak tanımlayan örgütlü yapıların hiç biri de yoktu o gece...


O gece Şehadeti, ulaşılabilecek en büyük mertebe gören bu Ülke'nin gerçek sahipleri vardı sokaklarda, meydanlarda...

Ve bu Kahraman yiğitler günlerdir meydanları bırakmıyor. Gündüz işinde-gücünde, gece meydanlarda nöbetine devam ediyor...

Ancak, birileri de yangından mal kaçırma telaşıyla ucuz kahramanlık peşinde... alttan alttan Müslüman,  dindar düşmanlıklarını, güya Vatana sahip çıkma perdesi altında göstermeye çalışıyorlar..

Efendim biz demedik mi, laiklik, kemalizm bu Ülke'nin sigortası diye.. "Sağ iktidarlar laikliğe, kemalizme gereği gibi sahip çıkmadı. Bu kadroları tasfiye etti ve dindar yapıları kamuya doldurdular" gibi örtülü cümlelerle FETÖ üzerinden bütün dindarlara, dini gruplara yumruk sallıyorlar.

Bu toplum, katı laiklik uygulamalarından ve Kraldan fazla kral olan Kemalist elitlerden çok çekti.. Çok bedel ödetildi bu uğurda Millete.. En sonu 28 Şubat belasıydı. Daha zihinlerimizde dün gibi tap-taze o günlerde yaşanan acı tablolar..

İşte beni rahatsız eden şey de; bugün o 28 Şubatçıların ve artıklarının "Mal bulmuş mağribi" gibi kimi TVlerde FETÖ üzerinden, biz demedik mi gibi hezeyanlarla bütün dindarları hedef tahtasına oturtması, güya vatanseverlik üzerinden rol çalmaya kalkışması, kendilerini masum ve doğru kişiler olarak pazarlamaya çalışmaları, özellikle yönetim erkini etkilemeye çalışmaları, algı operasyonları yapmalarıdır.

Allah korusun, yağmurdan kaçarken doluya tutulma hali yaşamayalım diyorum.

Bulanık suda, puslu havada av peşinde olanlara karşı dikkatli olalım. Bu güruhun algı operasyonlarına karşı uyanık olalım. Bunların niyeti bir karambol oluşturup Fetö üzerinden bütün dindarları, dini grupları aynı çuvala doldurup çöpe atmaktır. Bu tuzağa karşı uyanık olmak zorundayız.

Evet, bu FETÖ terör örgütü gerçekten bu Millete çok büyük zararlar verdi. Bunun vebalini nasıl öderler bilemiyorum. Bunlar haşa Allah ile bizi aldatmaya kalktılar. Cehennem bile az kalır dediğimiz durumlar var...

Bunlar, bu toplumda dindarları zan altında bıraktılar. Medeniyet köklerimizden gelen toplumumuzun çimentosu olan Cemaat, Tarikat, Vakıf-Dernek, Himmet, Yardım, Hoca-Hoca Efendi, Din Adamı, Sohbet, Vaaz gibi nice kavramlarımızı kirlettiler. İnsanlarımızda güven duygusunu zedelediler. Bu durumun sosyolojik patolojisi gerçekten vahim.

Ancak, bize düşen, algı operasyonlarına karşı uyanık olmak, at izini it izine karıştırmak isteyenlere fırsat vermemektir.

Batılı Şer Cephesi vazgeçmeyecektir, başka planlarla yine geleceklerdir. Önümüzdeki süreçlerde, şu an yeniden yakalamış olduğumuz Çanakkale Ruhunu yok etmeye çalışacaklar ve bu toplumu birbirleriyle çatıştırmaya dönük oyunların içinde olacaklardır. Allah korusun bir iç savaş çıkarma peşine düşeceklerdir.

Bu uyarıyı yapmakla birlikte, Allah'ın izniyle Başkomutanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın feraseti, Liderliği ve Milletimizin Basireti ile bu oyunu da bozarız İnşaallah.

Rabbim Yar ve Yardımcımız olsun... 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Sinan Değer 2016-08-07 00:20:20

hocam yazınızın noktası, virgülüne kadar imzamı atarım. laikçi kemalistler müslümanları da birbirine düşürmeye çalışmaktalar.

Avatar
Ahmet erkuut 2016-08-07 06:34:15

Sayın hocam sözünüz doğru diyanetin fetocu imamları fetoyu bıraktı şimdi ise ehli sünneti ve peygamberi inkar eden CIA ajanı İslamoğlu denen ve İslam olmayan bir adama bağlandılar geleceğin felaketi bu adam

Avatar
sıddık 2016-08-07 12:33:13

hocam gerçekten doğruları yazmışsınız ben de bir konuşmada buna değindim az kaldı lanetli feto teror görgütü damgasını yiyecektim. uyanık olmak lazım tekrar kurtuluş savaşı gibi dindar kesimi cepheye kemalist ler ordumuza konmasın müslüman uyanık olmalı

Avatar
israfil tuğbay 2016-08-07 05:55:18

Aminnn. ağzına sağlık Allah Sizinde yar ve yardımcınız olsun.Allah a emanet olunuz. İsrafil Tuğbay. ..

Avatar
Betül aksu 2016-08-07 09:04:45

Hocam tespitleriniz çok isabetli. Şunu da eklmek lazım ki bülent ecevitin başbakan olmasını kıymetli solcular gülencilere borçlular. Yılanı aslında kimler beslemiş bu güne kadar bi bakmak lazım.

Avatar
Seçkin Oruç 2016-08-09 21:14:44

artık çok geç...
lütfen linki tıklayın, okuyun.
http://www.dinihaberler.com/medya/fetonun-yanlis-dini-yapilanmasi-ortaya-cikti-ya-diger-cemaatler-h97059.html