Can Güvenliği Mazeretine Bağlı Yer Değişikliği

Diyanet Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğindeki MADDE 19 daki "Can Güvenliği Mazeretine Bağlı Yer Değişikliği" kısmında da değişiklik yapacak.

Can Güvenliği Mazeretine Bağlı Yer Değişikliği

Diyanet Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğindeki MADDE 19 daki "Can Güvenliği Mazeretine Bağlı Yer Değişikliği" kısmında da değişiklik yapacak.

13 Kasım 2014 Perşembe 22:53
Can Güvenliği Mazeretine Bağlı Yer Değişikliği
Visal BABAYİĞİT / DİNİHABERLER.COM

Diyanet İşleri Başkanlığı "Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde "Hizmet gereği görev veya görev yeri değiştirme"  maddesinde de değişikliğe gidecek.

Yürürlükte olan yönetmeliğin MADDE 19'un (7) bendi;


Hizmet gereği görev veya görev yeri değiştirme


MADDE 19 – (1) Hizmet gereği görev veya görev yeri değişikliği, aşağıdaki hallerde yapılır:

(7) (Ek:RG-17/6/2014-29033) Genel hayatı etkileyen doğal afetlere maruz kalanlar ile görev yerinde can güvenliğinin bulunmadığını belgelendirenlerin yer değiştirmeleri de herhangi bir şarta bağlı kalmaksızın yapılabilir.Diyanet işleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğindeki, Hizmet gereği görev veya görev yeri değiştirme MADDE 19, bent 7'yi aşağıdaki şekilde uyarlayacak.

16 Ağustos 2014 CUMARTESİ Resmi Gazete Sayı : 29090
 
YÖNETMELİK
 
Karar Sayısı : 2014/6578
 
Ekli "Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik"in yürürlüğe konulması; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının 26/6/2014 tarihli ve 3160 sayılı yazısı üzerine, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 2 nci ve 72 nci maddelerine göre, Bakanlar Kurulu'nca 30/6/2014 tarihinde kararlaştırılmıştır.


MADDE 5- Aynı Yönetmeliğe 14 üncü maddesinden sonra gelmek üzere aşağıdaki 14/A maddesi eklenmiştir.
 
"Can Güvenliği Mazeretine Bağlı Yer Değişikliği
 
MADDE 14/A- Memurun can güvenliği mazeretine dayanarak yer değiştirme talebinde bulunabilmesi için; kendisinin, eşinin veya bakmakla yükümlü olduğu çocuklarından birinin bulunduğu yerde kalmasının can güvenliğini tehdit altında bırakacağının adli veya mülki idare makamlarından alınacak belgeyle belgelendirmesi gerekir. Can güvenliği mazeretine dayalı olarak yapılacak yer değişikliğinde memur; aynı hizmet bölgesi içindeki başka bir hizmet alanına, görev yaptığı hizmet bölgesinde ihtiyaç bulunmaması halinde ise diğer hizmet bölgelerine atanabilir.
 
8/3/2012 tarihli ve 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi uyarınca hakkında adli makamlarca işyerinin değiştirilmesine ilişkin koruyucu tedbir karan alınan memur, aynı hizmet bölgesi içindeki başka bir hizmet alanına, görev yaptığı hizmet bölgesinde ihtiyaç bulunmaması halinde ise diğer hizmet bölgelerine atanabilir."


Not: Yeni yönetmelik kısa bir zamanda resmi gazete de yayımlanacak.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
niyaxi 2014-11-13 23:57:26

yine fasa fiso hic cozum getirici biseyyokkkk

Avatar
ali uysal 2015-04-09 00:17:58

görev yaptığım cami lojmanına akrep devamlı giriyor çocuklarım bundan korkuyor mazerete girermi