Din İşleri Yüksek Kurulu Sınav Yönetmeliği değişti

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzman ve Uzman Yardımcılığı Sınav ve Atama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

Din İşleri Yüksek Kurulu Sınav Yönetmeliği değişti

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzman ve Uzman Yardımcılığı Sınav ve Atama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

13 Eylül 2014 Cumartesi 06:23
Din İşleri Yüksek Kurulu Sınav Yönetmeliği değişti
banner283
 
Din İşleri Yüksek Kurulu'na uzman olarak atanacaklarda Arapça, İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, Farsça ile Balkan ve Kafkas dillerinin herhangi birinden yabancı dil belgesine sahip olma şartı aranacak.
 
Din İşleri Yüksek Kurulu Uzman ve Uzman Yardımcılığı Sınav ve Atama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı.
 
Buna göre, uzman yardımcılığı giriş sınavına başvuracaklarda aranan 'Başkanlıkça açılan ihtisas kursunu bitirmiş veya yüksek lisans/doktora yapmış olma' şartı yürürlükten kaldırıldı.
 
Mesleki yeterlilik sınavına girebilmek için Arapça, İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, Farsça ile Balkan ve Kafkas dillerinin herhangi birinden, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az (C) düzeyinde veya buna denk kabul edilen uluslararası geçerliliği olan yabancı dil belgesine sahip olma şartı aranacak.
 

Başbakanlık (Diyanet İşleri Başkanlığı)’tan:
 
DİN İŞLERİ YÜKSEK KURULU UZMAN VE UZMAN YARDIMCILIĞI SINAV VE ATAMA YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK
 
 MADDE 1 – 7/1/2012 tarihli ve 28166 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Din İşleri Yüksek Kurulu Uzman ve Uzman Yardımcılığı Sınav ve Atama Yönetmeliğinin 6 ncı maddesinin birinci fıkrasının (ç) bendi yürürlükten kaldırılmıştır.
 
 MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 19 uncu maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
 
“c) Arapça, İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, Farsça ve Balkan ve Kafkas dillerinin herhangi birinden, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az (C) düzeyinde veya buna denk kabul edilen uluslararası geçerliliği olan yabancı dil belgesine sahip olmak,”
 
 MADDE 3 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
 
 MADDE 4 – Bu Yönetmelik hükümlerini Başbakan yürütür.

Yönetmeliğin Yayımlandığı Resmî Gazete'nin
Tarihi Sayısı
7/1/2012 28166
 
 
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mustafa 2014-09-16 11:37:22

elbette bir dil,bir insandır...bu gerçeği iyice bellemek gerekiyor....çok geç kalındı....yıllarca yabancı dil okutuluyor,eğitim ve öğretimde yer alıyor....ama konuşmaya ve pratiğe gelince yok olmuyor....bununda çözümü ve de çaresi olmalıdır.....haydi hayırlısdı bakalımmmm....