Genelge: Başkanlıkça düzenlenecek konferans, sempozyum ve paneller

Diyanet İşleri Başkanlığı, kurum tarafından düzenlenecek olan "konferans, sempozyum ve paneller" ilgili maddeye yenilikler ekledi. Buna göre:

Genelge: Başkanlıkça düzenlenecek konferans, sempozyum ve paneller

Diyanet İşleri Başkanlığı, kurum tarafından düzenlenecek olan "konferans, sempozyum ve paneller" ilgili maddeye yenilikler ekledi. Buna göre:

22 Temmuz 2015 Çarşamba 00:21
Genelge: Başkanlıkça düzenlenecek konferans, sempozyum ve paneller

DiNiHABERLER.COM / öZEL İÇERiK

 
Başkanlıkça düzenlenecek konferans, sempozyum ve paneller
 
 MADDE 13- (1) Toplumun cami dışında dinî konularda aydınlatılmasında konferans, panel ve sempozyumlar günümüzde büyük bir önem taşımaktadır. Bu sebeple; il ve ilçelerde ilmî toplantılar düzenleyerek toplumun din konusunda bilgilendirilmesini, İslâm Dini’nin itikat, ibadet ve ahlâk esaslarının doğru ve sağlıklı bir şekilde öğretilmesini, bu hizmetin yürütülmesinde akademik çalışma yapanlarla, tanınmış din, ilim ve sanat adamlarından istifade edilmesini sağlamak, Başkanlığımızın din hizmetleri alanındaki görev ve yetkisinin önemli bir parçasını teşkil etmektedir. Bu çerçevede;
 
a) Başkanlıkça uygun görülen zaman ve konularda konferans, sempozyum ve paneller düzenlenecektir.
 
b) Taşra teşkilatımızda görev yapanlarla toplantılar düzenlemek, vatandaşlarımızı dini ve milli konularda aydınlatmak, mahalli radyo ve TV’lerde dini ve ahlaki muhtevalı konuşmalar yapmak, vaaz ve konferans vermek üzere Başkanlığımız üst düzey görevlileri farklı illerde görevlendirilebilecektir. 

-ESKİ GENELGE-

Başkanlıkça düzenlenecek konferans, sempozyum ve paneller

MADDE 31- (1) Toplumun cami dışında dinî konularda aydınlatılmasında konferans, panel ve sempozyumlar, günümüzde büyük bir önem taşımaktadır. Bu sebeple; Ankara merkezi ile diğer il ve ilçelerde ilmî toplantılar düzenleyerek toplumun din konusunda bilgilendirilmesini, İslâm Dini’nin itikat, ibadet ve ahlâk esaslarının doğru ve sağlıklı bir şekilde öğretilmesini, bu hizmetin yürütülmesinde akademik çalışma yapanlarla, tanınmış din, ilim ve sanat adamlarından istifade edilmesini sağlamak, Başkanlığımızın din hizmetleri alanındaki görev ve yetkisinin önemli bir parçasını teşkil etmektedir. Bu çerçevede;

a) Başkanlıkça uygun görülen zaman ve konularda Ankara’da ve taşrada konferans, sempozyum ve paneller düzenlenecektir.

b) Taşra teşkilatımızda çalışan görevlilerle dayanışma ve diyalogu sağlamak için toplantılar düzenlenerek görevliler ve din hizmetleri ile ilgili problemler yerinde tespit edilecek; vatandaşlarımızı dinî ve millî konularda aydınlatmak, hurafe ve bid’atlar konusunda ve son zamanlarda yayılma istidadı gösteren zararlı faaliyetlere karşı bilinçlendirmek amacıyla, mahallî radyo ve TV’lerde dinî ve ahlâkî muhtevalı konuşmalar yapmak, vaaz ve halka yönelik konferanslar vermek üzere Başkanlığımız üst düzey personeli belli bir program çerçevesinde illere görevlendirilecektir.
NOT: Değerli Okuyucularımız!
 
Haberlerimizi alıntılayıp yayınladığınız zaman, sitemizi CANLI link verip kaynak olarak gösterebilirsiniz. Biz dinihaberler.com olarak ülkemizde ve dünyada gerçeğin sesi olmaya, ileri demokrasiyi, meritokrasiyi, insan haklarını, özgürlükleri ve hukukun üstünlüğünü savunmaya sonuna kadar devam edeceğiz.
 
Biz hiç bir kurum ve kuruluşa bağlı olmayan, gücünü tamamen özgürlüğünden alan, sivil, bağımsız, tarafsız ve özerk bir haber sitesiyiz. Bize bu teveccühü göstererek kısa zamanda internet haberciliğinde ilk sıralara yerleşmemizi sağlayan siz değerli takipçilerimize en derin selam, saygı ve hürmetlerimizi sunuyoruz.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.