Genelge: Diyanet Personeli yer değiştirme zamanı

Diyanet İşleri Başkanlığı 2007 yılı genelgesinde yer alan 67. maddede de güncelleme yaptı. "Personelin yer değiştirme zamanın" nasıl uygulanacağını 2015 yılı taslak genelde aşağıdaki şekilde açıklandı. Taslak olan genelge çok yakında yasalaşacak...

Genelge: Diyanet Personeli yer değiştirme zamanı

Diyanet İşleri Başkanlığı 2007 yılı genelgesinde yer alan 67. maddede de güncelleme yaptı. "Personelin yer değiştirme zamanın" nasıl uygulanacağını 2015 yılı taslak genelde aşağıdaki şekilde açıklandı. Taslak olan genelge çok yakında yasalaşacak...

22 Temmuz 2015 Çarşamba 22:59
Genelge: Diyanet Personeli yer değiştirme zamanı

DiNiHABERLER.COM / öZEL İÇERiK

 

Yer değiştirme zamanı

 
 MADDE 67 – (1) İl müftü yardımcısı, ilçe müftüsü, dini yüksek ihtisas merkezi müdürü, eğitim merkezi müdürü, vaiz, şube müdürü, eğitim görevlisi, uzman, murakıp, sayman ve şefler;

a) Hizmet gereği, mazeret ve karşılıklı yer değiştirme dışında istekleri üzerine görev veya yer değiştirme taleplerini Başkanlığa 1 Mart-31 Mart tarihleri arasında ulaştıracaklardır. Bu tarihten sonra yapılacak müracaatlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

b) Yer değişikliği müracaatları Başkanlıkça düzenlenecek forma uygun olarak elektronik ortamda il müftülükleri kanalıyla yapılacaktır.

c) Bu talepler, 1 Haziran - 31 Ağustos arasında değerlendirilecektir.

(2) Kur’an kursu öğreticileri;

a) Kur’an kursu öğreticilerinin isteğe bağlı il içi ve il dışı yer değişikliklerinde, Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği eki, EK-6 formda yer alan puanlama esas alınır. Mazerete binaen yapılacak nakillerde de Ek-6 formdaki puanlama esas alınabilir.

b) İl müftülükleri tarafından Kur’an kursu öğreticisi münhal kadroları her yıl Temmuz ayında İKYS programı üzerinden sisteme girilir. İl içi ve il dışı nakil talebinde bulunacaklar için 01-15 Ağustos tarihleri arasında on tercih yaptırılır. İl dışı taleplerde tercihlerine yerleşemeyen adaylar tercihte bulundukları herhangi bir Kur’an kursuna istemeleri halinde re’sen yerleştirilebilirler. İl içi ve il dışı nakil talebinde bulunacak adaylar 01-15 Ağustos tarihleri arasında İKYS programı üzerinden en fazla on yer tercihinde bulunabilirler. İl dışı nakil taleplerinde tercihlerine yerleşemeyen adaylardan re’sen yerleşmeyi kabul edenler tercih ettiği illerdeki boş kalan herhangi bir Kur’an kursuna re’sen yerleştirilebilirler. 

c) Nakil işlemleri her yıl 15-30 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilir.
 
-ESKİ GENELGE-

Yer değiştirme zamanı

MADDE 71- (1) Müftü ve müftü yardımcıları (hizmet gereği mazeret ve karşılıklı yer değiştirme dışındaki nakiller hariç);

a) İstek üzerine yer değiştirme müracaatlarını mart ayı sonuna kadar kaymakamlık veya valiliklere yapacaklardır.

b) Bu başvurular, kaymakamlık veya valiliklerce nisan ayı sonuna kadar Başkanlığımıza ulaştırılmış olacaktır.

c) Bu tarihten sonra yapılacak müracaatlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

(2) Kur’ân kursu öğreticilerinin iller arası ve il içi istek üzerine yapılacak yer değiştirme işlemleri, 01 Haziran-01 Ağustos tarihleri arasında planlanacak ve en geç 15 Ağustos’a kadar görev yerleri ile atanacakları yerleri belirtir izin talep yazıları Başkanlığa gönderilecektir. 
NOT: Değerli Okuyucularımız!
 
Haberlerimizi alıntılayıp yayınladığınız zaman, sitemizi CANLI link verip kaynak olarak gösterebilirsiniz. Biz dinihaberler.com olarak ülkemizde ve dünyada gerçeğin sesi olmaya, ileri demokrasiyi, meritokrasiyi, insan haklarını, özgürlükleri ve hukukun üstünlüğünü savunmaya sonuna kadar devam edeceğiz.
 
Biz hiç bir kurum ve kuruluşa bağlı olmayan, gücünü tamamen özgürlüğünden alan, sivil, bağımsız, tarafsız ve özerk bir haber sitesiyiz. Bize bu teveccühü göstererek kısa zamanda internet haberciliğinde ilk sıralara yerleşmemizi sağlayan siz değerli takipçilerimize en derin selam, saygı ve hürmetlerimizi sunuyoruz.
 
Teşekkürler… dinihaberler.com

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ne.ce 2015-07-22 23:36:41

Es durumu tayinleri ne zaman yapiliyor bilgi verebilir misiniz

Avatar
imam raşit 2015-07-23 08:39:08

imam müezzin rotasyonu ne oldu kastınız bize idi,Adalet nerde sayın başkan.Rotasyonu ya hiç başlatmayacaktınız yada adaletle devam etmelisiniz.Asıl hegemonya kurmuşlara dokunmaya sıra gelince neden durdunuz.sizi allaha havale ediyorum.